"הכל היא עשתה תמיד בעשר אצבעות. ומה היא בסך הכל מבקשת?"

ליואגנש (38) תושבת קריית חיים, היו את כל הסיבות לזנוח את חלומותיה אבל היא מעולם לא וויתרה.  מי שהחלה לעבוד כבר בגיל 7 מלמדת את כולנו שיעור לחיים וזוכה לחשיפה ויראלית ומרגשת ברשת
 

אדם נחוש אף פעם לא מאבד תקווה ותמיד יש לו סיבה לקוות: בסוף השבוע זכתה יואגנש (38) מקריית חיים, לחשיפה ויראלית ומרגשת ברשת החברתית, כאשר פרסמה בדף של המסעדה שלה, 'מג'ננה', את סיפורה האישי המרתק, וזכתה לאלפי שיתופים.

"התקווה היא החלומות של האנשים הערים", אומרים עליה חבריה, "ומה היא בסך הכל מבקשת?".

בדף הפייסבוק של המסעדה פרסמה יואגנש, אם חד הורית, אשר נולדה לפני 38 שנים באתיופיה, את קורותיה. מגיל שנתיים גדלה ללא אב ובגיל שבע כבר החלה לעבוד ולעזור בכלכלת הבית. כאשר היתה בת 13 פתחה יואגנש את העסק הראשון שלה: דוכן למכירת פירות חתוכים. העסק התפתח ובמקום למכור ללקוחות יואגנש החלה למכור ישירות למפיצים. בגיל 16 היא כבר נישאה והפכה לעקרת בית אבל תמיד המשיכה לחלום: לעזוב את אתיופיה ולפתוח עסק משלה.

בגיל 18 ילדה הצעירה את בתה הבכורה ואז גם הגיעה ההחלטה לעלות לישראל. מסע ארוך ומייגע של 5 שנים שבסופם הגיעו האישורים להם כה חיכתה. בשנת 2001, כשהיא עמוסת התרגשות, עלתה לישראל עם בתה והשתיים פתחו בחיים חדשים בצפון. תחילה הגיעו אל מרכז הקליטה בקיבוץ איילת השחר, בגליל העליון. לאחר מספר חודשים בהם למדה דבר או שניים, עברה להתגורר בקריית חיים. אז גם ילדה את בתה השנייה ועם שתי בנותיה בבית חדש בקריית חיים, המשיכה לעבוד קשה כעצמאית במגוון עבודות כדי לפרנס את המשפחה.

 

בעשר אצבעותיה. יואגנש, בת קריית חיים, זכתה לחשיפה ברשת. צילום מתוך פייסבוק

 

בינתיים המשפחה התרחבה וליואגנש הצעירה ונולדו עוד 2 בנים, בהם בנה הקטן כיום בן 8 אשר נולד פג בשבוע ה-26 עקב סיבוך בהריון ומאז הוא עובר מסע של ניתוחים ואישפוזים כאשר לא פעם הרופאים לא נותנים לו סיכוי לשרוד. כיום הוא מתמודד עם שיתוק חלקי וצינור אשר מנקז את הנוזלים מראשו.

כדי להמשיך ולטפל בו במסירות ולפרנס את כל המשפחה פתחה יואגנש עסק לקליעת צמות וגם תערוכה ובה מיצג של התרבות האתיופית. אז גם נולד החלום שלה לפתוח מסעדה ולנצל את היכולת שלה לבשל ולאפשר מפגש בין התרבויות.

לאחרונה פתחה בצומת קריית אתא את מגננ'ה (MEGENAGANA) שפירושו בעברית: "מקום מפגש". החברים בפייסבוק ובין היתר בקבוצה "חיפאים מצייצים" נרתמו לסייע ליואנגש להפיץ את החוויה המיוחדת במסעדה שבצומת קריית אתא וסיפורה הפך להיות ויראלי וזכה לאלפי שיתופים. "קחו קפיצה קטנה לחו"ל", מבקשים החברים, "זו טעימה קטנה שתעזור לה להגשים את החלום".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות