שאילתא בנשר: האם העיר ערוכה לרעידות אדמה?

רועי לוי, המועמד לראשות העיר הגיש שאילתא בנושא מוכנות לרעידת אדמה והצורך במיפוי מבנים. "נשר ממוקמת במפרץ חיפה המאכלס מפעלים עם חומרים דליקים ומסוכנים, שעלולים להינזק ברעש אדמה חזק"


 

רעידות אדמה רבות פקדו בימים האחרונים את מדינת ישראל. אומנם רעש האדמה הורגש בחלקים רבים של הארץ אך כל המוקדים היו בצפון הארץ. הערכות המומחים הן כי רעידת אדמה חזקה בישראל היא רק עניין של זמן וכי יש להיערך לטיפול ברעש אדמה עוצמתי אשר עתיד לבוא.

המועמד לראשות העיר בנשר, רועי לוי, אמר השבוע: "העיר נשר ממוקמת על שבר יגור, שבר אשר נחשב פעיל מאוד, אך עם רעידות אדמה חלשות ביחס לשבר הסורי- אפריקאי. למרות זאת עפ"י דעות המומחים קיימת סכנה לרעידה אדמה משמעותית באיזור. בנוסף, העיר נשר ממוקמת במפרץ חיפה המאכלס מפעלים עם חומרים דליקים ואף חומרים מסוכנים שעלולים להינזק ברעש אדמה חזק".

 

"העיר נשר ממוקמת במפרץ חיפה המאכלס מפעלים עם חומרים דליקים". צילום: אילוסטרציה

 

לוי פנה השבוע לראש העיר, אבי בינמו, בדרישה לקיים דיון דחוף בנושא ולבדוק את מוכנות העיר לרעידת אדמה: "בעקבות רצף רעידות האדמה שפוקד אותנו, ולפי עמדת מומחים שקובעים כי בתקופה הקרובה צפויות להתרחש רעידות אדמה נוספות ויתכן שאף בעוצמה גדולה יותר, מן הראוי שעיריית נשר תערך בהתאם לתרחישים שונים", דברי לוי.

לוי פנה לעיריית נשר בשאלה האם התחיל תהליך מיפוי מבנים בעיר: "יש צורך למפות את המבנים בעיר שעלולים לקרוס בעת רעידת אדמה, כולל מבני ציבור ובתים משותפים. בעיר יש שכונות וותיקות שנבנו בשנות ה -60 ועמידותם צריכה להיבדק", כתב לוי.

שאילתא בנושא מוכנות לרעידת אדמה. רועי לוי. צילום יח"צ

"כל התרחישים מראים כי התנהגות נכונה של התושבים בזמן ולאחר רעידת אדמה, מצילה חיים ומקטינה משמעותית את הנפגעים בנפש. לכן אני קורא גם לתושבים, לקרוא וללמוד את הוראות פיקוד העורף להתנהגות בזמן רעידת אדמה וכן להיות מוכנים לכל תרחיש", אמר לוי, "בעבר החוסן הלאומי של מדינת ישראל והעיר נשר הוכיח את עצמו במלחמות ואסונות טבע, אני מאמין שגם במקרה של רעידת אדמה החוסן של התושבים יהיה נקודת האור המשמעותית ביותר".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבחירות לרשויות המקומיות 2018