תושב הצפון הוכש על ידי נחש צפע

שימרו נפשכם: עונת הנחשים בשיאה. תושב הצפון הוכש לפני זמן קצר על ידי נחש צפע בעת שעסק בקטיף. הרופאים מזהירים כי בכל מקרה של הכשה יש לפנות בבהילות לחדרי המיון
צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א הבהיל לפני זמן קצר לחדר המיון במרכז הרפואי זיו גבר בן 54 מהצפון שעסק בקטיף אפרסקים ולפתע הוכש בכף ידו הימנית על ידי נחש צפע. הנחש התמקם בין ענפי העץ. הנפגע מטופל כעת כשהוא במצב בינוני באמצעות נסיוב.

הרופאים מזכירים הבוקר כי סוף עונת האביב ועונת הקיץ לכל אורכה, הן העונות בהן הנחשים פעילים ביותר ולכן יש לפקוח עיניים ולנקוט במשנה זהירות, במיוחד כאשר מטיילים בטבע.

 

הצפע שהכיש הבוקר את תושב הצפון. צילום מהאלבום הפרטי

יש לזכור כי גם נחש קטן וצעיר, אינו מעיד בהכרח על כמות ארס קטנה או על סיכון גופני מופחת כתוצאה מהכשתו. יתר על כן, יש שסבורים שהכשה של נחש צעיר או הכשה של נחש בתחילת העונה היא אף מסוכנת יותר, משום שטרם נעשה שימוש בארס, לשם צייד ולכן הוא מרוכז פי כמה.

ידו של האיש שהוכש על ידי נחש צפע. צילום מהאלבום הפרטי.

התופעות האופייניות להכשה הראשונה הן נפיחות רבה, כאבי בטן, חום, ירידה בלחץ הדם וחוסר יציבות המודינמית. יש לציין כי לא כל אדם אשר הוכש יהיה חייב בטיפול בנסיוב, אך גם אם לא הופיעו תסמינים חריפים במיוחד, יש לפנות במהירות לבדיקה בבית החולים לצורך אבחון וטיפול. כמו כן, אין צורך להביא את הנחש לחדר המיון, מרבית ההכשות הינן של נחש צפע והטיפול הוא בהתאם.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות