1.6 טון בשר בקר וכבש שאינם ראויים למאכל אדם נתפסו והושמדו

1.6 טון של מוצרי בשר בקר וכבש שאינם ראויים למאכל אדם נתפסו השבוע: באחד המקרים ניסה בעל רפת לשווק את הבשר המסוכן לחנויות ברחבי הצפון
במהלך פעילות של מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות, בשיתוף עם המשטרה זיהו השבוע המפקחים טון של בשר בקר שהוחזק בתנאים אסורים בישוב כאבול שבצפון. במהלך הביקורת התברר כי מקורו של הבשר הוא משחיטה שחורה. במשטרה חושדים כי בעל הרפת, בשנות ה-40 לחייו, ניסה לשווק את הבשר לחנויות ברחבי הצפון. האירוע סוכל כאמור והבשר הועבר להשמדה. כנגד החשוד נפתחו הליכים משפטיים.

בפעילות נוספת שנערכה השבוע בשפרעם ביחד עם השוטרים, זיהו המפקחים 630 ק"ג בשר כבש ובקר קפוא, ללא תווית, ממקור שאינו ידוע ובתנאים שאינם ראויים למאכל אדם. גם במקרה הזה האירוע סוכל והבשר הועבר להשמדה.

 

הבשר שנתפס השבוע בשפרעם. צילום דוברות משרד החקלאות

מתחילת השנה ועד כה, נחשפו 19,210 טון בשר בקר שמקורו בשחיטה שחורה. במשרד החקלאות ציינו כי שחיטה שחורה הינה שחיטה שאינה מלווה בפיקוח וטרינרי כנדרש, וטומנת בחובה סכנה ממשית לבריאות הציבור. שימוש בסביבה שאינה מותאמת לשחיטת בעלי חיים, עלול להוביל לזיהום הבשר ולתחלואה, כך נמסר. יצוין כי חל איסור על הפעלת מפעלי בשר מאולתרים, ללא אישור ופיקוח.

 

חלק מהבשר שנתפס בשפרעם והושמד השבוע. צילום דוברות משרד החקלאות

במשרד החקלאות מבקשים מהציבור להקפיד ולקנות בשר רק במקומות מורשים, הנמצאים תחת פיקוח (בעלי רישיון עסק לאטליז) ולהקפיד על רכישת מוצר באריזה מקורית, כאשר היא סגורה, נקייה ונושאת תווית ובה גם תאריך ייצור ותאריך פג תוקף.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות