חיפה: הסטודנטים ידונו עם התושבים בסוגיית חזירי הבר

מפגש ציבורי בנושא חזירי בר בחיפה והסביבה ייערך בשבוע הבא במתנ"ס רמות ספיר בחיפה
סטודנטים מהטכניון מזמינים את התושבים למפגש ציבורי ודיון משותף בנושא חזירי הבר בחיפה ובאיזור.

אחת הסטודנטיות, ליהי שחר ברמן, תושבת חיפה ופעילת סביבה, מספרת כי היא נתקלת בחזירים בעיר מידי יום. "בשנים האחרונות עולה תדירות המפגשים בין בני אדם לחיות בר בשטח העירוני עקב התרחבות השטחים הבנויים, המביאים לצמצום מקורות מזון עבור חיות הבר, צמצום שטח המחייה וקיטוע של בתי הגידול שלהם. בנוסף, השטחים הבנויים מספקים מקורות מזון ומים עבור חיות הבר דוגמת פחי אשפה אשר מושכים בעלי חיים ונקודות האכלה לחתולי הרחוב, אשר מושכות חיות בר".

 

חזירי בר בחיפה. צילום מתוך פייסבוק אראלה הרי

 

שחר ברמן סיפרה כי מרבית התלונות מגיעות בשל נזק לגינות פרטיות וציבוריות ופחד של התושבים מפני תקיפה. אופן הטיפול העיקרי בבעיה הינו דילול של אוכלוסיית חזירי הבר בעזרת ציד מוסדר. "למרות הזכות לגור בסביבה טבעית שופעת בעלי חיים, המפגשים עם חזירי הבר מסבים נזק רב לרכוש ומשרים פחד בקרב האוכלוסייה", אומרת שחר ברמן: "כיום מבוצעות פעולות לטיפול בבעיה זו, אך הן לא מביאות לפתרון מלא של הבעיה. במסגרת קורס לתכנון וניהול מדיניות סביבתית בטכניון בחנו הסטודנטים את הנושא ממגוון היבטים והם מציעים חלופות להתמודדות עם הסוגיה", מספרת שחר ברמן.

האכלת חזירי הבר בין אם באופן מכוון ובין אם כתוצאה מהשארת מזון לחתולים וכלבים, גורמת לאובדן הפחד של חזירי הבר מבני האדם ומעודדת את פלישתם לשכונות המגורים.

 

שחר ברמן. "במסגרת קורס לתכנון וניהול מדיניות סביבתית בטכניון בחנו הסטודנטים את הנושא ומציעים חלופות". צילום מתוך פייסבוק ליהי שחר ברמן

 

יש לציין כי עיריית חיפה היתה בין הרשויות הראשונות בארץ שהחלו לפעול עוד לפני מספר שנים באופן מוסדר, בשיתוף רשות הטבע והגנים, לדילול אוכלוסיית חזירי הבר בשטח העיר. כמו כן מפורסמים קמפיינים הסברתיים במסגרתם מתבקשים התושבים להימנע מהאכלה מכוונת או אקראית של חיות בר בכלל וחזירי בר בפרט.


מפגש ציבורי ודיון בנושא חזירי הבר ייערך ביום חמישי הבא, 5/7 בשעה 20:30 במתנ"ס רמת ספיר,  רח' גוט לוין 22 א' והציבור הרחב מוזמן.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות