להבין את הילד המיוחד

צוות המכון לנוירולוגיה והתפתחות הילד של כללית בקריות ערך יום עיון מחוזי למכונים להתפתחות הילד במחוז חיפה וגליל מערבי בנושא: "אבחנה, בשורה והתמודדות"
צוות התפתחות הילד בקריות. יום העיון שילב העשרת ידע עם מפגש של כלל אנשי המקצוע. צילום: כללית

צוות התפתחות הילד בקריות. יום העיון שילב העשרת ידע עם מפגש של כלל אנשי המקצוע. צילום: כללית

כ- 120 אנשי מקצוע, הכוללים רופאים וצוות פרא-רפואי בתחום הנוירולוגיה והתפתחות הילד, לקחו חלק ביום העיון המרתק שתוכנן והופק על ידי צוות ההיגוי של המכון להתפתחות הילד של כללית בקריות, שכלל את אחראיות התחומים במכון: עדנה דרימר, דנה קרן צור, שלומית קרת, נועה אשור, רקפת ברמן וד"ר רמי קאופמן – מנהל המכון.
המפגש נפתח בדברי ברכה של פרופ' נתנאל צלניק – מנהל המערך הנוירו התפתחותי במחוז. בהמשך, הציגה ריקי קיסר את נושא הנגשת השרות לאנשים עם מוגבלויות.
ד"ר רמי קאופמן הרצה על הדילמות במקרים של ילדים מורכבים והאבחנה המבדלת של ילדים המציגים קשיים בתחומי התקשורת ואינטראקציה חברתית.
נועה אשור – אחראית על תחום קלינאות התקשורת במכון הציגה, בליווי סרטונים, תיאור מקרה מרתק של ילד צעיר עם קשיים בתקשורת משנית להפרעת קשב, עיכוב שפתי וקשיים רגשיים.
המרצה האורחת, נועה גל – פסיכולוגית התפתחותית, הרצתה על מתן הבשורה הקשה להורים לילדים עם ליקוי התפתחותי משמעותי.
קטעי קריאה מרגשים מהספר "הורים ללא סוף" הוקראו על ידי הפיזיותרפיסטית ורד פרבר והעובדת הסוציאלית, אסנת תוך ברזילי.
יום העיון הסתיים במופע מרגש "אם אנחנו כבר כאן אז למה לא ליהנות מזה", בהשתתפותן של אורנה סגל ויפעת נוימן, שהן אימהות לילדים עם צרכים מיוחדים, שהוצג בליווי מוזיקלי של חנה גלפנד.
יום העיון היה הזדמנות לשלב העשרת ידע עם מפגש של כלל אנשי המקצוע במכוני התפתחות הילד.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות