הצילו חיי תינוק בצילום רנטגן

עירנות אנשי הצוות של כללית בקריות הובילה לאבחון חבלה קשה בתינוק בן החצי שנה, אשר על פי החשד עבר התעללות על ידי אביו
 

עירנותה של טכנאית ורופאה במכון הרנטגן בזבולון ושל רופא ילדים במרכז הילד של כללית בקריות, הובילו אתמול לאבחון חבלה קשה בתינוק בן חצי שנה, חבלה שסיכנה את חייו.

טכנאית הרנטגן במכון הדימות בזבולון נדהמה אתמול (שני) כאשר ראתה את הצילום שביצעה לתינוק בו חצי שנה שהופנה לצילום על ידי רופא הילדים המטפל שלו וזאת בשל קשיי נשימה. בצילום נראו בצלעותיו הזעירות לא פחות משמונה שברים והיא הבינה מיד שמדובר במצב בלתי רגיל עם חשד לחבלה חמורה. הטכנאית הפנתה את תשומת לבה של הרדיולוגית במכון בזבולון וזו מיהרה לבצע פענוח מלא וראתה שמדובר בתינוק עם חבלה חמורה, על אף שלא הופנה בשל חשד כזה.

הרופאה, הטכנאית ומזכירת מכון הרנטגן ניסו ליצור קשר עם הרופא המטפל ביישוב בו מתגורר התינוק וכשזה לא היה זמין, יצרו מיד קשר עם המרכז לבריאות הילד והנוער של כללית במגדל השני של קריית הבריאות זבולון. הן העבירו אליו את הפענוח ועותק של הצילום, כאשר לאורך כל זמן זה דאגו שההורים יישארו עם התינוק במכון מבלי לעורר את חשדם. הילד הופנה עם הוריו מיד לטיפולו של ד"ר אליעז ברומר, שרק לאחרונה הצטרף לצוות המרכז.

 

אנשי הצוות דאגו שההורים יישארו עם התינוק במכון מבלי לעורר את חשדם. צילום אילוסטרציה

 

ד"ר ברומר בדק את התינוק ולדבריו היה ברור לו מיד כי התינוק נפגע מחבלה קשה, וסבל משברים מרובים בצלעות. עוד עלה חשד לדימום ריאתי. ד"ר ברומר מיהר לתקשר עם הצוות במיון ילדים בבית החולים רמב"ם, אותו הוא מכיר היטב ודאג לעדכן את הצוות על כך שהתינוק מופנה לטיפולם. הרופא ביקש לציין כי ללא ערנותה ותגובתה המהירה של הטכנאית והפעולות שננקטו מיד על ידי צוות המכון, אבחון התינוק היה עלול להתעכב באופן הרסני עד כדי נזק בלתי הפיך וסכנת חיים.

מהמשטרה נמסר הבוקר: "בהמשך להודעה מאתמול על תינוק בן חצי שנה אשר הגיע לבית החולים רמב"ם בעקבות שברים שמהם הוא סובל  בכל גופו – מיד עם קבלת התלונה מבית החולים לפיה עולה חשד להתעללות בתינוק, חוקרי משטרת ישראל פתחו בחקירה במסגרתה עוכב האב, בן 33, תושב טמרה. בהמשך, לאור התפתחות החקירה האב נעצר והוא יובא לבית משפט השלום לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו".

היום בצהריים הוארך מעצרו של האב עד ליום חמישי.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות