קריית ביאליק: כיצד ייראו בקרוב רחוב קרן היסוד ומרכז סביניה?

שדרוג קרן היסוד יתבצע לאורכו של הרחוב החל מכיכר יד לבנים ועד להצטלבות עם רחוב העצמאות. ראש העיר אלי דוקורסקי: "מאמין שעבודות שיפוץ ושדרוג יביאו להעלאת ערך הנכסים, יטיבו עם בעלי העסקים וישפרו את התנועה והנוחות". מה בתוכנית?
 

רחוב קרן היסוד בקריית ביאליק יזכה לפריחה מחודשת ומרכז סביניה ישופץ וישודרג כדי למשוך תושבים.

בעירייה מבהירים כי עיצובו מחדש של רחוב קרן היסוד צפוי להיות פרויקט הדגל של הקדנציה הבאה.

לאחר שידרוג ושיפוץ שדרות בן גוריון, שדרות ירושלים ורחוב ויצמן מקדמת עיריית קריית ביאליק את התחדשות אחד הרחובות המרכזיים והראשיים בעיר- רחוב קרן היסוד.

השידרוג יתבצע לאורכו של הרחוב החל מכיכר יד לבנים ועד להצטלבות עם רחוב העצמאות, סה"כ 1.6 ק"מ.

רחוב קרן היסוד הוא הציר ההומה ביותר בקריית ביאליק, החוצה את העיר לאורכה במרכז. הרחוב משלב בקטעים נרחבים שלו מגורים ומסחר, לאורכו ממוקמים בנייני ציבור כמו בית כץ, בית חן ואחרים.

 

מזהים? הדמיה של אחת האופציות. מרכז סביניה, רחוב קרן היסוד. הדמיה: פלוק אדריכלים

 

לביצוע תכנון הפרויקט נבחר האדריכל איתי פלוק ממשרד פלוק אדריכלים ועד סוף שנת 2018 אמור להסתיים התכנון המפורט.

התכנון האדריכלי נעשה לאחר קיום סקר מקיף של נקודות החוזק והחולשה של הרחוב במטרה להחזיר את הצרכנים למרכז המסחרי בסביניה שבשלושים השנים האחרונות איבד מהזוהר שלו, במיוחד לאחר הקמת הקיריון. האזור סובל מתחלופת עסקים, מריהוט רחוב לא אחיד ושלל צבעים וצורות מאפיינים את המדרכות, תחנות האוטובוס, לוחות המודעות, חזיתות המסחר ועוד. בעירייה מבקשים לקבוע צביון אחיד ונקי לרחוב ולפתוח אותו כרחוב מואר הנקי ממכשולי דרך מיותרים.

 

פרויקט הדגל המתוכנן למחצית הראשונה של שנת 2019.  ראש העיר, אלי דוקורסקי. צילום: דוברות קריית ביאליק

הפרויקט יכלול הגדלת מספר מקומות חניה, סלילת מסלול ייחודי לרוכבי אופניים, שיפור התנועה לאורך הרחוב, הקמת פינות מרגוע מוצלות, ריהוט הגן ייחודי והנגשת מדרכות לבעלי צרכים מיוחדים. תאורת הרחוב תוחלף לתאורת לדים חדישה וחסכונית ולאורך הרחוב יותקנו מצלמות אבטחה להעלאת בטיחות התושבים.

עלות הפרויקט נאמדת בכ- 20 מיליון שקלים. לאחר סיום התכנון המפורט, תצא החברה הכלכלית במכרז לבחירת הקבלן המבצע. הפרויקט עתיד להתחיל במחצית הראשונה של שנת 2019.

ראש העיר אלי דוקורסקי ציין כי התוכנית להחייאת הרחוב הראשי בעיר, תביא לפריחה מחודשת של עסקים במרכז קריית ביאליק ותהפוך את הרחובות לידידותיים לתושבים, סוחרים, נוסעים והולכי הרגל: "אני מאמין שעבודות שיפוץ ושדרוג יביאו להעלאת ערך הנכסים, יטיבו עם בעלי העסקים הנמצאים ברחוב, יביאו לשיפור התנועה ונוחות להולכי הרגל".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות