כמה ישלמו רופאים שעקרו בטעות 3 שיניים?

תושבת האיזור הגישה תביעת נזיקין נגד שני רופאי שיניים בטענה שהתרשלו ועקרו לה בטעות שלוש שיניים
 

בית משפט השלום בקריות פסק לאחרונה בתביעה שהגישה תושבת האיזור נגד שני רופאי שיניים מעכו. האשה טענה בתביעתה כי רופא השיניים הפעיל כוח בלתי סביר כדי לשלוף גשר זמני מפיה וכי הדבר הוביל לעקירה לא מתוכננת של השתלים בפיה. הלקוחה טענה כי הרופא ורופא נוסף במרפאה התרשלו בביצוע הטיפול וכי עליהם לפצות אותה.

במהלך הטיפול שבוצע לפני כ-7 שנים נעקרו מפיה שלושה שתלים בטעות ואף בוצע בה ניתוח כירורגי שלא בהסכמתה, טענה התובעת. בתביעה שהוגשה באמצעות עו״ד גל בוטבול טענה האשה כי בשנת 2011 עברה טיפולי שיניים במרפאה של הנתבעים בשל בעיה בשתלים שבפיה וכי שילמה על סדרת הטיפולים 10,000 שקל.

 

 

הרופאים הפעילו כוח בלתי סביר ועקרו מפיה של הלקוחה שלוש שיניים. צילום: אילוסטרציה

 

במהלך הטיפולים ביצע בה אחד הרופאים הליך של השתלת ״אבקת תחליף עצם״ ואילו הרופא השני הסיר גשר זמני אשר הורכב על 4 שתלים בפיה. השופט מיכאל ארדמן מבית משפט השלום בקריות מינה מומחה פה ולסת לבדיקת טענותיה של התובעת וזה קבע כי ניתוח השתלת האבקה היה רשלני, בוצע ללא קבלת הסכמה מדעת ובנוסף גם לא מנע את ההתדרדרות במצב השתלים.

עוד קבע המומחה כי במהלך הסרת הגשר עקר הרופא בטעות שלושה שתלים שהיו יכולים לשמש את התובעת עוד שנים רבות. העקירה הבלתי צפויה היא תוצאה ישירה של הפעלת כוח מוגזם, קבע המומחה.

שני הרופאים נדרשו לשלם ללקוחה אשה 90 אלף שקלים ובנוסף שכר טרחת עורך דין והוצאות משפט.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות