"סכנה ברורה ומיידית"

סכנת נפשות בעקבות בורות גדולים וחשופים בעתלית, אשר אינם זוכים אפילו לתיחום בכדי למנוע את הסכנה החמורה. רגע לפני חופשת הקיץ, התושבים חרדים וזועמים
 

בורות גדולים, פעורים וחשופים מסכנים את העוברים והשבים בצומת משעול הגפנים, האשכולות ודרך הים שבעתלית. התושבים זועמים על ההזנחה ועל המחדל החמור, אשר מסכן אותם ואת ילדיהם, העוברים במקום מידי יום ביומו ומסכנים את חייהם.

 

סכנה. בורות בעתלית. צילום אסף בכור

אסף בכור פרסם את התמונות בפייסבוק וכתב: "סכנת נפשות, בורות פעורים ללא תיחום, שילוט או אזהרה, בצומת משעול הגפנים, האשכולות ודרך הים, היכן שילדים חוזרים מבית הספר. בעלי מוגבלויות פשוט יילכדו שם כי גם להסתובב עם קלנועית או כיסא גלגלים בלתי אפשרי בגלל הגדר שמשאירה מעבר צר מאד. מי שדיווחה לי היא בתי בת התשע, שכמעט נפלה לשם!".

התושבים טוענים כי חלק מהילדים סיפרו שהם מבחינים בסכנה הבולטת ואז שבים על עקבותיהם ברגע שבו הם מגיעים לבור, "אבל אז הם נאלצים לחצות את הכביש הראשי פעמיים. זו סכנה ברורה ומיידית".

 

עוד רגע מגיעה חופשת הקיץ. צילום אסף בכור

 

הבור, סמוך לצומת אותה חוצים תושבים וילדים ביישוב, מידי יום. צילום אסף בכור

אחת התושבות טענה: "זה הרבה יותר גרוע, עכשיו יוצאים הילדים לחופש, הרבה יסתובבו ויטיילו ובטח גם על אופניים, ומי ידאג לביטחונם?! הבנייה ביישוב לא הולכת להסתיים ורק מתרחבת !".

מהמועצה המקומית חוף הכרמל נמסר בתגובה:
"המועצה מבצעת עבודות חשמל לשיפור רווחת התושבים, העבודות מתבצעות בצומת משעול הגפנים ע"י קבלן. העבודה כרוכה בחפירה והנחת כבלים לעמודי תאורה חדשים. אמש, במהלך הערב התקבל דיווח מצד התושבים על ליקוי בטיחותי שנגרם כתוצאה מכל שהקבלן השאיר בור פתוח שגודר, אך הגידור ככל הנראה התפרק והבור היה חשוף. עוד במהלך הערב הקבלן הוזעק בדחיפות לתקן את הגידור מסביב לבור ולמחרת בבוקר הבור כוסה. זו הזדמנות לפנות לתושבי עתלית, הורידו את אפליקציית חוף הכרמל ועדכנו את מוקד המועצה 24-7 בכל אירוע או מפגע בטיחותי", כך נמסר מהמועצה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות