בשורה לתושבי חיפה והקריות: צו סגירה סופי הוצא למיכל האמוניה

"עסק המהווה סיכון משמעותי לביטחון הצבור ובטיחותו, ואף סכנת חיים באירועי חירום" קבעה השופטת והטילה קנס בסך חצי מיליון שקלים על חברת "חיפה כימיקלים". השופטת הוציאה למפעל צו סגירה קבוע
 

 

בשורה גדולה לתושבי חיפה והקריות:

צו סגירה קבוע למיכל האמוניה וקנס בסך חצי מיליון שקלים, הוטל ביום חמישי האחרון בבית המשפט לעניינים מקומיים, על חברת "חיפה כימיקלים", בגין ניהול מיכל האמוניה ללא רישיון. בנוסף חויבה החברה לחתום על התחייבות כספית בסך 2 מיליון שקלים, להימנע במשך שנתיים מביצוע עבירה על הוראות חוק רישוי עסקים. השופטת ג'אדה בסול הוציאה צו סגירה קבוע אשר מחליף את הצו הזמני שניתן במסגרת הליך הביניים.

גזר הדין מסכם מאבק משפטי ארוך אותו מובילה עיריית חיפה משנת 2004, ובו טענה בכל הערכאות המשפטיות כי יש לסגור את המיכל הפועל ללא רישיון עסק ובניגוד לחוק. המאבק התנהל בבית המשפט לעניינים מקומיים, בית המשפט המחוזי והגיע עד לבית המשפט העליון, אשר הורה על סגירת המיכל.

מיכל האמוניה. צו סגירה סופי וקנס של חצי מיליון שקלים

השופטת בסול כתבה בין היתר בגזר הדין: "…מדובר במיכל אדיר ממדים המשמש לאחסון אמוניה שהינה בגדר "חומר מסוכן", עסק הטומן בחובו סיכונים רבים סביבתיים, בטיחותיים, ביטחוניים וכן מהווה סיכון משמעותי לביטחון הצבור ובטיחותו, ואף סכנת חיים באירועי חירום…….".

ראש העירייה, יונה יהב אמר בעקבות גזר הדין: "לאחר מאבק של 13 שנים בכל הערכאות, אנו יכולים לומר שהסרנו איום ממשי מעל ראשיהם של כמיליון מתושבי המטרופולין הצפוני, אשר מודים היום לבית המשפט. בשם אותם מיליון תושבים אני מודה היום לצוות היועצים המשפטיים של עיריית חיפה, אשר מנהל משפטית את המאבק הצודק הזה שנים כה רבות. הנחיתי את אנשי המקצוע בעירייה להמשיך בהליך המקביל שנשאר פתוח להריסת המיכל. נמשיך לנהל מאבק ולשלב ידיים עם הארגונים הסביבתיים בהמשך המאבק להסרת מפגעים סביבתיים ממפרץ חיפה, למען בריאותם וביטחונם של תושבי המטרופולין הצפוני".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות