נאשם בסחיטה באיומים ובהצתת בית חברו שם נשרף גם הכלב של בעל הדירה – למעצר בית בנאות פרס

בית המשפט המחוזי בחיפה קבע כי הנאשם ישהה במעצר בית בשכונת נאות פרס בחיפה, תחת פיקוח ועם אזיקים אלקטרוניים. במה הוא בדיוק מואשם ומדוע שוחרר?
 

הצתת בית חברו וגרימת נזק כבד, סחיטה באיומים, תקיפות חמורות והתנגדות נחרצת של הפרקליטות ולמרות כל אלה קבע השבוע בית המשפט המחוזי בחיפה כי הנאשם, בן 24, ישוחרר ממעצר וישהה במעצר בית בדירה שכורה בחיפה.

מכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה, עולה כי לפני כחודשיים, בחודש מאי 2018, התגלע בין הנאשם לבין חברו (הקורבן, תושב אור עקיבא), סכסוך חריף. ביום המחרת, ביקש הנאשם מהקורבן להגיע ולפגוש אותו בבית של מכר. בדירה שהו באותה עת עוד שניים נוספים. הקורבן הגיע ואז הנאשם והאחרים תקפו יחדיו את הקורבן, סטרו לו על פניו, ואיימו עליו כי עליו לשלם להם פיצוי, אחרת הוא יידקר, וכל זאת כשהם מחזיקים סכינים  ומאיימים עליו באמצעותם, כך נטען.

בכתב האישום נטען כי באחת הפעמים הרבות בהם איים עליו הנאשם, ומרוב שהקורבן פחד מהנאשם אשר הגיע שוב ושוב לאיים עליו בבית הוריו, באחת הפעמים הקורבן ברח וטיפס על חומת הבית אך נפל ונחבל בראשו. חבריו של הנאשם אשר היו עימו ניסו להרגיע אותו ולהביאו אל הרכב אולם הנאשם יצא מהרכב כשהוא מצויד באלה, נכנס בריצה לחצר ומשם רץ אל תוך הבית וכאשר לא מצא את הקורבן הוא שבר את דלת חדרו באמצעות האלה. בבית היו באותה עת הוריו של הקורבן, אשר היו כמובן מבוהלים מאוד מהסיטואציה.

 

רץ אל תוך הבית כדי לחפש את חברו כשאלה בידו. צילום: אילוסטרציה

 

מספר שעות לאחר מכן, כך נטען, הגיע הנאשם שוב אל בית הקרבן, עם אדם נוסף. הקורבן קלט שהנאשם הגיע והתחבא מתחת למיטה בחדרו אך הנאשם ניגש אל חלון החדר, ניצב תחתיו בתוך החצר, וצעק משם ואיים על הקורבן כי ישחט את הכלב של המשפחה. לאחר מכן הוא היכה את הכלב באכזריות עד אשר גרם לו לחבלות בראשו ואז עזב את המקום.

למחרת נאלצו כבר הקורבן והוריו לעזוב את ביתם לאחר שהנאשם איים עליהם שוב כי אם הכסף לא יועבר אליו הוא ישרוף את הבית על כל יושביו. הקורבן ובני משפחתו נאלצו כאמור לעזוב ולגור במקומות זמניים.

מספר ימים לאחר מכן, כך נטען בכתב האישום,  מימש הנאשם את האיום ואכן שרף את בית המשפחה. בצילומי האבטחה של בעלי הדירה נראה הנאשם ביום האירוע ובמועד ההצתה, כשהוא אוחז בקבוק פלסטיק ובו חומר צהבהב. לאחר מכן נראו הנאשם והאחרים במצלמות האבטחה כשהם נמלטים מהמקום. מתחת לחלון חדרו של הקורבן נמצא בקבוק עם שאריות בנזין ועליו מצאו החוקרים טביעות אצבע של הנאשם. עוד נטען כי בליל האירוע נרשמו 21 (!) שיחות של הנאשם אל הקורבן, החל מהשעה שלוש לפנות בוקר וכך במשך מספר שעות רצופות. יצויין כי בדירה אשר הוצתה שהה בעת האירוע גם הכלב של בני המשפחה.

נזק כבד נגרם בליל האירוע לבית הקורבן ומשפחתו, כאשר זמן קצר לאחר מכן עוד צלצל הנאשם לאחיו של הקורבן ואיים עליו ואמר לו כי הוא מוכן לשבת במאסר על הקורבן.

 

מתחת לחלון חדרו של הקורבן נמצא בקבוק עם שאריות בנזין ועליו טביעות אצבעותיו של הנאשם. צילום: אילוסטרציה

לנאשם מיוחסות עבירות של הצתה, סחיטה באיומים, תקיפה בנסיבות מחמירות והתעללות בבעל חיים. בדיון שנערך השבוע בבית המשפט המחוזי בחיפה בבקשה להאריך את מעצרו, התנגדה הפרקליטות באופן נחרץ לשחרורו וטענה כי הוא מסוכן וכי הוא עלול אף לשבש את החקירה. סניגורו של הנאשם, עו"ד תומר נוה, טען בדיון כי לנאשם אין הרשעות קודמות והצליח לשכנע את השופט ארז פורת, כי אין כל צורך להחזיק את הנאשם מאחורי סורג ובריח.

 

הצליח לשכנע. עו"ד תומר נוה. צילום: עצמי

השופט נעתר לבקשת עו"ד נוה וקבע כי הנאשם ישהה במעצר בית בפיקוח אלקטרוני, בדירה מושכרת בשכונת נאות פרס בחיפה, כאשר ארבעה מפקחים יפקחו עליו כל אחד בזמנו ובתורו כך שהנאשם יהיה תחת השגחה בכל זמן נתון.
עוד התיר השופט לנאשם חלון התאווררות כל יום לשעה במהלך הבוקר וכמו כן לשעה בכל יום אחר הצהריים ובתחומי העיר חיפה, כאשר הוא מחויב להימצא גם בעת חלונות ההתאווררות, ביחד עם אחד המפקחים שלו. "הגעתי למסקנה כי יש סיבות בחלונות התאווררות משום התקופה הארוכה יחסית בה צפוי המשיב לשהות בתנאים מגבילים ומשום שלומו הנפשי והגופני" הסביר השופט פורת את החלטתו זו.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות