מבצע לזמן מוגבל: מה החזירו היום תושבי האיזור לתחנות המשטרה?

מבצע השבת ציוד צבאי ללא העמדה לדין וללא שאלות ותחקורים יצא הבוקר לדרך. איך ניצלו זאת התושבים ומה בחרו להשיב לתחנת זבולון וחיפה?
משטרת ישראל פתחה הבוקר ולפרק זמן מוגבל בלבד את שעריה (בכל תחנות המשטרה בארץ) על מנת לקבל מאזרחים ציוד צבאי מכל סוג וזאת ללא רישום או העמדה לדין.
מבצע זה יימשך מהיום ( 17.6.18) ועד ליום 13.07.2018 ובמהלכו יוקמו עמדות איסוף בתחנות המשטרה וכל ציוד שיתקבל יועבר לגורמים המוסמכים וזאת ללא כל רישום / תחקור של האזרח המשיב את הפריטים. גם בבסיסי צהל ניתן יהיה להשיב את הציוד עד לאורך כל ימי המבצע וגם כאן מבטיחים כי לא תישאלו כל שאלה בנושא.
צריך רק להגיע ולהחזיר את הציוד.

אמצעי לחימה שהוחזרו הבוקר למשטרה. צילום דוברות המשטרה

כבר ביומו הראשון של המבצע הוחזרו בתחנות המשטרה אשר במחוז חוף ובין היתר בתחנת זבולון ובתחנת חיפה פריטים רבים ובם רימוני עשן, מדים שונים ופריטי אמצעי לחימה (אמל"ח) מסוגים שונים. כמו כן מסרו תושבי האיזור אלפי קליעים מסוגים שונים לידי השוטרים.

החזרת אמצעי לחימה הבוקר, בלי שאלות ובלי תחקורים. צילום דוברות המשטרה

 

אמל"ח שהוחזר לתחנת זבולון. צילום דוברות המשטרה

 

גם קליעים רבים הוחזרו. צילום דוברות המשטרה

יש לציין במבצע הקודם של צה"ל לאיסוף ציוד אר נערך בחודש אפריל 2016, נאסף ציוד צבאי ששוויו נאמד בכ-13 מיליון שקלים. בין היתר הוחזרו לא פחות מ-457 רובים ואקדחים, 235 פריטי ציוד לחימה מבוקר מסוגי האופטיקה כמו אמצעי ראיית לילה, כוונות, מחשוב, קשר ועוד. עוד הוחזרו במבצע הקודם למעלה ממיליון פריטי תחמושת ומעל 60 אלף פריטי ציוד כללי כגון אוהלים צבאיים, אפודים, ציוד הסוואה, קסדות ועוד.
במשטרת מחוז חוף ביקשו היום לציין כי בתום תקופת המבצע, כל אזרח אשר ייתפס מחזיק ברשותו אמל"ח מכל סוג שהוא יטופל במלוא חומרת הדין.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות