יהב מצהיר: "לא יהיה סיבוב שני"

את הדברים אמר יהב במסיבת עיתונאים הנערכת כעת באוניברסיטת חיפה, בה הודיעו הוא וסגנו, שי אבוחצירה, על האיחוד הרשמי בין הסיעות


 

עכשיו זה רשמי: ראש העיר יונה יהב וסגנו הנאמן שי אבוחצירה הודיעו לפני זמן קצר כי ירוצו יחד בבחירות המוניציפליות למועצה ולראשות העיר. במסיבת עיתונאים בבית הסטודנט באוניברסיטת חיפה הכריזו השניים על התמודדות משותפת, ברשימה אחת בבחירות הקרובות לראשות ולמועצת העיר.

במסיבת העיתונאים גם הכריז יהב בתשובה לשאלת נציגי התקשורת המקומית: "לא יהיה סיבוב שני!".

 

יונה יהב עם שי אבוחצירה לאחר מסיבת העיתונאים היום. צילום יח"צ

 

במסיבת העיתונאים פרש יהב את עשייתו בפני קהל הנוכחים ואמר:

"היום אנחנו באים ואומרים, ציבור יקר, תסתכלו מה עשינו. אנחנו יודעים שמה שמעניין זה תמיד הסביבה המיידית שליד הבית ולא תמיד אנחנו יכולים להגיע אליה. אבל תמיד אתם יכולים לדבר איתנו ולקבל מענה. אבל", הוסיף יהב ואמר, "תסתכלו על התמונה הכוללת, לאן הבאנו את העיר הזו. זו בירת הצפון. הצלחנו להביא לעיר 9 מיליארד שקל מחוץ לתקציב. 9 מיליארד שקלים הם שלוש שנות תקציב. אין דוגמה כזו בשום מקום בארץ. חלק מהכסף הבאנו בזכות משה כחלון, תושב העיר ושר האוצר, שעוזר לנו מאוד בפיתוח של העיר. גם העובדה שהצלחנו לשקם את השריפה בתוך שנה והחזרנו את הריאה הירוקה זה הרבה בזכות עזרתו (של כחלון- ק"ר).

 

יהב במסיבת העיתונאים. "לא יהיה סיבוב שני"

 

"ברגע שאתה נמצא פה תקופה בתפקיד, אז נוצרים יחסי אמון, אחד מכיר את השני ולכן נותנים לך גם את האפשרות לבצע את הרעיונות. אלה לא דברים פשוטים. גם כשאתם מנהלים חברה, אתם רוצים שהעובדים שמתמחים בתפקידים יישארו תקופה ארוכה בתפקיד".

יהב התייחס לבחירתו של סגנו לחבור אליו ואמר: "מה שעושה פה שי, עם החבורה המצויינת שלצידו, זה דבר יוצא דופן, זה דבר אמיץ, דבר שצריך לקבל הרבה מאוד הערכה ואנחנו גם מבקשים את ההערכה הזו ב- 30 לאוקטובר. אנחנו זכאים לבקש את זה".

דרכם הפוליטית המשותפת של יהב ואבוחצירה החלה עוד בשנת 2003, כאשר אבוחצירה, אז סטודנט בשנתו הראשונה באוניברסיטת חיפה, היה אחראי על תחום הסטודנטים והצעירים במטהו של יהב, אשר התמודד לראשונה לראשות העיר והשיג את נצחונו בין היתר בזכות תמיכה רבה בקרב צעירי העיר.

 

דרכם הפוליטית המשותפת של יהב ואבוחצירה החלה עוד בשנת 2003. בצילום: יהב וסגנו הנאמן במסיבת העיתונאים היום

 

אבוחצירה עצמו אמר באירוע: "אין ספק שהמחשבה על התמודדות עברה במוחי אבל ניהול עיר בגודל של חיפה ובמורכבות של חיפה מחייב יכולת, נסיון והבנה מעמיקה של האתגרים העומדים לפנינו. שני עשורים של עשייה ציבורית לימדו אותי מהו כוחה של קבוצה. אני מאמין שככל שהקבוצה גדולה יותר, כך אפשר לעשות יותר. היום אנחנו חוברים יחד והופכים להיות קבוצה גדולה יותר, איכותית יותר והמנוסה ביותר".

בפנייתו ליהב אמר אבוחצירה: "למדתי ממך רבות על ניהול משברים, כשראיתי כיצד תפקדת במלחמת לבנון השנייה או בשריפות הקשות שפקדו את העיר וכמובן גם בהמון דברים נפלאים שעשית ועוד תעשה למען עתידה של חיפה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות