"אנו רואים חשיבות עליונה בעיסוק בנושא השיימינג"

הצגת חשיפה התקיימה ל"ביוש" בתיאטרון חיפה, ההצגה שנוגעת בנושאים הכי קשים של הנוער: שיימינג ולחץ חברתי
בשבוע שעבר התקיימה בתיאטרון חיפה הצגת חשיפה ל"ביוש"- הצגת הנוער המדוברת של התיאטרון, אשר הושקה בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים בפסח האחרון, ומוצגת כעת בתיאטרון.

אל האירוע הגיעו מאות תלמידים, מנהלים, רכזים ומורים מבתי ספר ברחבי הארץ. בהצגה מככבים כמה מהשחקנים הפופולאריים החביבים ביותר על בני הנוער, וביניהם שירה לוי, ליאור כהן, עדי אלון, סטיב פרידמן, נועם שנהב ותותי ניניו.

ביוש. תמונה: נחום סגל

ביוש. תמונה: נחום סגל

לאחר ההצגה התקיים מפגש מרגש של בני הנוער שצפו בהצגה עם השחקנים ובו חלקו התלמידים מחוויותיהם האישיות בנושאים של "שיימינג" ולחץ חברתי. גם משתתפי ההצגה סיפרו כיצד הושפעו ממקרים דומים בחייהם המקצועיים והאישיים.

ניצה בן צבי, מנכ"לית התיאטרון: "ניכר כי נושא השיימינג נוגע ברבים. אנו רואים חשיבות עליונה בעיסוק בנושא לאור מורכבותו בעידן הרשתות החברתיות".

ההצגה "ביוש" של היוצרים חלי קניזו שחר ובני יזרעאל מבוססת על סיפור אמיתי, ועוסקת במה קורה לאחר שתמונה אינטימית של נערה מופצת ברחבי הרשת. שום דבר לא הכין את מיה לאותו היום בו תמונה אינטימית שלה הופצה בכל רחבי הרשת וחייה נטרפו באחת. היא סופגת השפלות, לעג, הערות פולשניות, חקירות חודרות ואלימות מחברים שהופכים גם הם לחשודים ונוטשים.

העקיצות, ההשפלות והאלימות המילולית שהיא חווה מובילים אותה לעזוב לשנה את בית הספר. כשהיא חוזרת לשם מחכה לה הפתעה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בהכי חם