"אפקה תהיה שם נרדף לאיכות חיים בצפון"

עבודות התשתיות בשכונה החדשה אפקה בקריית ביאליק נמצאות בעיצומן. איך תיראה השכונה בה ייבנו אלפי יחידות דיור? 
עבודות התשתית בשכונת אפקה הנבנית בימים אלה בקרית ביאליק נמצאים בעיצומם. מדובר באלפי יחידות דיור הנבנות במסגרת הסכם הגג, בהובלתה של רשות מקרקעי ישראל, בשיתוף עיריית קרית ביאליק, שנחתם באפריל 2014.

בסך הכל אושרו לבנייה עד כה 4725 יחידות דיור, הנבנות בימים אלה. במקביל לבניית הדירות מקדמת החברה הכלכלית של קרית ביאליק את ביצוע תשתיות השכונה.

מהחברה הכלכלית בקרית ביאליק נמסר כי "פרויקט התשתיות נמצא בעיצומו ואמור להסתיים לקראת תחילת שנת 2019. כשיסתיימו עבודת התשתית תעבור החברה הכלכלית לשלב הפיתוח הנופי, שיכלול, בין השאר, סלילת כבישים ומדרכות רחבות באבן משתלבת, הקמת פארקים ושטחים ציבוריים ותאורת לד חכמה בכל השכונה".

 

שם נרדף לאיכות חיים. כך צפויה להיראות מהאוויר שכונת אפקה. הדמיה: אול אין

 

מערכת הלד החכמה תותקן בשכונה החדשה כחלק מפרויקט ענק שמתבצע כיום בקרית ביאליק להחלפת תאורת הרחוב לתאורת לד חכמה, שתביא מצד אחד התייעלות אנרגטית וחיסכון בכסף ומצד שני הפצת האור מותאמת לתקן עוצמת ההארה. המערכת החכמה מחוברת למערכת שהעירייה רכשה לניהול ובקרה שתשלוט ברמת הלד הבודד. המערכת תיתן אפשרות לעמעם, לכבות ולהדליק את הלדים, אבל תדע לזהות תקלות במערכת כבר באור יום, כדי שהתושב לא יחווה כלל את התקלה. כל זה יחובר למערכת ניהול ובקרה למצלמות ולמשק המים וכל מערכת אחרת במטרה לחסוך כספי ציבור שיתועלו למטרות אחרות.

כחלק מהקמת התשתיות ייבנו בשכונה החדשה שלושה בתי ספר יסודיים, שלושה אולמות ספורט, מגרשים משולבים, מעונות יום, מתנ"ס, בית כנסת, גני ילדים ובית ספר על יסודי גדול, אצטדיון כדורגל איכותי ומרשים ומגרש אימונים לכדורגל. בנוסף יוקם בשכונה גן ילדים לחינוך מיוחד, טיפת חלב, כמה מגרשי שעשועים ושטחי ציבור נוספים. כרגע נמצאת החברה הכלכלית לקראת סיום התכנון המפורט של כל שטחי הציבור. לשכונה יהיו שלושה חיבורים, מחלפים שיחברו את השכונה, מחלף אדל, מחלף ז'בוטינסקי ומחלף חן, מה שיהפוך את השכונה לנגישה לכל תשתיות העיר ולכביש 22.

עד תחילת שנת הלימודים הקרובה מתוכננות להסתיים בנייתן של 2000 יחידות דיור ראשונות, הנבנות במתחם הדרומי של השכונה ובמקביל לאכלוס הדירות הראשונות אמורות להסתיים עבודות התשתית.

 

שכונת אפקה הדמיה אול אין

 

השכונה עצמה נבנית בסמוך לשמורת הטבע עין אפק, כך שהיא מאפשרת את השילוב הנדיר בין טבע ועיר. סמנכ"לית השיווק של חברת שיכון ובינוי נדל"ן דורית סדן, אמרה השבוע: "התושבים שיגורו בשכונת אפקה, לצד שמורת הטבע, ירוויחו מצד אחד קרבה לעיר ומצד שני יגורו בסביבה שהטבעה הוא חלק בלתי נפרד ממנה.  זו איכות החיים שאנו רוצים להעניק לדיירים שלנו. הקרבה לטבע תיצור הלך רוח של שמירה על הסביבה וקהילה תוססת שתתבסס על דרך חיים בה הטבע הוא חלק מהפעילויות בה".

מנהל מחלקת מחיר למשתכן בחברת סלע בינוי, יוסי פיירמרק: "עיריית קרית ביאליק פועלת ביעילות רבה כבר מספר שנים ומקדמת את התכנון והביצוע בפועל של הסכם הגג אשר נחתם בעיר. במקביל, היזמים פועלים בשטח ועדים לקצב ולהתקדמות עבודות העירייה בביצוע התשתיות. אנו בחברת סלע בינוי, סמוכים ובטוחים שיהיה סנכרון בין השלמת העבודות העירוניות ובין השלמת עבודות היזמים. שכונת אפקה תדע לקלוט את כל התושבים אשר עתידים לגור בה ולתת להם את המעטפת העירונית האיכותית ביותר בצפון הארץ. אין לי ספק שהלקוחות של חברת סלע בינוי, כמו גם יתר תושבי השכונה, יכנסו לדירות בסטנדרט גבוה אשר יהיו מוקפות בפארקים יפהפיים, מבני ושטחי ציבור מתקדמים, קרית חינוך שתהיה חוד החנית ברמה הארצית ומערך  מתקדם של כבישים וגשרים. התכנון של השכונה, מערך השירותים העירוניים והציבוריים אשר יהיו בשכונה, הקרבה לשמורת הטבע – אפקה תהיה שם נרדף לאיכות חיים בצפון הארץ".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות