לסקר יש רגליים

מה הייתם אומרים אילו היו אומרים לכם שביום בדיקות מרוכז אחד ניתן לאבחן, לגלות ולמנוע את מחלת הסרטן שעלולה חלילה לקנן בכם? מערך ייחודי חדש בקריה הרפואית רמב"ם מציע מענה בדיוק לעניין זה. למי הוא מיועד, איך הוא עובד ולמה חשוב שתדעו על כך?  
נעמי כהן

בגיל 58 נכנע דוד ללחץ המשפחתי והסכים לבצע לראשונה בחייו בדיקות סקר לאבחון ולמניעת סרטן. כאיש מחשבים עסוק שאין לו זמן מיותר לבזבז על תורים ארוכים, הוא מצא את עצמו במרכז הרב תחומי לגילוי ולאבחון מוקדם של מחלת הסרטן בקריה הרפואית רמב"ם, מבצע ביום אחד סדרת בדיקות שונות לגילוי המחלה. בתום סבב הבדיקות הוא קיבל זימון לבדיקת קולונסקופיה, המצריכה הכנה מראש. למזלו, במהלך הבדיקה נמצא במעי הגס פוליפ שפיר ענק, שעמד להפוך לממאיר. הפוליפ נכרת ודוד יכול היה לנשום לרווחה. פספוס של כמה חודשים והוא היה עלול למצוא את עצמו בסרט אחר לגמרי.

 

ד"ר בטסי הלף, מנהלת המרכז לגילוי ומניעת סרטן ברמב"ם, צילום ניצן זוהר

 

כידוע, מחלת הסרטן היא סיבת המוות מספר אחת בישראל ובעולם המערבי. ככל שהמחלה מתגלה בשלב מוקדם יותר, כך הטיפול בה יעיל יותר וסיכויי ההחלמה גבוהים יותר. ניתן לגלות חלק ניכר מסוגי הסרטן באמצעות בדיקות סקר, אך עם יד על הלב: כמה אנשים אתם מכירים שחוששים מהמחלה (רמז: הרבה)  וכמה באמת יגיעו לבדיקות הסקר (רמז: מעט). הסיבות לכך רבות, החל מתסמונת בת היענה וכלה בצורך לפנות זמן ואנרגיה לצורך העניין.

חוסר מודעות

לפני כחצי שנה הוחלט בקריה הרפואית רמב"ם לעשות מעשה ולהקים מערך ייחודי, שייתן מענה מיידי ומקיף לעניין. וכך תחת קורת גג אחת ניתן למצוא את המכשור הרפואי המתקדם בעולם וצוות רב תחומי של רופאים מומחים בזיהוי מוקדם ובבדיקות סקר לסרטן, ביניהם: פנימאי, גינקולוג, אורולוג, כירורג שד, מומחה פה ולסת, פלסטיקאי, גסטרואנטרולוג, רופא אף אוזן גרון,  גנטיקאי, רופאה מומחית בתחום הדמיית השד ותזונאית קלינית מוסמכת.

על כל המערך הזה מנצחת פרופ' משנה אליזבט הלף, גסטרואנטרולוגית בכירה שעשתה את התמחותה במניעת המחלה במרכז לחקר וטיפול בסרטן על שם מ.ד. אנדרסון שבאוניברסיטת טקסס, הידוע כאחד המרכזים המובילים בעולם בנושא. בין היתר, עוסקת פרופ' הלף בתסמונות גנטיות של סרטן וחוקרת דרכים למניעת המחלה באוכלוסיות בסיכון.

למעשה, המרכז הרב תחומי מיועד לשני סוגי אוכלוסיות: לאוכלוסייה בסיכון ממוצע, שאמורה לערוך בדיקות תקופתיות מסוימות כמו בדיקות שד, בדיקות עור, בדיקות למניעת סרטן מעי גס וכו' ולאוכלוסייה בסיכון גבוה, שחלקה  אפילו לא מודע להיותה בקטגוריה זאת.

פרופ" הלף: "לא פעם אני מטפלת בחולים שסובלים מסרטן המעי הגס, שלא היו מודעים לעובדה שהם מצויים בסיכון גבוה למחלה מאחר ויש להם קרוב משפחה שחלה בה. מאידך, יש אנשים שיודעים שהם בסיכון גבוה אך אינם מייחסים לעניין הזה משמעות מתאימה ביכולת שלהם לגילוי מוקדם ומניעה של המחלה. יתרה מכך, יש אנשים שעלולים להיות בסיכון ליותר מסוג אחד של סרטן. יש למשל, תסמונת גנטית כמו זאת שמקורה במוטציות בגנים ממשפחת ה- BRCA, שעלולה לגרום לסרטן השד או לסרטן השחלות או תסמונת גנטית המכונה תסמונת לינץ', הגורמת לעלייה בסיכון ללקות בסוגים שונים של גידולים סרטניים, בעיקר סרטן המעי הגס וסרטן הרחם, אך גם מעלה שכיחות של סרטן דרכי השתן, אגן הכיליה, הלבלב והשחלות. אנו בעיקר ממליצים על בדיקות לסוגי סרטן שניתנים למניעה או שבגילוי מוקדם ניתן להציל חיים".

 

צ'ק אין ב- 7:00 בבוקר

כדי לדעת לאיזה סוג אוכלוסייה אתם שייכים פותח ברמב"ם שאלון אינטרנטי מיוחד. ניתן להגיע אליו בקלות באמצעות גוגל באמצעות הקשת המילים 'סקר סרטן רמב"ם'. לאחר מילוי השאלון והשארת הפרטים תתקשר אליכם האחות המתאמת ותציע להיבדק במרכז. בהתאם לתשובותיכם תוצע לכם אחת משלוש החבילות: כללית, תורשתית ומעשנים. כל חבילה והבדיקות שלה. לא מעשן, למשל, לא יעבור סקר ריאות או גרון.

התמחור נעשה בהתאם לאופי החבילה. ביטוחי מנהלים פרטיים מסוימים משתתפים בעלות הכספית. פרופ' הלף: "למכונית יש חלקי חילוף אבל לגוף שלנו אין. למכונית שלכם אתם דואגים?! אז למה שלא תדאגו גם לגוף"?

יום בדיקות הסקר נפתח ביום חמישי ב-7:00 בבוקר בצ'ק אין. האחות המתאמת תסביר למטופל את התוכנית הטיפולית המותאמת לו במהלך היום, בהסתמך על תשובותיו בשאלון ולתחקיר שנערך איתו. הרופאה שתקבל אותו בתחילת הסבב, תוודא שהתוכנית אכן מתאימה לו. היא גם זאת שתראה אותו בסוף היום, תסכם ותסביר את התוצאות.

נשים תעבורנה בדיקת ממוגרפיה (בגיל המתאים ואם לא בוצעה בשנה האחרונה), משטח פאפ, אולטרסאונד וגינאלי. גברים יעברו בדיקה אצל אורולוג. כולם ייפגשו עם רופא עור או פלסטיקאי שיבדוק אותם מכף רגל עד ראש כדי למצוא נגעים עוריים שחשודים למלנומות.  גסטרואנטרולוג  יחקור את הסיפור המשפחתי שלהם ויבדוק אם הם מבצעים את בדיקת הסקר הנכונה בהתאם לו. כירורג פה ולסת יבדוק אם יש נגעים טרום סרטניים בפה. מעשנים מעל גיל 50 ומעל 30 "שנות קופסא", יעברו סיטי בקרינה נמוכה במטרה לאתר נגעים קטנים בריאות. תזונאית תעניק ייעוץ תזונתי, הסבר מפורט לאורח חיים בריא ותזונה שיכולה להקטין את הסיכון לחלות. רופאה גנטיקאית תבצע ייעוץ במקרים מסוימים ותציע בירור גנטי מתאים לסיפור האישי והמשפחתי של הסרטן.

כל הבדיקות מתבצעות, כאמור, באותו יום חוץ מקולונוסקופיה וגסטרוסקופיה, המצריכות הכנה מיוחדת ואליהן נקבע תור מיוחד בסוף היום.

מתנת יום הולדת

פרופ' הלף מספרת בסיפוק על מקרים שסייעו למטופלים לשנות את חייהם. "היתה לנו מטופלת שעברה כריתת רחם בגיל 50 בגלל סרטן. העובדה שהיא חלתה בסרטן הרחם בגיל צעיר הדליקה אצלנו נורה אדומה, עשינו לה קולונסקופיה ונמצא פוליפ במעי הגס. היא עברה ייעוץ גנטי בעקבותיו היא יודעת שהיא סובלת מתסמונת לינץ'. מה שאומר שעליה לעבור קולונסקופיה מידי שנה כדי למנוע את המחלה".

ר' בן 55 הגיע למרכז עם תלונות על צרבת. "בהמלצת רופא המשפחה הוא נטל טיפול מקומי בנוגדי צרבת. בבדיקה הגסטרוסקופיה שנעשתה אצלנו אובחנה דלקת מרשימה בוושט, שהוא כלל לא ידע על קיומה".

בששת החודשים הראשונים לקיומו עברו במרכז כבר כמה מאות מטופלים. בין השאר נרשמו אנקדוטות משעשעות כמו אב שקנה מתנת יום הולדת לבנו בן ה-45 בדמות בדיקות סקר, או הורים בני 70 שהגיעו עם ביתם וחתנם כדי לעבור ביחד את יום הבדיקות.

מה הפרופיל של המטופלים שלכם?

"אנשים משכילים, עובדים. מצד שני, גם אם פונים אלינו אנשים שאין להם רצון או יכולת לעבור אצלנו את הבדיקות וברור לנו לפי השאלון שהם מצויים בסיכון, ניידע אותם שיספרו לרופא המשפחה על השאלון שמילאו ועל היותם בסיכון מעל הממוצע לסרטן ספציפי. רופא המשפחה ידע לאיזה בדיקה לשלוח אותם".

מה יחשב כהצלחה בעינייך?

"אם אצליח להציל חיים של אדם אחד עשיתי את שלי".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות

 • אחות מצטיינת נשיא המדינה

  בטקס חגיגי הוענקה בבית הנשיא תעודת הצטיינות למיכל אידלמן-אוחנה, מרכזת תחום הסיעוד במערך בריאות הנפש של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי
 • נשות כללית רצות למען הנשים

  קבוצת עובדות בכירות של כללית בקריות השתתפו במירוץ לחיים להעצמה נשית שנערך בתל אביב
 • מהן תופעות הלוואי למי שמפסיק לעשן?

  הפסקת עישון היא מסוג אותם הנושאים שאופפים אותם מיתוסים רבים אשר רובם כשמם הם, רק מיתוסים
 • גם רופאי העתיד זקוקים לדחיפה קטנה...

  טקס חלוקת מלגות Fellowship  לרופאים 2019 בחסות מכללת רמב"ם ידע והנהלת בית החולים התקיים כמדי שנה זו הפעם ה- 11
 • קלפים אנטי דכאוניים

  אחות כללית פתחה קלפים טיפוליים בסדנה לנשים עם דיכאון טרום לידה
 • חוגגים את שבוע האחות הבינלאומי במרכז הרפואי בני ציון (צילום - מח השיווק, המרכז הרפואי בני ציון)

  בני ציון מספרים ש...

  שבוע מלא בהתרחשויות בבית החולים בני ציון: איך מתמודדים עם לידה? איך חגגו את שבוע האחות הבינלאומי? ומי מונתה למנהלת מח' קרדיולוגיה?
 • יום האחות בכרמל

  האחים והאחיות בבית החולים כרמל מציינים יחד עם כל המדינה את שבוע ויום האחות הבינלאומי בסימן: "אחים ואחיות מחוללים שינוי לקידום והבטחת רצף הטיפול – תמיד איתך".
 • הלב של כרמל

  כבר יותר מ 180 יום מאושפזת חליל סובחיאה בת ה 73 במחלקה הפנימית א'-2 בביה"ח כרמל. השבוע בפעם הראשונה ובצעד יוצא דופן הוציא אותה הצוות הסיעודי אל מחוץ למחלקה לטיול שמש באוויר הפתוח ברחבת הכניסה החיצונית של בית החולים, והעיניים של סובחיאה התמלאו דמעות של אושר.
 • "דוז פואה" למען בית החולים לילדים ברמב"ם (וידאו)

  חברת 'סנהייזר' וחברת 'קילים' עורכות מבצע גיוס תרומות משותף ממכירת מוצרי קפה ומאפה לטובת ילדי בית החולים 'רות' לילדים שברמב"ם. צפו
 • אחיות בנשמה

  כנס חגיגי לאחיות ואחי כללית במחוז חיפה וגליל מערבי לקראת שבוע האחות העולמי. בסקר שביעות רצון הוענק להן ציון 94 על היחס למטופלים
 • מנהלת אדמנסטרטיבית חדשה למרכז לין

  מירב זראד-יעקבי נבחרה על ידי הנהלת כללית לתפקיד המנהלת האדמיניסטרטיבית החדשה של מרכז רפואי לין
 • ניתוח אף

  עלייה של 80% אחוז במספר ניתוחי האף שבוצעו במרפאת כללית אסתטיקה גרנד קניון חיפה
 • קיץ בלי הזעה.

  איך מטפלים בהזעה בעונת הקיץ?

  הקיץ הזה יהיה נעים יותר: הכירו את המכשיר החדשני שמקל על אורח החיים, מכשיר המירה-דריי לטיפול בהזעת יתר וריח רע בבית השחי
 • ניתוח מתיחת בטן הופך לפופולארי יותר בקרב נשים וגברים

  משנה לשנה הופך ניתוח מתיחת בטן לפופולארי יותר בקרב נשים וגברים. לדברי הרופא הראשי של כללית אסתטיקה ד"ר עמוס לויאב
 • מינוי חדש במרכז הרפואי בני ציון

  ד"ר עידית דוברצקי־מרי מונתה השבוע למנהלת מחלקת קרדיולוגיה בביה"ח והיא האישה הראשונה בישראל שתנהל מערך קרדיולוגי במערכת הבריאות.
 • המרכז הרפואי בני ציון במיזם משותף

  המרכז הרפואי בני ציון קיים אירוע חשיפת טכנולוגיות במסגרת תחרות האתגר להכשרת הצוות הרפואי
 • בכרמל כנס רב תחומי על הטיפול בפרקינסון

  כנס פתוח לציבור הרחב בנושא מחלת הפרקינסון המיועד למטופלים ובני משפחותיהם ייערך בבית החולים כרמל ביום שני ה 20.5 .
 • מקדמים את "אתגר הקנגורו" בפגיה בכרמל

  כל צוות הפגייה המצטיינת של בית החולים כרמל יחד עם מנהל הפגייה פרופ' אבי רוטשילד ומנהלת הסיעוד ליאור שקד הצטרפו החודש במרץ רב לאתגר הקנגורו הבינלאומי ה-  kangaroo challenge 2019.
 • האלרגיות כבר כאן

  האביב הגיע באיחור אופנתי ולצד הפריחה המרשימה שחווינו, מגיעות גם אלרגיות, עקצוצים ושאר צרות. ד"ר גל נוימן, רופא הילדים של מכבי שירותי בריאות בבנימינה מפרט
 • העובדים הסוציאליים בכללית משלבים ידיים

  יום העו"ס הבינלאומי צוין על ידי כללית במחוז במפגש העובדים הסוציאליים תחת הכותרת "משלבים ידיים"
 • עצמאות - טיפים לארוחת מנגל בריאה קצת יותר

