"אדם יקר. טרגדיה גדולה"

יום שלישי בערב אמור היה להיות עוד ערב שגרתי, אבל עבור צביקה ליפמנוביץ' זה היה ערב גורלי
 

ביום שלישי השבוע, בשעה 16:36, התקבל דיווח במוקד מד"א מרחב כרמל על גבר כבן 70 אשר טבע בחוף בת גלים בחיפה.

האיש פונה לבית החולים רמב"ם כשהוא במצב אנוש, תוך כדי פעולות החייאה. למרבה הצער נאלצו הרופאים לקבוע את מותו של האיש, צביקה ליפמנוביץ' ז"ל.

מותו של ליפמנוביץ' אשר היה דמות ידועה בטירת כרמל, הותירה בהלם תושבים רבים. המורה האהוב והוותיק מבית הספר "שיפמן" המכונה בפי כל "פשוש", חינך ב- 43 שנות פעילותו כמורה, דורות רבים של תלמידים.

 

ליפמנוביץ'. זכור לטובה. תמונה: מתוך פייסבוק צבי ליפמנוביץ'

ליפמנוביץ'. מתוך פייסבוק צבי ליפמנוביץ'

 

רבקה שרגיל, מנהלת בית הספר לשעבר מספרת: "לצערי הוא היה איש בודד. הוא אהב מאוד את הילדים, איש מקסים ויקר. זה יום נורא עצוב. תמיד שיתף פעולה, זו טרגדיה נוראית".

אלי פדידה, מורה בבית הספר וסגן מנהלת שפרש לגמלאות, עבד עם ליפמנוביץ' כ-45 שנה. "הוא היה ידיד יקר שעבר תקופות לא קלות בחייו, איש שהיה מחובר בכל נימי נפשו לארץ ישראל, עבד לאחר יציאתו לגמלאות בבית הספר בהתנדבות. אדם יקר, טרגדיה גדולה", אמר פדידה.

אירית זליג, מנהלת תיכוניים, מצויינות והתמדה, נזכרה: "הוא היה מסור לעבודתו, משקיע מאוד בתלמידים הרבה מעבר לשעות הפורמליות שלו. אהב מאוד את התלמידים ואת הצוות מאוד. צביקה אהב לטייל בעולם, במקומות יפים ואקזוטיים כיאה למורה לגיאוגרפיה מסור. כל העיר כואבת מאוד".

 

בית הספר שיפמן. תץמונה: מתוך פייסבוק בית ספר שיפמן

45 שנים ודורות של תלמידים המומים. בית הספר שיפמן. תמונה: מתוך פייסבוק בית ספר שיפמן

 

עם היוודע הבשורה המרה נותרו גם תלמידיו הרבים של ליפמנוביץ' המומים.

אורלי אגסי קריאף, תלמידתו של ליפמנוביץ' משנים עברו סיפרה: "הוא היה מאוד מחובר לתלמידים. לא שמר דיסנטנס מאיתנו. היה מורה חבר עם חוש הומור, דאג להעביר את החומר הנלמד בצורה שונה, אחרת ומאתגרת, ניכר שהוא אהב את המקצוע במסירות הבולטת שאפיינה אותו. הוא היה מורה שכל אחד היה רוצה, תמיד דאג שהתלמידים יצאו מהכיתה כאשר הם מבינים באופן מוחלט את החומר הנלמד, גם אם זה היה כרוך בלהישאר בכיתה בהפסקות".

נעמה אביטל אשר היתה עד לפני חמש שנים תלמידתו, סיפרה כי רוחו הצעירה אפיינה אותו גם אחרי שנים ארוכות: "אני זוכרת את החיוך שלו. אי אפשר היה להתעלם מזה. הוא דאג לנו כמו אב. רגיש, תומך, לא היה מוכן לשמוע שאנחנו עצובים, או חסרי מוטיבציה ללמוד. היה לנו חשק להגיע לשיעורים שלו".

אליאב לוסקי, אף הוא תלמידו לשעבר של ליפמנוביץ' סיפר: "הוא היה אדם ציני וחינני. תמיד אהב לחייך ולצחוק עם תלמידיו. כולם אהבו אותו. הוא היה בקשר עם כל תלמידי בית הספר".

הלוויתו של ליפמנוביץ' תיערך היום (שישי) בשעה 12:00 בבית העלמין בפרדס חנה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות