"כל דבר שנכנס לגוף האדם זמנו קצוב" (וידאו)

האם שתלי סיליקון צריך להחליף, ומתי מגיע הסימן שהגיע הזמן? וגם, לימור כרסנטי מספרת את סיפורה האישי עקב קרע בשתל. צוות 'ניוז חיפה קריות' בראיון מיוחד עם ד"ר רוני מוסקונה
לפני מספר ימים, הגענו צוות אתר 'ניוז חיפה קריות' למרפאת מוסקונה, מומחה לכירורגיה פלסטית לאחר אירוע שעברה אשת יחסי הציבור לימור כרסנטי. כרסנטי שיתפה אותנו בסיפור אישי, על ניתוח שנאלצה לעבור להחלפת שתלי סיליקון. לביצוע הניתוח הזה כרסנטי בחרה בד"ר מוסקונה לביצוע ההליך. (סרטון וידאו בתחתית העמוד)

אז יצאנו לבדוק ולברר מה ההיקף של צורך בניתוח להחלפת שתלים, ומתי זה סימן שצריך כבר להחליף אותם.

ד"ר רוני מוסקונה, כשבחורה עוברת ניתוח להגדלת חזה, מתי צריך להחליף את השתלים?
"כל השתלים הם שתלים שצריך להחליף. חלק אחרי 10 שנים וחלק אחרי 15 שנה. איכות השתלים גבוהה כיום, אבל בסופו של דבר כל דבר שנכנס לגוף האדם זמנו קצוב. הבדיקה הכי פשוטה והכי מהירה על שלמות השתלים היא אולטראסאונד".

מה אתה יכול לומר לכל אותם אנשים שחוששים מניתוח קוסמטי?
"מפחדים זו מילה נוראית. ניתוח פלסטי הוא לא ניתוח חובה. אנשים יודעים שיכולות להיות תופעות לוואי, אבל לא מבטלים ניתוח בגללן. ניתוחים קוסמטיים הם ניתוחים שבדרך כלל משנים איכות חיים".

מה המורכבות של ניתוח החלפת שתלים?
הניתוחים של החלפת שתלים הם אינדיבידואלים. זה תלוי אצל כל בחורה בדיוק מה מצבה באותו הרגע: האם השד שלה קטן, האם גדל, האם הייתה בהריון למשל. כל מקרה לגופו. כמובן ששתלים צריך להחליף, וזה נעשה בהתאם למקצועיות של הרופא ובהתאם למה שרוצה הבחורה".

לימור כרסנטי, ספרי לי על המקרה שלך ועל ההליך שעברת.
"חוויתי הליך לא סימפטי. כאבים נוראיים תקפו אותי, ורק אחרי חודשיים ניגשתי לבדיקות. לאחר כל הסדיקות האפשריות הבנתי שיש לי קרע בשתל של לפני 15 שנה. נאלצתי בכוח להיכנס לחדר ניתוח, ובחרתי בד"ר מוסקונה. אני ממליצה לכל בחורה עליו".

לצפייה בראיון המלא:


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בהכי חם