צוואר הרחם

דר סיגלר אפרים מנהל יחידת מחלות צוואר הרחם ודרכי מין תחתונות, במחלקת נשים ויולדות בבית החולים כרמל הוזמן  כאורח כבוד של האיגוד האוסטרי לגיניקולוגיה
ד"ר סיגלר מכרמל שנחשב כמומחה עולמי בתחום סרטן צוואר הרחם, הוזמן להרצות בכנס השנתי האוסטרי על טיפול בנגעים טרום סרטניים בצוואר הרחם במהלך ההיריון.

ד"ר סיגלר הציג בכנס תוצאות מחקר רב שנים שנערך בכרמל ובדק לאורך שנים את הסיכונים וההשפעות על בדיקות וטיפולים בהריון. תוצאות המחקר שנערך בכרמל הראו כי טיפול ניתוחי בנגעים טרום סרטניים בהריון הוא בטוח, ועשוי לגלות ממצאים סרטניים בצוואר הרחם.

בתמונה: ד"ר סיגלר בכנס. צילום: בית חולים כרמל

סרטן צוואר הרחם נגרם על ידי וירוס הפפילומה, מסביר ד"ר סיגלר . הפגיעה יכולה להתבטא ביבלות וירליות על איברי המין אצל גברים ונשים או על ידי פגיעה עדינה אשר נראית רק בעזרת מיקרוסקופ או במשטחי פאפ. ד"ר סיגלר מעדכן כי הגישה בעולם ובישראל לנגעים טרום סרטניים  בצוואר הרחם   בדרגה  3   היא  מעקב משך ההיריון מתוך  אמונה שנגעים אלו לא מתקדמים  לסרטן  במשך ההיריון, ושהטיפול  של  ניתוח כריתת לולאה הוא מסוכן וגורם דימומים קשים , הפלות ולידות מוקדמות . במרכז רפואי כרמל אומר ד"ר סיגלר אנו מרכזים טיפול  בנשים  אלו  ומצאנו   שסרטן צוואר הרחם מתגלה ב6% מהנשים. מאידך סיכמנו  כ 50 ניתוחי  כריתת לולאה ב15 שבועות ראשונים להריון ללא  סיבוכים שונים  מאוכלוסייה כללית. זהו  מחקר  חלוצי ואנו ממשיכים  אותו  על  מנת  להגדיל  את  מספר המשתתפות ולהגדיל את תקפות המחקר עם מספר רב יותר  של  נשים.

ד"ר סיגלר מוסיף  כי מכיוון שתהליך התפתחות הנגעים הטרום סרטניים הוא איטי ונמשך שנים רבות. גילוי מוקדם מאפשר ברוב המקרים ריפוי מלא. במסגרת הטיפול בביה"ח כרמל מטפלים בלייזר – מכשיר המרכז אלומת אור בעל עוצמה גבוהה – לצריבה ואידוי של נגעי קונדילומה.

הטיפול נועד הן לגברים והן לנשים הסובלים מנגעים אלו.
כמו כן מעדכן ד"ר סיגלר כי בכרמל  מבצעים ניתוח של כריתת חלק מצוואר הרחם במקרים בהם יש פגיעה טרום סרטנית בצוואר הרחם, וכרמל בהחלט אלופים בתחום. אפרופו אלופים, מיד עם נחיתתו של ד"ר סיגלר מהכנס באוסטריה הוא נסע לטורניר הטניס של איגוד הטניס של הרופאים בישראל שהתקיים בתל אביב. במשחקי הזוגות בטניס קטף ד"ר סיגלר את הגביע הארצי כשזכה במקום השלישי המכובד, מי ששיחק לצידו כבן זוג במשחק ועזר לו בהנפת הגביע, הוא לא אחר מאשר בנו שגם הוא רופא ד"ר יואב סיגלר.

בתמונה: ד"ר סיגלר עם בנו ד"ר יואב סיגלר וגביע הטניס – צילום בית חולים כרמל

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות