בקרוב: מרכז גלישה חדש בחוף בת גלים

מרכז גלישה חדש יוקם בחוף בת גלים בחיפה: אז מה בתכנון?
חוף בת גלים הינו חוף מוכרז מהוותיקים שבחופי ישראל, שלאורכו טיילת פעילה המשתרעת לאורך של מעל 2 ק"מ. לאורך הטיילת פרושים מזנונים ומסעדות חוף, ספסלים, פינות ישיבה ומתקני ספורט. בצידה הצפוני של הטיילת נמצאים שרידיו של בית הקזינו שאירח בימי המנדט את כל המי ומי של התקופה.

חוף בת גלים הינו חוף מוכרז מהוותיקים שבחופי ישראל. תמונה: יחסי ציבור

חוף בת גלים הינו חוף מוכרז מהוותיקים שבחופי ישראל. תמונה: יחסי ציבור

לאחר שהושלמה בניית מחלף אלנבי החלה העירייה בבניית מרכז הגלישה וספורט ימי והנגשתו לציבור, בהשקעה לא מבוטלת של עשרות מיליוני שקלים. מרכז הגלישה יכלול ארבעה ריכוזי פעולה: מרכז הדרכה וצלילה, מסעדה, חנות למכירת ציוד ימי וגלישה, מתחם לאחסון ציוד גלישה וספורט ימי.

מרכז הגלישה אמור לפעול 7 ימים בשבוע, החל מהשעה 08:00 ועד סיום יום העבודה. במרכז הגלישה תהיה אפשרות למכירה ואחזקה של ציוד ימי לרבות סאפ, גלשני רוח, גלשני גלים, קיאקים וביגוד ימי וכל זאת בהתאם לעונות השנה. בנוסף במרכז הגלישה יוקמו שירותי אחסון, שירותי חוף הכוללים מקלחות, שירותים, תאי הלבשה ומנוחה.

"בחזון שלי אני רואה מסיבות ואירועים כפי שמקובל בכל המקומות בעולם שבהם פועלים מרכזי גלישה". תמונה: יחסי ציבור

"בחזון שלי אני רואה מסיבות ואירועים כפי שמקובל בכל המקומות בעולם שבהם פועלים מרכזי גלישה". תמונה: יחסי ציבור

ראש עיריית חיפה יונה יהב: "כראש עיריית חיפה אני גאה לבשר על הקמת מרכז הגלישה הסמוך למחלף אלנבי. חיפה, כמו הערים הגדולות בעולם מתפתחת בצעדי ענק ומביאה לתושביה מיזם שיהפוך את רצועת החוף שבה התברכנו אטרקטיבית לאלפי גולשים מחיפה ומחוצה לה".

"מרכז הגלישה שיהיה חלק מהטיילת נהדרת שנבנתה בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים, לרכבל, ותמוקם עלך רצועת חוף מהיפות בחיפה (בת גלים)- תיצור רצף נגיש של טיילת ופעילות ימית מהחוף השקט , מרכז השייט דרך טיילת הבה"ד אותה אנו מתחילים לפתח בחודשים הקרובים בהשקעה נוספת של כ-20 מיליוני שקלים ועד סיום שטח השיפוט של חיפה בצד הדרומי של העיר, מרכז הגלישה יכלול ארבעה ריכוזי פעולה: מרכז הדרכה וצלילה, מסעדה, חנות למכירת ציוד ימי וגלישה, מתחם לאחסון ציוד גלישה וספורט ימי".

מחר יוצא לדרך מכרז להקמת מרכז הגלישה. תמונה: יחסי ציבור

מחר יוצא לדרך מכרז להקמת מרכז הגלישה. תמונה: יחסי ציבור

"הקמת מרכז הגלישה הינה בשורה לתושבים ולכל חובבי הספורט הימי בארץ שיגיעו לעיר לגלוש וליהנות מהים. יש לנו משאב טבעי ואני שמח שבעזרתו נמשיך לשים את חיפה על מפת התיירות הארצית והעולמית".

יו"ר דירקטריון אתו"ס, יעקב פיינגולד: "מחר יוצא לדרך מכרז להקמתו של מרכז הגלישה. המיזם שם את חיפה על מפת האטרקציות הארצית בתחום הספורט הימי. המיקום הייחודי שחיפה התברכה בו ושנבחר להקמתו של מרכז הגלישה, מהווה קטע חוף ים בעל נתונים איכותיים הקיימים רק בחוף זה בישראל ואף במקומות מעטים בעולם. אני שמח וגאה להוביל את התהליך שיביא בתוך חודשים ספורים להקמתו של מרכז גלישה איכותי ברמה מקצועית בלתי מתפשרת".

"אני מאמין שהמרכז יהווה מוקד משיכה לצעירים גם בשעות שבהן לא גולשים. בחזון שלי אני רואה מסיבות ואירועים כפי שמקובל בכל המקומות בעולם שבהם פועלים מרכזי גלישה. אנחנו בחברת אתו"ס, החברה לאמנות תרבות וספורט (חיפה) בע"מ, חברת בת של עיריית חיפה, גאים להיות חלק ממיזם ייחודי זה, ונמשיך לתמוך ולפתח את המרכז גם לאחר הקמתו".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות