תורמים לפגיית כרמל

בית הורים פסגת אחוזה  השייך לארגון פסגות כרמל של ארגון עולי מרכז אירופה, הרים תרומה מכובדת ונאה לטובת הפגייה המצטיינת של בית החולים כרמל .
 

בטקס מרגש העניקו איתי גליניסקי מנהל פסגת אחוזה וצוותו את התרומה למנהל מחלקת ילודים ופגים פרופ' אבי רוטשילד ולצוות הפגייה של כרמל.

פגיית בית החולים כרמל נבחרה כבר 4 שנים ברציפות כאחת מ 5 הפגיות המצטיינות והמובילות בישראל. הפגייה משמשת גם כיחידת טיפול נמרץ לילודים ופגים והיא צמודה במבנה החדש שלה לחדרי הלידה החדשים של כרמל המהווים יחד את קומת ההורות המתקדמת והחדישה של ביה"ח .

מי שבלטה בטקס היתה דליה מילר בעברה אחות בחדרי לידה ובפגייה של כרמל מאז הקמתם בשנת 1976 וכיום דיירת כיום בבית ההורים . דליה סיפרה על ימיה הראשונים והמרגשים של הפגייה וכיצד הם נראים כיום עם שיא הטכנולוגיה אבל המסירות והמחויבות של הצוות נשארו ואפילו השתבחו עם השנים, סיפרה דליה.

בצילום –  נציגי ביה"ח כרמל ובית ההורים עם התרומה – צילום רפואי כרמל

בית ההורים פסגת אחוזה שוכן בלב ליבה של שכונת אחוזה הירוקה, המקום קיים כבר  22 שנה
ומתגוררים בו עשרות  דיירים ביחידות דיור שונות.

מדי שנה מתקיים בבית ההורים הפנינג ובמסגרתו עורכים הדיירים בזאר ססגוני בו הם מוכרים עבודות יד שעשו במהלך השנה בחוג למלאכת יד וכן  פריטים, אביזרים וחפצי וינטאג' שונים.

השנה החליט ועד הדיירים לתרום את ההכנסות ממכירות הבזאר לפגייה של המרכז הרפואי כרמל , מה שגרם להגברת המוטיבציה של הדיירים שאיישו את הדוכנים והפגינו חוש מכירות מפותח לטובת הקטנטנים של כרמל.

את תרומתם של דיירי פסגת אחוזה הם ייעדו הפעם לקורסים והשתלמויות עבור הרופאים והאחיות של הפגייה .

מנהל הפגייה פרופ' רוטשילד ערך לאורחים סקירה על חדרי הלידה והפגייה וסיפר על המכשור הרפואי המתקדם בעולם הנמצא בכרמל ומעניק את הטיפול המיטבי לפגים, עוד סיפר פרופ' רוטשילד כי צוות  הפגייה רופאים ואחיות משלבים כוחות כגוף אחד העושים  הכול ביחד כצוות מגובש. המוטו המוביל במחלקה הוא "קודם כל תהיה בן אדם " כל השאר יסתדר מעצמו .

פרופ'  דני וייסמן מנהל יחידת הילודים סיפר על היכרותו רבת השנים עם דליה מילר. הוא סיפר כי  הרופאים המתמחים הצעירים הגיעו לפגייה ללא ניסיון ומי שקיבלו את פניהם היו אחיות המחלקה ודליה הייתה אחת מעמודי התווך של המחלקה ."למדנו את המקצוע מחדש בליווי של דליה " אמר ד"ר וייסמן.

במפגש המרגש נכחו מבית ההורים גם חיה מוזר, רחל צור, ודליה מילר חברות ועד הדיירים של בית ההורים, ומרים לוי – רכזת התרבות. ומכרמל השתתפו גם ליאור שקד מנהלת הסיעוד של הפגייה וסיגל פגי מזכירת עמותת ידידי בית החולים. לסיום המפגש אמר פרופ' אבי רוטשילד כי הוא נרגש מההתגייסות המקסימה של דיירי בית ההורים וסיכם, " אני מזמין אתכם לראות במקום הזה בית " אתם תמיד מוזמנים, בשמחה".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות