השוער הענק עם התלתלים השחורים, שנשאר בן 23

איך נראה בדיוק היום לפני 31 שנים, יומו האחרון של אבי רן ז"ל, השוער האהוב ביותר בכל הזמנים




 

בדיוק היום לפני 31 שנים, ב-11.7.1987 נהרג השוער האגדי, אבי רן ז"ל, בתאונת אופנוע אכזרית בכנרת. על אף השנים הרבות שחלפו מאז, נותר אבי רן החיפאי דמות אהובה ובלתי נשכחת, ורבים ספדו לו והזכירו אותו היום, יום השנה למותו, גם ברשתות החברתיות.

העמוד הפופולארי בפייסבוק "יום בהיסטוריה", המתעד אירועים מגוונים מההיסטוריה האנושית, ומונה מאות אלפי חברים, היה זה שהפליא להספיד היום ולרגש, כשתיאר את יומו האחרון של אבי רן ז"ל, וסחף אחריו אינספור תגובות ושיתופים.

 

אבי רן ז"ל. מתוך עמוד הפייסבוק "יום בהיסטוריה"

 

 

וכך נכתב לזכר אבי רן, ב"עמוד בהיסטוריה":

היום לפני 31 שנה (11.07.1987) נהרג שוער מכבי חיפה, אבי רן.
אוהדי מכבי חיפה העריצו את ברוך ממן, זאהי ארמלי וציון מרילי, אבל ביציע ג' באצטדיון קריית אליעזר, היה רק אלוהים אחד, ושמו אבי רן.
זה היה יום קיץ חם בחוף "גיא" בטבריה, אבי רן הזמין את חבריו להפיג את המתח לאחר שזומן לשחק בנבחרת שאר העולם נגד נבחרת אירופה.
רן היה אז בשיא יכולתו והפך למנהיג הקבוצה. החבורה התיישבה במסעדה על שפת המים לארוחת צהרים בה סיפר השוער כי הוא מחזיק בהצעה מפתה מקבוצת 'לאס פאלמאס' מהליגה הספרדית. ב-12:45 קם אבי רן והודיע כי הוא יוצא לסיבוב קצר עם אופנוע ים. הוא הגיע למרכז הכנרת כאשר לפתע הגיחה סירת מרוץ ופגעה בו. הסירה הפוגעת חילצה את רן אל חוף בית המלון 'גלי כנרת' ניידת טיפול נמרץ הוזעקה למקום ורופא קבע את מותו של אבי.

 

מתוך עמוד הפייסבוק: מועדון האוהדים מכבי חיפה

ב – 7 בנובמבר 1981 , בהיותו בן 18 וארבעה חודשים לבש לראשונה את חולצת הקבוצה הראשונה. מאז רשם 146 הופעות, מתוכן 102 רצופות, שיא מועדון שלא נשבר עד היום.

בעונת הכדורגל 1985/86 ספג רן את כמות השערים הקטנה ביותר בתולדות מכבי חיפה – 18 שערים. בעונה האחרונה לחייו לא ספג אפילו שער אחד מבעיטת עונשין מהנקודה הלבנה. למעט במשחק גמר הגביע מול מכבי תל-אביב.

 

אבי רן ז"ל. צילום יוטיוב

הפריצה הגדולה של אבי רן ארעה בעונת 1983-4 בה הצטיין במיוחד והיה שותף לאליפות ההיסטורית הראשונה של מכבי חיפה. התקשורת והאוהדים השוו את אבי רן ליעקב חודורוב וחיים לוין שוערי העבר המצטיינים. ב–1986 הוזמן רן לנבחרת ישראל לצידו של השוער בוני גינצבורג ורשם הופעת בכורה ברמת-גן כאשר שיחק עם הנבחרת נגד נבחרת סקוטלנד.

אבי רן שיחק תשע פעמים בנבחרת ישראל נגד נבחרות אנגליה, ארגנטינה, גרמניה ונגד נבחרת ברזיל. המשחק נגד הנבחרת הברזילאית שהתקיים בחודש יוני 1987 היה משחקו האחרון בנבחרת הלאומית. הצטיינותו של אבי הביאה את מנהלי קבוצת ליברפול להציע לו חוזה משחקים באצטדיון 'אנפילד' לאחר שהצטיין במשחק ידידות נגדם.

 

אבי רן צילום מתוך פורום מכבי חיפה

הידיעה על מותו של אבי רן פשטה במהירות בכל הארץ. אנשים הוכו בהלם וזעזוע של כאב על האובדן הנורא. אלפים הגיעו לחיפה כדי להשתתף במסע הלוויה שיצא מהאצטדיון בקריית אליעזר.

נזכור כולנו את השוער הענק עם התלתלים השחורים שנשאר, בן 23", כך נכתב.

 

יהי זכרו ברוך.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com



עוד בחדשות