  טיפים בריאים וטעימים לארוחת המנגל, מאת ניאורה מרטה, דיאטנית בכירה בכללית מחוז חיפה וג"מ
 • רקחו רגעים יפים

  מאות רוקחי כללית במרחבי מחוז חיפה וגליל מערבי חגגו יחד את יום הרוקח המחוזי תחת המוטו: "רוקחים רגעים יפים"
 • רמב"ם מציג: "פרלמנט מטופלים"

  בישיבת "פרלמנט המטופלים" משתתפים המטופלים עצמם ובני משפחותיהם, ומספרים לנציגי ההנהלה על אופן קבלת הטיפול מזווית הראיה שלהם, תוך שהם מפרטים על הקשיים הנערמים בדרך
 • שומרים על המשקל גם במנגל המסורתי. פרגן. תמונה: אינסטגרם

  איך שורדים את עצמאות מבלי לעלות במשקל?

  כמו כל חג טוב, אוכל זו מילת המפתח: אז איך שורדים את המנגל המסורתי של עצמאות? מאמנת הכושר ליטל פרגן עם הצעות
 • נלחם בזיהומים

  בריא להכיר: ד"ר חנא פרח מומחה לזיהומים בילדים במרכז לבריאות הילד של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי
 • בכרמל מחבקים את הדגל

  מנהל בית החולים כרמל, ד"ר אבי גולדברג, ערך הבוקר סבב תליית דגלים במחלקות בית החולים
 • כללית: ממשיכים לאתר ולסייע לניצולי שואה

  צוותי כללית במחוז חיפה וגליל מערבי מטפלים כיום ב-24000 לאחר שנפרדו בצער ממאות ניצולי שואה בהם טיפלו ונפטרו במהלך השנה. בו בזמן, ממשיכים בפעילויות יזומות לאיתור ניצולי שואה שטרם הוכרו ככאלה ואינם ממצים את זכויותיהם מול הרשויות השונות
 • מכבי הרחיבה את שירותי הרפואה בקריית ים

  מומחה ברפואה פנימית הצטרף לצוות הרפואי של מכבי בעיר
 • כללית סמייל בשיתוף פעולה עם עמותת "לוחמים לחיים"

  במסגרת שיתוף פעולה חדש בין כללית סמייל לעמותת "לוחמים לחיים", החיילים הרשומים בעמותה ובני משפחתם מקרבה ראשונה ייהנו מהנחות מיוחדות בטיפולי שיניים משמרים ומשקמים
 • דיקור סיני כטיפול תומך לחולי סרטן במרפאת כללית רפואה משלימה

  תושבת הצפון, שלקתה בסרטן השד, טופלה במרפאת כללית משלימה בנצרת עילית באמצעות דיקור סיני ע"י המטפלת ברפואה סינית גלית גליל ימים ספורים לאחר שעברה את הטיפול הכימי השני שגרם לה לבחילות והקאות מרובות, חוסר תיאבון, ירידה במשקל וחולשה גדולה
 • סובלים מדלקת חזקה בכתף? יש פתרון!

  סובלים מדלקת חזקה בכתף? יש פתרון! טיפולי רפלקסולוגיה ודיקור סיני במרפאת כללית רפואה משלימה בטבריה
 • ניתוח אף מתקן

  כל ניתוח יכול להתקלקל.  החוכמה היא לדעת לתקן.  המנתחים הם בסך בכל בני אדם, ולפעמים גם הם יכולים לטעות.
 • בריא להכיר: ד"ר אנה פטרוסב

  בריא להכיר: ד"ר אנה פטרוסב, מומחית ברפואת נשים במרפאות יוליוסבורגר בנוה שאנן ופרונט בהדר עליון
 • חדש בביה"ח בני ציון

  חדש במחלקת שיקום בביה"ח בני ציון: מכשור רפואי מתקדם המסייע בבעיות שיווי משקל והפרעות תנועה
 • רמב"ם: ציונים גבוהים מ"ניוזוויק" וממשרד הבריאות

  הישג כפול לרמב"ם: גם בשלישיה הפותחת של "ניוזוויק" וגם הצלחה גדולה במלחמה בחיידקים עמידים
 • מיון ילדים כרמל במקום הראשון

  צוות המרכז לרפואה דחופה (מלר"ד) ילדים, של ביה"ח כרמל זכה במקום הראשון מבין בתי החולים בישראל בתחרות אתגר הסים היוקרתית.
 • הניוזוויק קבע, ביה"ח כרמל  מהטובים בישראל

  השבועון האמריקאי היוקרתי ניוזוויק דרג את 1,000 בתי החולים הטובים בעולם כשדירג את בתי החולים הטובים ביותר  ב- 11 מדינות מובילות בעולם. 
 • רקחו הצטיינות

  רוקחי כללית במחוז חיפה וגליל מערבי גרפו מחצית מכלל פרסי המצויינות ברוקחות של כללית בארץ
 • דוכן מציל חיים

  שבוע מודעות לסרטן מעי גס נערך במרפאת בונן של כללית באחוזה
 • שילוב בריאותי

  צוותים מטפלים של כללית בקריות השתלמו במפגש למידה יוצא דופן בנושא "תפיסת הבריאות ואורח החיים באוכלוסייה האתיופית"
 • הכול על הכליה

  פעילויות בכללית ברחבי המחוז לצורך קידום המודעות לבריאות הכליות
 • "דנה היא לין ולין היא דנה"

  עובדי לין והנהלת כללית התכנסו לומר תודה לדנה גילדין על 40 שנות פעילות מסורה ונפלאה
 • הרמת כוסית בכללית: ריגשה את כולם

  מה ריגש את הנוכחים בהרמת הכוסית של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי?
 • המצטיינים של כרמל

  באירוע מרשים ששילב בתוכו גם הרמת כוסית חגיגית לחג הפסח. התכבדו לבימת הכבוד מצטייני מרכז רפואי כרמל לשנת 2018.
 • "לא נתנו לי בעבר סיכוי להגיע לגיל שמונים"

  ארה שפק, רופאה פנסיונרית בעלת 40 שנות ניסיון, המתמודדת עם מחלה אונקולוגית, מספרת על השירות הייחודי של מכבי לליווי חולים אונקולוגים
 • מכירת חמץ וחלוקת "המצה השמורה" ברמב"ם

  בבית החולים רמב"ם נערכו טקס חלוקת "המצה השמורה" ומכירת החמץ המסורתית
 • מחוז חיפה וג"מ נבחר כמחוז מצטיין של כללית

  מחוז חיפה וגליל מערבי הוכרז על ידי מנכ"ל כללית כמצטיין ארצי בטקס שנערך באוניברסיטת ת"א. ד"ר טלי לבנשטיין – מנהלת מרפאת בונן בחיפה קיבלה פרס מנכ"ל
 • מנהל אדמיניסטרטיבי חדש למחוז חיפה וגליל מערבי של כללית

  כללית במחוז חיפה וגליל מערבי ממשיכה להתחדש בכוחות ניהול צעירים. זמן קצר לאחר שרונן נודלמן מונה כמנהל המחוז, נכנס רן אהרון לתפקידו הקודם בשנה האחרונה, כמנהל האדמיניסטרטיבי של המחוז
 • טיפולי שיאצו ודיקור לכאבי גב

  טיפולי שיאצו ודיקור במרפאת כללית רפואה משלימה בנצרת עילית סייעו למטופלים שאובחנו עם פגיעות בגב
 • רגע לפני פסח: האם תזונה ללא גלוטן מתאימה לכולם?

