300 "ידידי חינוך" מסכמים שנה

גמלאי חיפה שהתנדבו במהלך שנת הלימודים בבתי הספר בעיר סיימו את השנה במפגש מרתק עם ד"ר התלהבות

מאות גמלאים, המתנדבים לאורך השנה במערכת החינוך החיפאית, הגיעו השבוע למפגש סיום התכנית בבית אבא חושי. המתנדבים, הפועלים במסגרת תכנית המשותפת לעיריית חיפה ולעמותת "ידיד לחינוך", תרמו לאורך השנה, מידי שבוע, ארבע שעות בבתי הספר בעיר.

תחומי ההתנדבות רבים ומגוונים, והם כללו סיוע בהפעלת ספריית בית הספר, סיוע פרטני לתלמידים במקצועות היסוד, עזרה בהכנת שעורי בית ועוד. במהלך השנה עברו המתנדבים השתלמות בנושאים שונים שמטרתם להעשיר את ארגז הכלים שאיתו הם מגיעים לבתי הספר.

צילום דוברות עיריית חיפה

עמותת "ידיד לחינוך", המובילה את התכנית בשיתוף עם המחלקה לחינוך חברתי- ערכי בעירית חיפה, היא מפעל התנדבות ייחודי של גמלאים אשר מסייעים למערכת החינוך. לעמותה שתי מטרות עיקריות: סיוע למערכת החינוך ותרומה לאיכות חיי הגמלאים. העמותה נתמכת על ידי "קרן רוטשילד" ו"קרן גוטסמן", משרד החינוך והרשויות המקומיות.

אילנה טרוק, ראש מינהל החינוך, התרבות והרווחה: "נוכחותם של הגמלאים המתנדבים בסביבת הלמידה של הדור הצעיר, מדגישה ומחזקת את הקשר הבין דורי. הם משמשים בעבור התלמידים מודל לחיקוי, דוגמא ומופת למבוגר התורם לחברה. האקלים הבית-ספרי מושפע מנוכחותם של המתנדבים המבוגרים, אשר תורמים לאווירה רגועה ומכבדת".

בכנס סיום שנת הפעילות שהתקיים השבוע בבית אבא חושי, קיבלו המתנדבים תעודות הוקרה מעיריית חיפה, נהנו משירים ישראליים בביצוע חבורת הזמר של בית הספר היסודי "יזרעאליה" והקשיבו להרצאה מרתקת של "ד"ר התלהבות" שהרצה על "זריקת אנרגיה לחיים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה