פרסום ראשון: הגב הפוליטי של קליש-רותם

איזו מפלגה צפויה לתמוך בקליש רותם לראשות העיר וכמה כסף היא תזרים למועמדת? וגם: הרשימה של יהב למועצה אפורה וחסרת ברק, או בשורה. הטור הפוליטי של אלירן טל
יונה יהב התעורר. אולי אלה הסקרים ואולי המקורבים שגרמו לו להבין שהבחירות לא אצלו בכיס. שהמלאכה רבה. הוא הפשיל שרוולים והתחיל לעבוד. מקיים חוגי בית מצומצמים – לא יותר מחמישים איש באירוע – מדרבן בפעילים ובאנשי המטה ונוסך מניסיונו הפוליטי הרב על האנשים שאמורים להביא לו ניצחון נוסף בדרך לקדנציה רביעית ואחרונה בלשכה הרחוב חסן שוקרי.

רשימת המפלגה למועצת העיר שהציג יהב השבוע היא די אפורה וצפויה, מוכרחים להודות. כל המועמדים הם חברי מועמדה מכהנים. כמה מהם ותיקים, אפילו ותיקים מידי, אחרים – הצעירים יותר – הם ירושה של הסכם השת"פ עם אבוחצירה. הסקרים האופטימיים שמנבאים לרשימה הזאת שמונה מנדטים עוד יתבררו כפלופ נוסף של הסוקרים, אבל גם ככה עיקר ההתמודדות הוא לראשות העיר וכאן – החיבור של יהב עם אבוחצירה עלול להיות המהלך הפוליטי שינצח ליהב את הבחירות. הוא צריך לימינו דמות צעירה ונמרצת, מישהו שיודע לעורר את השטח. אבוחצירה ואנשיו קורצו מהחומרים הנכונים לזה.

החיבור של יהב עם אבוחצירה עלול להיות המהלך הפוליטי שינצח ליהב את הבחירות

מהצד השני עינת קליש רותם ממשיכה לדהור ולהאמין שהיא תוביל מהפך. היא סירבה להצעה המפתה של איש העסקים פיינגולד לחבור אליה כמספר שתיים שלה, ובכך ויתרה על לא מעט תקציב שהיה זורם לקמפיין שלה. היא נותרה במשאבים המצומצמים שלה ובכל זאת היא משוכנעת שהמהפך קרוב. היא מקיימת בממוצע חמישה חוגי בית בשבוע, ואם לא ראיתם עד כה נוכחות שלה בשלטי חוצות או על גבי האוטובוסים זה בגלל שבמטה קליש התקציב מצומצם ביותר. קשה לנצח עיר גדולה בלי גב פוליטי ובלי מזומנים בקופה.

וכאן נכנס לתמונה הרצון העז של קליש לזכות בתמיכתו של אבי גבאי, יו"ר המחנה הציוני. בין השניים שוררת מערכת יחסים חמה וקרובה. הוא מעריך את קליש ומאמין ביכולותיה. הוא בעיקר לא רוצה בחיפה את ישראל סביון, שמזוהה בעיני גבאי עם הממסד הוותיק של המפלגה. על פי מידע שהגיע לידינו, גבאי כבר החליט לתמוך בקליש לראשות העיר. הוא צפוי להזרים לקמפיין שלה מיליון שקלים. חצי מיליון שקלים נוספים יוקדשו להרצת המפלגה למועצת העיר. גבאי מעדיף לראות שם את נעמה לזימי ואת ניר שובר הצעירים, חלק מהמהפך שהוא מתכנן במפלגה- יותר צעירים, פחות ממסדיים.

יש לא מעט נשמות טובות שלוחשות לאוזו של גבאי שתמיכה שלו בקליש תוציא אותו רע. בתור אחד שנלחם על שלטון החוק, איך אתה יכול לתמוך במועמדת שהורשעה בפלילים? הם שואלים אותו. זאת הסיבה שגבאי בינתיים מתמהמה עם התמיכה בקליש. אם וכאשר זה יקרה – ההודעה הרשמית תצא רק בסוף החודש הבא.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בבחירות לרשויות המקומיות 2018