  נירה פלדמן, דיאטנית ורכזת תחום תזונת ילדים במכבי, מספרת לכם כל מה שרציתם לדעת על גלוטן ועל הטיפול התזונתי בצליאק
 • אתגר הרופאים: מתחרים על הצלת חיי ילדים (וידאו)

  תחרות יוצאת דופן נערכה בין צוותי רפואה מבתי חולים בכל רחבי הארץ. האתגר נערך בבית החולים רמב"ם בחיפה. מי זכה? צפו
 • ואסים מחאמיד, אסף אשכנזי, מירב נירן ואביב ברג. תמונה: משה מעוז

  אפשר לנשום לרווחה

  אלן קאר השיקה אמש את סניף חיפה: "משימתנו היא להעביר הלאה את המתנה הנפלאה הזו שנקראת גמילה מעישון"
 • מוציא מצה... תזונה בריאה בחג פסח!  

   עפ"י מומחי המרכז הרפואי בני ציון ערכה הקלורי של המצה שווה ערך לשתי פרוסות של לחם רגיל, לארבע פרוסות של לחם קל, ללחמנייה שלמה או ל-2/3 פיתה… מנהלת המחלקה לתזונה בבית החולים בני ציון, דיאטנית קלינית  ומקדמת בריאות M.Sc, בת חן כהן מציגה מספר עובדות ומציעה מספר המלצות לקראת החג
 • 90 ניתוחים בשישה ימים וחיוך אחד גדול

  ד"ר צח שרוני, כירורג פלסטי בכיר ברמב"ם והנציג הישראלי במשלחת בינלאומית להודו, החזיר את החיוך למטופלים
 • פסח כשר במרכז הרפואי בני ציון

  כמידי שנה, המרכז הרפואי בני ציון נערך בהנחייתו של מנכ"ל ביה"ח ד"ר אמנון רופא בפעילות אינטנסיבית לקראת חג פסח וליל סדר משותף שיתקיים בהתאם למספר המבקשים להשתתף בו.
 • לאכול את המצה ולהשאיר אותה שלמה

  דיאטנית כללית עם טיפים על תזונה בליל הסדר ובמהלך ימי החג
 • מוכנים לפסח קרדיט – צילום ירון חזן

  סדר פסח בכרמל

  חרוסת יין ומנות חגיגיות לכל המאושפזים, בופה מפנק לפסח במחלקת יולדות. והשנה גם הטבלת כלי פסח ועירוב מהודר לבית החולים, דירת אירוח למלווי חולים. ועוד חידושים רבים לקראת הפסח בבית החולים כרמל. " נעשה הכל כדי שכולם יוכלו להרגיש ולהנות מאווירת החג " אומר רב בית החולים כרמל הרב מאיר אינדיק .
 • אומנות הבריאות

  צוות כללית קיים מפגש עם הורים ותלמידים בבית הספר ע"ש נבון בשכנות האמנים בקריית מוצקין
 • כפפות לחץ לטיפול בשבר בשורש כף היד

  שיטת טיפול חדשה שפיתח צוות המכון לריפוי בעיסוק של כללית בחיפה לטיפול בפגיעות בשורש כף היד בעזרת כפפת לחץ, בה השתמשו עד כה לטיפול בכוויות וצלקות שנבחנה במחקר, שפורסם בכתב עת יוקרתי  
 •  חדש במרפאת כללית רפואה משלימה ביקנעם

  במרפאת כללית רפואה משלימה ביקנעם החלו בטיפולי אוסטאופתיה המתבססים על עיסוי ומניפולציות ידניות שונות  והמאפשרים שחרור שרירים, החזרת חופש תנועה מלא באזורים בהם יש הגבלה והפחתת כאבים.
 • טיפולי דיקור סיני מסייעים לחזרה לתפקוד תקין 

  טיפולי דיקור סיני בכללית רפואה משלימה בזכרון יעקב, מסייעים לחזרה לתפקוד תקין 
 • רוצים להפסיק לעשן ולא יודעים איך?

  לרגל השקת הסניף החדש של אלן קאר בחיפה, יתקיימו מפגשי יעוץ להפסקת עישון בחינם בכדי לסייע לכל המעשנים להגיע להחלטה החשובה בחיים שלהם, ההחלטה להפסיק לעשן.
 • ניתוח אף בחופשת הפסח

  מומחי מרפאות כללית אסתטיקה בצפון: "חופשת פסח נחשבת לתקופה מושלמת לניתוח אף"
 • אחיות לנפש

  מטופלים לא שקופים: זהו המוטו של קורס ייחודי שהועבר במשותף לאחיות במרפאות כללית ובבית חולים רמב"ם, בנושא בריאות הנפש
 • מומחה כללית בכנס עולמי לטלמדיסין

  ד"ר מוטי חיימי, מומחה ברפואת ילדים במרכז לבריאות הילד בחיפה הוזמן להציג מחקר על טלמדיסין בכנס עולמי שנערך בפורטוגל
 • כרמל המעשים הטובים

  עשרות רבות של עובדי ביה"ח כרמל מכל המגזרים, רופאים אחיות, עובדי מנהל ומשק, טכנאים וצוות פרא-רפואי עובדים סוציאליים ועוד עובדים רבים, פשטו את מדי ביה"ח הלבנים ויצאו לשטח ולקהילה כדי לתרום ולתת.
 • ביה"ח כרמל למען הנשים

  לנשים שחוו של פגיעה מינית, אובדן של תינוק, או חוששות מבדיקה פולשנית של רופא הנשים ועומדות לפני לידה. ביה"ח כרמל מציע שירות ליווי בלעדי לנשים שחוו טראומה וחוששות מהלידה המתקרבת. כרמל  woman friendly כדי שתוכלו ללדת בראש שקט.
 • מעשים טובים של עובדי כללית

  צוותי כללית עושים במסגרת היום יום למען המטופלים והקהילה אך ביום המעשים הטובים יצאו מגדרם במגוון פעילויות
 • "למרות שחסרים אלפי רופאים בישראל יש שמחכים שנה להתמחות"

  במדינת ישראל קיים מחסור משמעותי בתקנים להתמחויות הרפואה השונות: האם יש פתרון?
 • יום עיון ברפואת שיניים לילדים של כללית סמייל

  מעל 200 רופאי שיניים לילדים ממרפאות כללית סמייל מכל רחבי הארץ, השתתפו ביום עיון בנושא רפואת שיניים לילדים של רשת מרפאות כללית סמייל במלון דיוויד אינטרקונטיננטל, תל אביב
 • עזרה ראשונה מתוקה

  ארגז "עזרה ראשונה" עם שוקולד איכותי הוענקה לכל אחד מאלפי העובדים של כללית ברחבי המחוז
 • מוס ניתוחי בלין

  הצלחה לשיטת המוס בה מובטחת הוצאה מלאה של הגידול במהלך בביקור אחד, עם החלמה מהירה יותר ופחות צלקות במקום היחיד בו מבוצע הניתוח בקהילה הוא מרכז רפואי לין, שעד כה בוצעו 1250 ניתוחים כאלה בהצלחה ראויה לציון
 • מכבי למען הקהילה

  צוות פיזיותרפיסטים של מכבי שירותי בריאות במרכז המכונים בחיפה הגיע לתרגל עם אוכלוסיית הגיל השלישי פעילויות ספורטיביות לכבוד יום המעשים הטובים
 • ניתוח אף בחופשת הפסח

  מומחי מרפאות כללית אסתטיקה בצפון: "חופשת פסח נחשבת לתקופה מושלמת לניתוח אף".
 • השירות הסוציאלי בכרמל מכל הלב

  "יום העובדים הסוציאליים הבינלאומי הוא הזדמנות מופלא להוקיר ולהודות לעוסיו"ת הנהדרות שלנו כאן בביה"ח כרמל, אתן עושות עבודה מסורה וקשה מכל הלב, ומגיעה לכן כל התודה וכל ההערכה ".