איך קמים מכיסא?

"בשנת 2018 אין שאלה שאין עליה תשובה. כל דבר נמצא ביוטיוב: איך עושים צמת שורש, איך להתחיל עם בחורה, איך להתנשק, איך לעשות הליכת ירח": יש עוד מה ללמוד לגבי פעילויות בסיסיות בחיינו?
"החיפאית"- הקבוצה הצעירה של תיאטרון חיפה חוזרת עם פרויקט חדשה בודק כיצד השגרה יכולה להפוך למרגשת: בשנת 2018 אין שאלה שאין עליה תשובה. כל דבר נמצא ביוטיוב: איך עושים צמת שורש, איך להתחיל עם בחורה, איך להתנשק, איך לעשות הליכת ירח. כל דבר כבר נעשה ויש מי שיכול להדריך אותך איך לעשות אותו נכון יותר, מדויק יותר. אבל גם המובן מאליו יכול להתגלות מחדש אם רק ניצור לו הוראות הפעלה חדשות: איך לטפס במדרגות. איך לשיר, איך מתחילים לבכות. ההצגה מבקשת לחקור כיצד פעולות השגרה המכאנית של היום יום יכולות להיראות לנו כמפתיעות, וכיצד האוטומטי יכול להפוך לסקרני ומחדש.

יש מה לחדש? תמונה: רדי רובינשטיין

יש מה לחדש? תמונה: רדי רובינשטיין

רוני ברודצקי: "חשבתי שבעידן שאנחנו חיים בו, גם לנו יש הוראות הפעלה לכל עניין ועניין בתוך היוטיוב. אני וצוות השחקנים של הקבוצה החיפאית התחלנו לחפש במרחבי היוטיוב סרטוני הדרכה. צפינו באינספור סרטונים. הסרטונים שהתלכדו להצגה הם כאלו שהיו להם מיליארדי צפיות לצד כאלו שצפו בהם רק עשרות בודדות. רמת ההשקעה בהם שונה וגם מציגי הסרטונים. אבל בכולם קיים מכנה משותף- הכמיהה העזה לאהבה, להכרה, לשייכות. בהצגה הזו ניסינו לתת לאהבה הזו ביטוי ממשי. לחבר את הסרטונים הפזורים לסיפור. למשמעות."

"החיפאית" נוסדה בשנת 2010, ביוזמתו של המנהל האמנותי של תיאטרון חיפה משה נאור ומאז העלתה הפקות רבות שזכו לאהדה והצלחה.
חברי החיפאית הם: שירה בליץ, אדר בק, אורי גוב, אוריה יבלונובסקי, ג'רמי אלפאסי, יואל רוזנקיאר, ליאור לב, מאשה שמוליאן ורון ריכטר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com
עוד בחברה