סרבול מוטורי אצל ילדים

די סי די היא הפרעה בקואורדינציה, קושי בתכנון ותיאום תנועות בילדים, המתבטאת בסרבול תנועתי, העדפה לישיבה במקום למשחק ועוד
צוות המרפאות בעיסוק במכוני התפתחות הילד של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי מקפיד לפתח מיומנויות ולעדכן כל העת ידע למען הילדים שבטיפולם.

הפעם נערך יום למידה מרתק בנושא די סי די, שהיא הפרעה בקואורדינציה, קושי בתכנון ותיאום תנועות בילדים, המתבטאת בסרבול תנועתי, כמו נפילות מרובות, העדפה לישיבה בגן השעשועים במקום טיפוס ורכיבה על אופניים, קשיים בלמידה מוטורית חדשה כגון שחייה או טיפוס לגובה. מדובר בתופעה שכיחה למדי שמופיעה אצל כ-5% מאוכלוסיית הילדים ופוגמת בתפקוד היומיומי ולכן גם בעלת השפעה רגשית וחברתית.

 

סוזי גלר מהתפתחות הילד בחיפה. צילום: דוברות כללית

 

יום העיון נפתח בהרצאתה של סוזי גלר, מהמכון להתפתחות הילד של כללית בחיפה, תחת השם "חזרה לשורשים". בהרצאה הציגה גלר גישה טיפולית של טיפול באינטגרציה סנסומוטורית (SI), גישה ותיקה אשר גלר היתה מחלוצות הפצתה בישראל.

בהמשך, התייחסה פדוה חנא, מהמכון להתפתחות הילד בנהריה לפעילויות יומיום, הרגלי שינה ואיכות חיים: השוואה בין ילדים עם הפרעה התפתחותית בקאורדינציה לבין ילדים טיפוסיים. המפגש הסתיים בהרצאתה של  עדי לוסקי מהמכון להתפתחות הילד של כללית בקריות על הקשר בן התערבות קבוצתית, לבין יכולת השתתפות בחיי היומיום של ילדים עם תופעת הסרבול.

.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות