תלונה במשטרה: בת 3.5 הותקפה באופן קבוע על ידי גננת בגן פרטי בחיפה 

"היא ביקשה שאני אדבר עם הגננת כדי שהגננת לא תעשה לה עוד פעם ככה. שאלתי 'איך ככה', אז היא התחילה להרביץ לעצמה ולתת לעצמה סטירות בטירוף". הורים לבת 3.5 התלונננו כי הגננת תקפה את ילדתם הפעוטה מספר רב של פעמים
 

הורים לילדה בת 3.5 התלוננו במשטרת חיפה כי לפני 3 שבועות בגן הפרטי שבו למדה ילדתם הפעוטה, היא ספגה מכות מהגננת באופן קבע. האם סיפרה כי ילדתה הקטנה סיפרה לה בבכי על הטראומה שלדבריה חוותה בגן.

כפי שחשף לראשונה אלירן טל בערוץ 20, ההורים התלוננו במשטרה, כי הגננת היכתה את בתם באופן קבוע. מאז הגשת התלונה חלפו 3 שבועות ולטענת ההורים החקירה איננה מתקדמת, והם אינם מדווחים לגבי כל התפתחות בה, למעט חקירתה של הילדה עצמה, במשך שלוש שעות קשות, אצל עובדת סוציאלית.

ההורים חסרי האונים נאלצו להוציא את ילדתם מהגן ולהעבירה לגן אחר, וזאת על אף שמדובר כבר בסוף השנה. ההורים סיפרו כי מאז התקרית האלימה התנהגותה של בתם השתנתה ללא היכר וכי היא תתחיל בקרוב מאוד טיפול רגשי.

 

הילדה הקטנה סיפרה לאמה בבכי על הטראומה שלדבריה חוותה בגן. אילוסטרציה

 

האם סיפרה לערוץ 20 כיצד חשפה בפניה בתה את המסכת אותה היא עוברת בגן: "היא ביקשה שאני אדבר עם הגננת כדי שהגננת לא תעשה לה עוד פעם ככה. שאלתי אותה 'איך ככה' אז היא התחילה להרביץ לעצמה ולתת לעצמה סטירות, בטירוף. היא סיפרה שהיא מקבלת מהגננת מכות, שמרביצים לה, שמושכים אותה ושצועקים עליה, שזו לא פעם ראשונה ושהגננת כל פעם מתעצבנת עליה ומרביצה. יום למחרת התלוננתי במשטרה. הבאתי להם גם את ההקלטה של הילדה כי בשלב מסוים הקלטתי את הילדה מספרת לנו מה עבר עליה".

"מאז המשטרה לא חקרה את הגננת אפילו. רק הילדה נחקרה. התקשרתי לשאול מה התקדם אבל אמרו לי שזה בטיפול, שיש דברים יותר חשובים ושאני לא היחידה בעולם. לפני כמה ימים הלכתי למשטרה ודיברתי עם החוקרת וזה גם מה שהיא אמרה לי בפנים, שיש דברים ששוכבים שם שנים, ושאני לא צריכה להיכנס לזה כי רק הם יודעים איך לעשות ומה לעשות. לא יכול להיות שבזמן שמדברים כל הזמן על אלימות נגד ילדים בארץ, אנחנו נמתין 3 שבועות ולא תהיה עדיפות לטפל בזה".

האב טען: "הסיפור מזעזע והכי מזעזע שהמשטרה לא עושה שום דבר בנדון. 3 שבועות עברו ולא הזמינו עדיין את הגננת לחקירה, הדרישה היחידה שלהם היתה לשלוח ילדה בת 3 לחקירה של עובדות סוציאליות ומאז אנחנו מחכים. פשוט מחכים. הלב נקרע. התשובות שקיבלנו מהחוקרת במשטרה היו שיש מקרים שמטופלים מזה שנה ושנתיים ושיש דברים יותר חשובים ושאנחנו לא נתערב בסיפור החקירה כי הם יודעים מה לעשות. אני מרגיש חוסר אונים, שאף אחד לא יכול לעזור לנו ושאף אחד לא תומך בנו".

ואילו האם הוסיפה: "בימים הראשונים בגן החדש היא כל הזן פחדה מהגננות, ברגע שאחת מהן הרימה רק קצת את הקול היא ישר טיפסה עליי ואמרה לי שגם כאן עושים רע לילדים. בגן הקודם כל הזמן אמרו לי שהילדה בעייתית ושיש לה אופי קשה. בגן החדש היחס הוא טוב והוא אחר ואני מקווה שהמצב של הילדה ישתפר כאן".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה אשר עדיין מתנהלת בימים אלו. במסגרת החקירה בוצעו ועוד יבוצעו מגוון פעולות חקירה. נזכיר כי חקירת ילדים מטבעה מורכבת יותר ומתבצעת ע"י חוקרים מיוחדים מטעם משרד הרווחה.
מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי משטרת ישראל תמשיך לחקור את המקרה ביסודיות, ברגישות ובמקצועיות, הכל במטרה להגיע לחקר האמת".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות