ערר לבית המשפט העליון: "מצ"ח זיהמו את החקירה"

תושב חיפה (36) המואשם בהעברת רובים צהליים לעבריינים, ערער לעליון לאחר שנקבע כי מעצרו יוארך עד תום ההליכים. סניגורו מתאר מחדלים קשים בחקירה
 

בית המשפט העליון קיבל את ערעורו של תושב חיפה, בן 36, אשר הואשם לאחרונה ברכישת שלושה רובים צהליים מסוג סער (רוס״ר) M16, והעברתם לגורמים עברייניים. מעצרו של הנאשם הוארך בבית המשפט המחוזי בחיפה עד תום ההליכים נגדו, ועל כך הוא הגיע עד לעליון.

הסניגור, עו"ד רונן חליוה טען בערר שהגיש בשם מרשו, כי פבל, החייל אשר גנב את הנשקים הצה"ליים ומכר אותם, מסר לא פחות מ-14 (!) גרסאות שונות וכי בשום שלב לא מסר את שמו של הנאשם – בתור זה שקנה ממנו את הנשקים. עוד טען כי בפני החייל פבל, הוצגו תמונות ובהן הוא נשאל האם הוא מזהה את הנאשם אשר קנה ממנו את הנשקים הצהליים, וזאת מבין מספר צילומים של אנשים שהוצגו לו, באופן תמוה – מתוך האינסטגרם….. עו"ד חליוה טען: "האם יעלה על הדעת כי כך יבוצע זיהוי, בהליך פלילי?".

 

האישום: החיפאי קנה נשקים צהליים ומכר אותם לעבריינים. בתמונה רובי סער M16. צילום: ויקיפדיה

 

עוד נטען בערר כי חוקר מצ"ח הנחה והכווין את החייל פבל, וכי בהמשך החקירה החוקר ממש הכניס לפיו של החייל – את שמו של הנאשם. לחייל פבל לא היתה כל בעיה להפליל כך סתם את הנאשם – והוא הפליל בדרך גם אנשים רבים אחרים, כאשר חלקם אף נעצרו בשל כך, כך טען הסניגור.

אחד המחדלים העולים מן הערר – הוא כי החייל פבל טען שקיבל כסף מהנאשם עבור הרובים –  ובעת מעצרו אכן נתפס ארנקו של פבל ובו כספים –  אך " באופן תמוה גם כאן מצ"ח זיהמו את החקירה שכן הכסף נתפס, נספר והוכנס לשקית אטומה, אך בלי כפפות……. ", תיאר עו"ד חליוה את המחדל.

 

מחדלים קשים בחקירת הנאשם. הסניגור, עו"ד רונן חליוה. צילום עצמי

 

עוד נטען בערר כי הנאשם "היה מעורב בפלילים, בהיותו נער ללא יד מכוונת, אך מאז התבגר, הציל את אביו מקריסה כלכלית, הקים עסק משגשג, קיבל זכיינות להפעיל רשת בתי קפה בחברת החשמל, על כל המשתמע מכך, ואין לו כל נגיעה בעולם הפלילי….".

בית המשפט העליון קיבל כאמור את הערר וקבע אתמול כי התיק יוחזר לבית המשפט המחוזי בחיפה, אשר ידון בחלופות מעצר נוספות עבור הנאשם, במקום להשאירו במעצר של ממש מאחורי סורג ובריח.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות