"זה לא מנחם אותי שאותו רוצח מצטער"

השבוע זכה אחד השודדים בפרשת השוד המזעזע של איטה פוגל מחיפה, לשחרור מוקדם. "אמא שלי עדיין חיה, אם אפשר לקרוא לזה חיים, מאותו יום שחור היא רק נושמת אבל מתה מבפנים"
 

בלהה פוגל, בתה של איטה פוגל מחיפה, מתקשה לעכל את שחרורו המוקדם השבוע, של אריק שכטר, אחד השודדים של אמה הקשישה, בפרשה הקשה שזעזעה מדינה שלמה.

ליבה יוצא אל אמה האהובה, אשר בשנת 2007 נשדדה באכזריות בביתה בחיפה, כאשר השודדים מנתקים את זרם החשמל בדירתה והיא, ללא כל חשש, יוצאת אל חדר המדרגות בכדי להרים את המתג.

איטה פוגל לא חלמה אף לא בסיוטיה הגדולים ביותר כי מאחורי הדלת תמתין לה החבורה האכזרית. השלושה הכניסו אותה לדירה, היכו אותה והתעללו בה, שפכו על ראשה אקונומיקה וכיבו עליה סיגריות בוערות והכל בכדי שתספר להם היכן היא מחביאה את הכסף.

 

אריק שכטר מכסה את פניו במהלך אחד הדיונים בעניינו. צילום ארכיון

בתה של פוגל, בלהה, המומה מהחלטת השחרור המוקדם שניתנה השבוע כאמור לאחד השודדים, אשר ביקש בין היתר להביע חרטה בפני פוגל ומשפחתה.
הבוקר (חמישי) כתבה בלהה פוגל בעמוד הפייסבוק שלה: "בוקר עצוב. אימא שלי לא הייתה קשישה. רק בת 68….. כל בית בישראל שנכנסים אליו… אנשים זרים, פושעים, מחבלים, עושים מה שהם רוצים בבית, כשלהם, עושים הכל, אבל הכל, כדי שאימא שלי לא תישאר בחיים… רצח בכוונה תחילה, שבעזרת השם לא הצליח להם. ברור שהם מצטערים. הקלות של עורכי הדין… השופטים וכל מערכת בית המשפט אשמה………..  ", כתבה היום פוגל.

אריק שכטר בפנים גלויות בבית המשפט. צילום ארכיון

 

שלושת השודדים האכזריים נמלטו מהדירה ביום האירוע רק עם תכשיטיה של פוגל, לאחר שזו נשבעה להם והתחננה על נפשה כי היא אינה מחזיקה כסף בביתה. הם שחררו אותה מהאזיקונים בהם קשרו אותה בעת שהתעללו בה, ונמלטו כאשר הם מותירים אותה במצב קשה מאוד בביתה.

 

איטה פוגל מחוץ להיכל בתי המשפט בחיפה. צילום ארכיון

פוגל הצליחה בכוחותיה האחרונים לצלצל לבתה וזו הזעיקה את שירותי ההצלה. היא הובהלה מיד לבית החולים במצב קשה כשהיא מונשמת ואפילו ותיקי השוטרים סיפרו כי הם מתקשים לעכל את המקרה המזעזע. השוטרים הודו כי זהו אחד המקרים הקשים ביותר בו נתקלו, של תקיפה והתעללות כה חמורה בקשיש בחסר ישע.

השבוע הודיעה כאמור ועדת השחרורים כי היא מאשרת שחרור מוקדם לאריק שכטר, אשר נדון ל-13 שנות מאסר על חלקו בפרשה, לאחר שהודה במיוחס לו והורשע. בבקשת השחרור של שכטר אותה הגישה עורכת דינו, רויטל סבג שקד, צויין בין היתר כי הוא מצטער על המעשים.

שכטר הקריא בפני חברי הועדה מכתב בו כתב: "אני מצטער ומבקש סליחה מגברת פוגל שעברה סבל וגם ממשפחתה. כל מה שאומר כאן לא יכול לכפר על הסבל שעברה". הוא סיפר לחברי הועדה לשחרורים כי הוא כיום מאורס ואב לתינוקת וכי הוא רוצה לפתוח בחיים חדשים ובין היתר גם להרצות בפני עבריינים צעירים. חברי הועדה אישרו את שחרורו המוקדם וקבעו כי יעבוד בשיפוצים וכי יהיה במעצר בית בשעות הלילה.

"מצטערת להפריע לכולכם, אבל זאת אימא שלי", כותבת בעקבות השחרור בלהה פוגל, הבת, בעמוד הפייסבוק שלה: "כן, היא עדיין חיה, אם אפשר לקרוא לזה חיים, מאותו יום שחור היא נושמת, אבל מתה מבפנים. זה לא מנחם אותי שאותו רוצח מצטער. אחד מהחבורה שנתפסה. את החיים היפים, העצמאים של אימא שלי הוא לא יחזיר. וזה מקומם שבשנים אלו, כאשר ניתן לפתור כמעט כל סוגיה, אין מענה אפילו אחד ל"נפגעי אלימות. ואת זה אני הולכת לשנות".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות