המחבל מהפיגוע בעפולה – הגיע כבר בחודש פברואר 2018 לחיפה

המחבל הגיע לחיפה במסגרת אישור חד יומי למטרת תיירות בחיפה ובטבריה אולם מאז נשאר בארץ כשוהה בלתי חוקי ועבד בשיפוצים
 

הותר לפירסום: חוקרי משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי סיימו את מלאכת איסוף הראיות כנגד הנאשם נור אלדין שנאוי, בן 20 תושב ג'נין בגין ניסיון לרצח בנסיבות מעשה טרור של הצעירה בת 18 שובה מלכה בתחנת האוטובוס בעפולה והבוקר פרקליטות מחוז צפון הגישה נגדו כתב אישום ובקשה למעצרו עד תום ההליכים.

מכתב האישום עולה כי הנאשם, שוהה בלתי חוקי מג'נין, הגיע כבר בחודש מרץ 2018 לחיפה, במסגרת אישור שקיבל לשהות חד יומית בישראל, לצורך טיול מאורגן בחיפה ובטבריה.

בתאריך 11.6.18 סמוך לשעה 11:50 התקבלה הודעה במוקד 100 של משטרת ישראל על בחורה צעירה שהתמוטטה סמוך לקפה ארומה בעיר עפולה ועל גופה מספר סימני דקירה.

כוחות משטרה גדולים, לוחמי משמר הגבול ומסוק משטרתי הוזנקו למקום הארוע והחלו בביצוע סריקות ופריסת מחסומים בניסיון לאתר חשודים.

 

המחבל לאחר שנתפס. צילום דוברות המשטרה

מחקירה ראשונית של חוקרי משטרת ישראל עלה כי  הקורבן בחורה דתיה ממגדל העמק, לפני  שהתמוטטה סמוך לבית הקפה הספיקה להגיד למספר אנשים שהיו בקירבתה כי היא נדקרה על ידי חשוד בעל חזות מזרחית.

מסוק משטרתי מהמערך האוירי מוזנק למקום במהלך סריקות הכוחות בשטח כחצי שעה ממועד הארוע במוקד 100 של משטרת ישראל מתקבלת הודעה ע"י אזרח כי הוא הבחין בצעיר שצועד רגלית בצורה מחשידה סמוך לתחנת הדלק ביציאה מעפולה והוא כרגע עולה על מונית שנוסעת לכוון עפולה.

 

הסכין בה ביצע המחבל את הפיגוע. דקר את הנערה 9 פעמים ופצע אותה באורח אנוש. צילום דוברות המשטרה

 

כוחות המשטרה במקביל לשיחה עם האזרח שהחל לעקוב אחר הנסיעה של המונית מוזנקים למקום ומבחינים בחשוד שיורד מהמונית ומתחיל לרוץ לכוון הבתים סמוך לרחוב ירושלים.

השוטרים קוראים לחשוד לעצור אך הוא מסתובב לעברם כשבידו סכין יפנית, השוטרים מנטרלים את החשוד והוא נעצר.

 

המחבל בעת מעצרו. צילום מסך

 

כוחות המשטרה ושרות הביטחון הכללי המשיכו לפעול במחסומים ובעיר כדי לוודא שלמפגע אין סייענים נוספים.

מהחקירה עולה כי החשוד, תושב ג'נין נכנס לישראל בפברואר 2018 במסגרת טיול לחיפה ולטבריה ונשאר בישראל ללא אישורים כחוק כשהוא עובד בעבודות טייח באזור נצרת עלית ואיכסאל. בליבו גמלה החלטה לבצע פיגוע במדינת ישראל כנגד חייל או אדם דתי ולצורך כך הוא הצטייד בשתי סכינים.

 

המחבל זרק את הסכין במהלך מנוסתו. צילום דוברות המשטרה

עוד עולה מהחקירה כי במועד האירוע הנאשם שהיה בדרכו לביתו בג'נין הבחין בקורבן, הנערה בת ה18 שובה מלכה, שנראתה לו בעלת חזות יהודית דתית (לדבריו :" מתנחלת") בתחנת האוטובוס והחליט כי זוהי ההזדמנות לבצע את הפיגוע אותו תיכנן עוד קודם לכן.

הוא המתין לשעת הכושר שהקורבן תהיה לבדה ניגש איליה מאחור ודקר אותה 9 דקירות בפלג גופה העליון ולאחר שסבר כי גרם למותה של הנערה נמלט מהמקום.

 

סכין יפנית שנתפסה על גופו של המחבל. צילום דוברות המשטרה

כשהבחין הנאשם כי שוטרים דולקים אחריו, תכנן לרצוח את אחד השוטרים באמצעות הסכין השניה אך עוד לפני שעלה בידו לבצע את זממו הוא נוטרל ע"י השוטרים ונעצר.

לדברי הנאשם הרקע למעשה הוא בידוק ביטחוני שעברה אימו של הנאשם ע"י שוטרים חובשי כיפה בכניסה לאזור הר הבית בחג הרמדאן בשנת 2017 ומאז שנאתו כלפי יהודים דתיים גברה.

 

צוותי הבטחון בזירה בה נעצר המחבל. צילום דוברות המשטרה

היום (חמישי) עם סיום החקירה של המשטרה והשב"כ, הגישה פרקליטות מחוז צפון כתב אישום חמור כנגד הנאשם בגין עבירות של ניסיון לרצח בנסיבות מעשה טרור, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות בנסיבות מעשה טרור, הכנה למעשה טרור, כניסה לישראל שלא כחוק והחזקת סכין למטרה בלתי כשרה. במקביל הוגשה נגד הנאשם גם בקשה למעצר עד תום ההליכים הגדו.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות