המתנדבת במעון ויצו סיפרה להורים: "הסייעת מתעללת בילד נפשית ופיזית"

הורים התלוננו במשטרה כי סייעת בגן ויצו בחיפה תקפה את בנם בן השלוש והתעללה בו לאורך זמן. ההורים סיפרו כי המקרה דווח להם על ידי בת שירות לאומי שסיימה בימים אלו לעבוד בגן
 

המשטרה חוקרת חשד לאלימות פיזית ומילולית מצד סייעת בגן ויצו באיזור. הסייעת עבדה עד לפני מספר ימים בגן והוצאה לחופשה לצורך בירור התלונה.
הסיפור התעורר ביום ראשון שעבר, לאחר שבת שירות לאומי סיימה את תפקידה במעון ויצו באיזור. האב אשר הגיש תלונה במשטרה נגד הסייעת בגן סיפר ל"ניוז חיפה קריות":

"בת שירות לאומי שמאוד חיבבנו סיימה להתנדב בגן והיא תפסה את אחת האמהות ואמרה לה: 'דעי לך, שמשהו לא טוב קורה בגן שלכם'. אין לה שום אינטרס ולא יוצא לה מזה דבר. בבירור שלנו איתה היא תיארה תיאורים קשים של התעללות ובין היתר תיארה הטחות של ילדים, טלטולים ועונשים הזויים כמו למשל השארת הבן שלי דקות ארוכות בארגז החול כשהוא נעול מחוץ לגן ומתייפח אבל לא נותנים לו לשוב ולהיכנס אל הגן. היא סיפרה על הרבה קטעים של נעילות בארגז החול, על צעקות איומות באופן קבוע".

"תיאור נוסף שהיה מזעזע, שאותה סייעת הרימה את הבן שלי באוויר כי הוא רב עם ילד אחר, אז היא הרימה אותו 2-3 מטרים מהריצפה כשהיא אוחזת בו מהחולצה מאחורה וכך הניפה אותו באוויר מהחולצה וזרקה אותו אל תוך הגן", סיפר האב, "את הסיפור הזה גם סיפר לנו בפרוטרוט גם הילד שלנו בעצמו. הזדעזענו וברור שמיד הגשנו תלונה במשטרה והנושא בטיפול. מעולם לא הגשתי קודם תלונה על אף אדם, אבל זה מזעזע ואסור לשתוק כי היחד לא יכול להגן על עצמו".

 

תיאורים קשים של טלטולים, הטחות ועונשים הזויים. אילוסטרציה

האב טוען כי בנם ספג גם אלימות נפשית: "היא פיתחה אצל הבן שלנו סוג של אובססיביות ותמיד ישנה איתו צהריים כדי שהוא יירדם וברור שהוא התרגל ומאז רצה אותה כדי לישון. אז מה היא עשתה? הילד היה בא ובוכה :'אני רוצה לישון איתך' והיא היתה צורחת עליו 'תעוף מפה' והוא היה צורח ובוכה והיא היתה אומרת לו 'תעוף לי מהעיניים, אני לא רוצה אותך'. בת השירות הלאומי סיפרה לנו שהבן שלנו היה בא ובוכה לה בסיטואציות האלו ומתפרק מבכי ושהיא עצמה היתה חסרת אונים מולו ולא ידעה מה לעשות".

הילד היה בגן מגיל שבעה חודשים ועד היום, כשהוא בן 3.

"הכל היה בסדר בכיתת הגן הקודמת באותו המעון, רק כשהוא עלה לכיתת הגן הנוכחית עם הסייעת הזו התחילו הבעיות", הסביר האב מדוע רק עתה התעוררה התלונה: "הרגשנו דברים אבל התחושה היא שזה כל הזמן טוייח. אמרו לנו שזה ממש לא נכון".

האב טוען כי הוא עצמו היה עד למקרה אלים שאירע בגן לפני מספר חודשים, אולם לטענתו נמסר לו כי אין מדובר במה שהוא חושב. "ראיתי את המטפלת מטיחה את אחד הילדים על מזרן. כששאלתי את הגננת מה זה והתרעתי בפניה שהיה כאן אירוע חמור, אז היא אמרה לי שהיא תברר ובהמשך אמרה לי שזה לא מה שראיתי, ושבעצם אותו ילד הרביץ לילד אחר ושאותה סייעת רק הרחיקה את הילד ממנו. שתקתי כי חשבתי שאולי בכל זאת אני טועה אבל כנראה שתחושות בטן אף פעם לא מטעות".

 

"כל הזמן אמרו לנו שזה לא נכון". צילום אילוסטרציה

האב סיפר על מקרה נוסף שסיפרה להם עליו בת השירות הלאומי. "היתה אמא שנכנסה ואמרה למטפלת 'שימעי, הילד רטוב" אז היא דפקה על השולחן בצרחות: "נמאס לי" ואז כל הילדים שישנו התעוררו בבהלה משנת הצהריים בגלל הצרחות שלה. היא סיפרה שלמטפלת היה דפוס התנהגות של התפרצויות זעם. גם הילד סיפר לנו אבל כששאלנו מה קורה אז בגן הם כל הזמן אמרו לנו שהילד בעייתי ושהוא ממציא כי הוא עובר תקופה קשה, כי נולד לו אח קטן. הם כל הזמן טענו שזה לא נכון ושהילד ממציא".

יצויין כי בסוף השבוע כתבו כמה מהורי המעון מכתבי תמיכה לגן, בהם כתבו גם כי הם בטוחים שהאמת תצא לאור וציינו את הערכתם לצוות.
מויצו נמסר בתגובה: "ויצו מפעילה מנגנוני פיקוח רבים כדי להבטיח את רווחתם ושלומם של הפעוטות והצוותים במעונותיה ומשקיעה משאבים  מרובים במיון, הכשרות והתאמת הצוותים לעבודה במעונות – כל זאת תחת מדיניות של אפס סובלנות לכל התנהלות שאינה הולמת.".

עוד נמסר כי "המקרה הנ"ל, אשר הובא לידיעתנו ע"י בת שירות לאומי המתנדבת במעון, מצוי בחקירת משטרה ועד להשלמתה לא ניתן לקבוע או להתייחס לדברים. יחד עם זאת, אנו מבקשים להדגיש כי הדיווח טופל באופן מידי בהתאם לנוהלי ויצו ובכפוף לחוק ובמסגרת ההליך הוצאה אחראית הכיתה לחופשה עד לתום הבירור. ההורים עודכנו, בשקיפות מלאה, בדיווחי המתנדבת ואף קיבלו לצפייה חומרי וידאו שהיא צילמה. ויצו תפעל ע"פ הנחיות המשטרה בנושא ותמשיך לשרת נאמנה את משפחות המעון", כך נמסר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות