כרמל היי טק

בית החולים כרמל הינו שותף מרכזי במיזם החיפאי המצליח  BeWell.Haifa.
 

במפגשים  האחרונים  שנערכו  בנושאים:  "רפואה ובינה מלאכותית" ו  " איך רופא נהיה יזם " השתתפו ובלטו מומחה ביה"ח כרמל ד"ר רונן יפה מנהל יחידת הצנתורים ופרופ' נתי פלד מנהל מכון הדימות בכרמל ובמרחב . מול סטודנטים רבים לרפואה בטכניון השתתף ד"ר רונן יפה בפאנל היזמות . " רופאים ואנשי צוות רפואי הינם בעלי מקצוע עם עומס עבודה גבוה ביותר, רבים מהם מבינים יותר ויותר את הצורך האקוטי של מערכת הבריאות בפתרונות דיגיטליים לאתגרים אותם הם חווים ביומיום" הסביר ד"ר יפה.

בצילומים – ד"ר רונן יפה ופרופ' פלד מכרמל במפגשים – צילום בי וואל חיפה

ד"ר יפה קרדיולוג ומצנתר בכיר בכרמל הוא גם יזם עם רעיונות ומיזמים מתקדמים בנושא גישות וטכנולוגיות טיפוליות בבעיות לבביות. בהמלצתו לרופאים לעתיד המליץ ד"ר יפה, "לא למהר להיכנס לעסקי היזמות, להשקיע את הזמן בהתנסות והתמקצעות מעמיקה בנושא מסוים, להתמחות בו, ורק כשאתה מרגיש שאתה מומחה, ולאחר שעשית חקר מבפנים- צא לדרך" .

ד"ר יפה מכרמל ענה לשאלות הסטודנטים והקהל והסביר  כיצד ניתן לשלב יזמות בתוך קריירה כה עמוסה ותובענית. " ביה"ח כרמל הינו בית חולים מתקדם מאוד המיישם בחדרי הניתוח שלו את טכנולוגיות הניתוח המתקדמות ביותר בשילוב רופאים ומומחים מהטובים ביותר שיש", הסביר ד"ר יפה. בפאנל ובמפגש הבינה המלאכותית אמר פרופ' פלד, כי מה שמתרחש ב-25 שנים אחרונות בתחום הרדיולוגיה זה כמעט בלתי נתפס. " אני חושב שבסוף הדרך הרפואה תהיה שונה בתכלית, ויהיו פחות רופאים. ככול  שהמקצוע יהיה יותר נישתי כך הוא יוחלף יותר מהר. המכונות כמעט ולא טועות, הוסיף פרופ' פלד, כיוון שיש להם יכולת לעצור כשיש בעיה, אין להן הסחות דעת הן לא מתעייפות ואפשר גם לעדכן להן גרסאות. יש למכונות מגבלה אחת משמעותית והיא שכשהן עושות טעויות הן קולוסאליות בעוד שכשבן אדם טועה זה בדר"כ טעות יותר קטנה".

בצילומים – ד"ר רונן יפה ופרופ' פלד מכרמל במפגשים – צילום בי וואל חיפה

יוזמת BeWell.Haifa  שותפה לחזון של העיר חיפה המאמינה בפוטנציאל הגדול בקהל החיפאי, ברצון האמתי של בתי החולים והמוסדות הרפואיים בעיר להציג צרכים של עולם הרפואה ולחפש אחר פתרונות יצירתיים פורצי דרך. מטרת המיזם  לקדם את עולם החדשנות והרפואה ולקיים סדרה של מפגשים מעוררי השראה תחת הכותרת "כשהחדשנות ברפואה פוגשת אותך על בירה" שמטרתם להפגיש בפעם הראשונה באופן בלתי-אמצעי בין כלל השחקנים הרלוונטיים לתחום הפועלים בחיפה. המפגשים אותם יוזמת  BeWell.Haifa   מתקיימים  אחת לחודש באחד מהפאבים בעיר כשאליהם מגיעים  מרצים מומחים מן השורה הראשונה בינהם: רופאים, אנשי אקדמיה, יזמים, רגולטורים ועוד ומתנהל שיח רחב  על האתגרים, הצרכים הקשיים ובעיקר על האופן בו הרפואה משתנה לתוך העולם הדיגיטלי וכיצד שינוי זה עתיד להשפיע על כל אחד ואחת מאיתנו. מדובר פרויקט ראשון מסוגו בחיפה המקבץ תחתיו את כלל ארגוני הבריאות והבריאות הדיגיטלית בחיפה ביניהם: בי"ח כרמל,  עיריית חיפה, בי"ח רמב"ם, בי"ח בני ציון, שירותי בריאות כללית, מכבי שירותי בריאות, הפקולטה לרפואה בטכניון, הפקולטה להנדסה ביו-רפואית בטכניון, הפקולטה לבריאות ורווחה באוניברסיטת חיפהABBOTT, IBM, GE HealthCare, PHILIPS HealthCare,יוזמה לאומית, IN-VENT, hiCenter, וההאב החיפאי GMCE.
 

 

 

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות