רופאי הילדים משתלמים בעבודה סוציאלית

העובדים הסוציאליים במרכזי הילד של כללית הדריכו את רופאי הילדים במחוז חיפה וגליל מערבי
 

רופאי הילדים של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי הופתעו לגלות עולם תוכן חדש והעשירו ידע, באופן שונה מהרגיל, כאשר במקום ללמוד על חידושים ברפואה הוקדשו שני ימי ההשתלמות שלהם, לתחום עבודה סוציאלית. ההשתלמות הועברה במתכונת ששילבה הרצאה עם התנסות חווייתית בקבוצות, בהן דנו במקרים מחיי המרפאות.

העובדים הסוציאליים במרכזי הילד של כללית במחוז חיפה וג"מ: טוני חדאד – בזבולון, נורית קוויט –בטירת כרמל ודורית זהבי בארמון חיפה, הם שהעבירו את ההשתלמות המיוחדת לרופאי הילדים. ההדרכה החלה בסקירה קצרה על הבסיס החוקי והמעשי להפעלת השירות לעבודה סוציאלית רפואית כחלק ממערכת הבריאות, בהמשך, העמיקו בהצגת מודל ההתערבות הביו-פסיכו-סוציאלי המשפיעים על בריאות האדם.

 

השתלמות לרופאי ילדים בעבודה סוציאלית. צילום דוברות כללית

רופאי הילדים למדו להבין טוב יותר את תחומי העיסוק של עובד סוציאלי המעורב במחלקתם והופתעו לגלות שמעבר לעבודת התיווך מול המערכת הממוסדת בכל הקשור במיצוי זכויות, הגברת היענות לטיפול והתערבות על פי חוק איתור אלימות והזנחה, עושים העובדים הסוציאליים טיפולים פסיכותרפויטיים נרחבים באופן פרטני וקבוצתי עם הילד ומשפחתו. הפעילות שנערכת בכללית בחיפה וג"מ כוללת פרוייקטים מיוחדים, כמו הכנה פרטנית רגשית לקראת ניתוחים בילדים וקבוצות שנערכות בשיתוף עם אנשי מקצוע נוספים מצוות המרכז לבריאות הילד, בגישה כוללנית.

בין הפעילויות: קבוצה לילדים עם תסמונת מטאבולית, שנערכת בשיתוף דיאטניות, הפעלת קבוצות לאימהות לתינוק חדש לה שותפות האחיות, קבוצות להורים של פגים, לילדים הסובלים מקשיים, בפרוייקט ברמ"ה לטיפול רגשי בצוות הרפואי. בנוסף, שמעו הרופאים כי העובדים הסוציאליים במחוז מרבים לערוך הרצאות לקהל הרחב במגוון נושאים שונים, כמו סמכות הורית, תקשורת חיובית בין הורים ילדים ועוד. רופאי הילדים היו מרותקים לנושא והופתעו לגלות תחום פעילות שלא היה די מוכר להם עד כה.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות