חיפה: האיש שהציל רבים הלך לעולמו אחרי מחלה ממושכת

"לאלי היה לב ענק ובלב שלי יש חור": הלך לעולמו חובש מד"א שנפצע קשה ב-1974 במבצע חילוץ בני הערובה במעלות. מאז פעל אלי כהן ז"ל, דמות מוכרת ואהובה בחיפה, במסירות אין קץ למען מד"א ולמען הזולת. פרידה
.
אלי כהן ז"ל שנפצע באורח קשה כשלחם בשנת 1974 במבצע חילוץ בני הערובה במעלות ולאחר מכן שימש עשרות שנים כחובש רפואת חירום במד"א שם הציל אנשים רבים, הלך לעולמו בגיל 63.

ביום חמישי הלך לעולמו כהן ז"ל, תושב חיפה, כשהוא מותיר אחריו משפחה כואבת ו-3 ילדים. כהן החל את דרכו במד"א בשנת 1971 כמתנדב נוער בתחנת לוד. בשנת 1975 לאחר שירותו הצבאי בגולני, ועל אף מגבלותיו שנגרמו לו כתוצאה מפציעת ירי קשה בשנת 1974 במהלך הפריצה לחילוץ בני הערובה באסון מעלות, החל כהן ז"ל את עבודתו כחובש רפואת חירום ונהג באמבולנס ובניידות טיפול נמרץ בתחנת מד"א בלוד.

בספטמבר 1989 עבר לתחנת מד"א בקריות ובשנת 1994 עבר לתחנת חיפה, שם עבד עד לאחרונה.

משנת 1998 שימש כחובש במוקד 101 של מד"א מרחב כרמל וכקצין משמרת והיה חבר ועד העובדים המרחבי והארצי של מגן דוד אדום.

 

הציל חיים רבים. אלי כהן ז"ל

בזמן מלחמת לבנון השנייה הקדיש כהן את רוב זמנו למד"א, וראה בעיסוקו עבודת קודש למענה ולמען תושבי אזור הכרמל שנזקקו לעזרה רבה.

בשנת 2006 נבחר לעובד מצטיין של מגן דוד אדום במרחב כרמל. בהמלצה עליו להצטיינות, נכתב "אלי התבלט בפעילותו למען כלל עובדי מד"א. במסירות, בנאמנות ובהשקעה רבה דאג תמיד לעזור לזולת ולסייע לכל נזקק הן בשעות העבודה והן בשעות הפנאי שלו".

חובש בכיר במד"א גונן יוחאי, שהיה האחראי על המוקד במרחב כרמל של מד"א כשנקלט כהן לעבודה, סיפר: "הוא היה איש מדהים. תמיד נתן יד בכל מקום שרק יכל. במשך 30 שנות היכרותנו תמיד היה נכון לתרום למען הסביבה בכל מובן שהוא. אלי שהיה נעים הליכות ונעים לבריות היה גם איש מקצוע מהמעלה הראשונה".

 

"נעים לבריות ואיש מקצוע מהמעלה הראשונה". ניידת טיפול נמרץ. צילום ארכיון מד"א

חובש בכיר אלי מצנר, עובד תחנת מד"א באילת שהכיר את כהן ז"ל שנים רבות סיפר: "בעבר עבדתי בתחנת מד"א בקריות ושם הכרתי את אלי ז"ל שעבורי היה ביטוי לחברות אמת. למרות המרחק הגאוגרפי הרב שהיה ביננו שמרנו על קשר חם, אלי תמיד שם את המשפחה והחברים שלו במקום הראשון, תמך וסייע בכל הזדמנות וחשב על האחר לפני שחשב על עצמו. לאלי היה לב ענק ובלב שלי יש חור. אלי חברי הטוב כבר חסר לי"

סגן מנהל מרחב כרמל במד"א, ארז גלר: "הכרתי את אלי כהן ז"ל במשך שנים כחובש וכקצין משמרת במוקד המבצעים של המרחב. אלי היה מסור מאוד ואהב מאוד את מד"א שהפך מהר מאוד לבית השני שלו, אהב לעזור לכולם, לטייל בארץ ולצלם. אלי הותיר אחריו חלל משמעותי, הוא יחסר לכולם ולי באופן אישי. אנחנו מחבקים את המשפחה ונמשיך ללוות אותם, הם חלק ממשפחת מד"א."

כהן ז"ל נפטר בבית החולים רמב"ם בחיפה לאחר מחלה ארוכה. הלוויתו נערכה בבית העלמין בחיפה ושם ליוו אותו בדרכו האחרונה רבים מבני משפחתו וחבריו במד"א שחלקו לו כבוד אחרון.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "את אלי כהן ז"ל הכרתי באופן אישי והייתה ביננו ידידות רבת שנים. אלי ז"ל החל את התנדבותו במד"א כבר בשנת 1971 ובשנת 1974 בזמן שירותו הצבאי כלוחם אמיץ בגולני השתתף במבצע חילוץ התלמידים שנלקחו כבני הערובה בפיגוע טרור במעלות. במהלך הקרב נפצע אלי ז"ל באורח קשה ולמרות פציעתו, לאחר זמן קצר המשיך את פעילותו בהצלת חיים במד"א ואף החל לעבוד בארגון כחובש-נהג אמבולנס שטיפל בפצועים וחולים רבים שחייבים לו את חייהם. כחבר בוועד העובדים אלי ז"ל עשה מאמצים רבים ופעל למען רווחת העובדים במסירות ובהתמדה. בית מד"א, העובדים, המתנדבים והנהלת הארגון מחבקים ברגעים קשים אלו את המשפחה, וכואבים את לכתו בטרם עת. יהי זכרו ברוך."


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות