בהלת החצבת: ילד בן 7 מהצפון נדבק במחלה

"אל להורים לקחת אחריות כה גדולה על גורל ובריאות ילדיהם": ילד בן 7 מהצפון לקה בחצבת ומאושפז כעת בבידוד. במשרד הבריאות קוראים לציבור להתחסן
 

 

החשש ממחלת החצבת הקטלנית, אשר עשתה לאחרונה קאמבק מהילדות:

ילד בן 7 מהצפון הובא היום על ידי הוריו לבית החולים זיו בצפת עם סימנים למחלת החצבת. הילד אובחן כחולה במחלה הנגיפית ואושפז בבידוד. במשרד הבריאות ממשיכים לקרוא להורים שלא חיסנו את ילדיהם בזמן, להגיע ולחסן את ילדיהם.
חצבת היא מחלה נגיפית קשה ומידבקת ביותר אשר עוברת ישירות מאדם לאדם. לאחרונה התפרצה שוב המחלה ורק היום נודע כי 12 ילדים מהשומרון נדבקו בחצבת בשבועות האחרונים. כעת כאמור דווח כי ילד מהצפון אושפז גם במרכז הרפואי זיו והוא שוהה בבידוד על מנת שלא להדביק אנשים נוספים במחלה.

 

מחלה נגיפית מדבקת ביותר. כך נראים על העור סימני החצבת. צילום ויקיפדיה Dr. Heinz F. Eichenwald 

 

פרופ' אנתוני לודר מנהל מחלקת הילדים במרכז זיו הסביר הבוקר כי "מחלת החצבת גורמת לסיבוכים מיידיים ומאוחרים. הסימפטומים של המחלה הם חום גבוה  שנמשך בין שבוע לשבועיים, בעיות נשימה, דלקת ריאות, דלקת עיניים, פריחה בולטת וכואבת על כל הגוף. המחלה יכולה להתפתח לאי ספיקת חמצן וגם למוות. סיבוך מאוחר יותר שמופיע, לעיתים, שנים אחרי המחלה הוא ניוון של המוח, הגורם לדמנציה שאין לה טיפול. לכן חובה על ההורים להישמע להנחיות משרד הבריאות ואיגוד הרופאים הישראלי והבינלאומי ולחסן כנגד חצבת בגיל שנה, ובמידה והילדים לא חוסנו בזמן, לגשת לקופות החולים ולהתחסן.

 

משרד הבריאות קורא לציבור להתחסן. צילום אילוסטרציה:

אל להורים לקחת אחריות כה גדולה על גורל ובריאות ילדיהם", אומר פרופ' לודר.

 

פרופ' אנתוני לודר. צילום מרכז רפואי זיו

 

עוד מציין פרופ' לודר כי בשנת 1994 פרסם ד"ר אנדרו ווינקספיל בירחון מקצועי, כי קיים קשר בין חיסון לחצבת ואוטיזם. המאמר התגלה כשיקרי ורשיונו של הרופא נשלל, אך המאמר גרם לבהלה מיותרת בציבור וישנם עדיין כאלו שעדיין לא מחסנים ילדיהם למרות הסכנה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות