השוטרים נדהמו: מי נהג הלילה ברכב בשדרות גושן בקריית מוצקין?

במסגרת סיור שגרתי בקריות הבחינו הלילה השוטרים ברכב הנוסע באופן חשוד בשדרות גושן בקריית מוצקין. ומי ישב מאחורי ההגה?
 

המשטרה תפסה הלילה (רביעי) נער ונערה בני 15 שלקחו את הרכב של ההורים ויצאו "לסיבוב" באזור הקריות.

במסגרת סיור שגרתי של השיטור העירוני, נסעו השוטרים הלילה, בסביבות השעה 01:00, כאשר הם מפגינים נוכחות ברחובות הקריות לצורך הגברת תחושת הביטחון של הציבור. לפתע, בשדרות גושן בקריית מוצקין, הבחינו השוטרים ברכב הנוסע באופן חשוד ומיד ביקשו מהנהג במערכת הכריזה לעצור בצד הדרך.

בתוך כך, השוטר והפקח ניגשו אל הנהג ברכב על מנת לבקש ממנו רישיון נהיגה ורשיון רכב, ואז נדהמו לראות כי מאחורי ההגה יושב נער בן 15 בלבד ולצדו יושבת חברתו, אף היא באותו גיל. בבדיקת בעלות הרכב שביצעו מיד השוטרים בשטח, עלה כי מדובר ברכב של הוריה של הנערה, שנלקח על ידם על פי החשד ללא אישור.

 

בן ה-15 וחברתו לקחו את הרכב של ההורים "לסיבוב". צילום דוברות המשטרה

הצמד הצעיר הוזמן הבוקר לתחנת המשטרה בליווי הוריהם, ובהמשך יוחלט על המשך טיפול בהיבט התעבורתי ובהיבט הפלילי, ככל שיידרש ובהתאם לבדיקה.

במשטרת ישראל מבקשים היום מההורים, בפרט בעת הזו – עם יציאתם של בני הנוער לחופשת הקיץ, לגלות יותר מעורבות, להדריך ולהסביר את מהות החוק ולפקח אחר הרגלי הבילוי של ילדיהם, למען ביטחונם ובכדי למנוע את האירוע החריג והמסוכן הבא, הנובע על פי רוב מפזיזות, חוסר ידע והכוונה נדרשת ובכלל זה לשוחח עם בני הנוער על הסכנות שבצריכת אלכוהול וסמים, נהיגה חסרת זהירות ושלא על פי הכללים באופניים חשמליים ובכלל, ההשלכות של הפרעת מנוחה והשחתת רכוש בעת התכנסות בפארקים ובגנים ציבוריים, החשיבות של התנהלות נכונה ברשת וברחוב בכל הקשור לאיסור מגע וקשר עם זרים, וכן הסכנות של נסיעה בטרמפים.

"המשטרה תמשיך ותבצע אכיפה ממוקדת בתחומים אלה, לצד מניעה והנחייה, אולם נדרש כאמור שילוב ומעורבותם של ההורים, למען בני הנוער", כך נמבר מהמשטרה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות