חנוכת מועדון השחמט המחודש

בשבוע שעבר נחנך מחדש מועדון השחמט העירוני ע"ש דוב זלץ (ז"ל), האיש שהשקיע שנים בפיתוח השחמט בקריית מוצקין ולימד אלפי תלמידים.

פתיחת מועדון שחמט צילום: ניר שטיינברג

עיריית קריית מוצקין כאות מחווה והוקרה לדוב זלץ, שיפצה את המועדון, החל מסיוד הקירות, שיפוץ הכניסה, צביעת ציורי שחמט, ורכישת שולחנות וציוד שחמט.
הערב המיוחד נפתח בקביעת מזוזה על ידי ראש העיר, גזירת סרט והסרת הלוט מלוח ההנצחה. לאחר מכן התקיים טקס קצר בהנחיית צביקה ניב במהלכו נשא דברים יו"ר האיגוד הישראלי לשחמט צביקה ברקאי: "דוב הביא אותי לשחק בחזרה אחרי ששנים לא שחקתי, חזרתי ושחקתי בקבוצתו, אני חייב לספר לך אדוני ראש העיר שעכשיו הודות לשיפוץ מועדון השחמט קריית מוצקין היינו בין המועדונים מהיפים בארץ, תודה על ההנצחה היפה לחברי דוב ופיתוח השחמט בעיר".
ראש העיר שנכח בטקס אמר: "דוב לא קיבל מיד מועדון, בהתחלה עבד בבתי הספר, היה מבקש ללא הרף להקים מועדון, בסוף נעתרתי לבקשתו…הוא היה עקשן ודבק במטרה, היה אדם מיוחד מאד. חשוב לי שיהיו לתושבי קריית מוצקין מקומות ספורט רבים לבלות, ללמוד, ולהתפתח, כחלק מתפיסה זו הקמנו ושיפצנו את מועדון השחמט. אני מבקש להודות לבתו חיה על שנטלה על עצמה את העקשנות והדביקות במטרה של אביה ז"ל, אנו כאן נמשיך לתמוך לעזור ולפתח".
מנהלת המועדון חיה רויטמן (זלץ), הודתה לראש העיר, מועצת העיר, וצוות העירייה על העזרה והתמיכה לאורך הדרך. ר' שמואל זלץ נשא דברי תורה לזכר אביו סיפור ומוסר השכל על שמחה בחיים, האירוע נמשך עם סרט קצר על דוב זלץ ומשחקי שחמט חופשיים.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בקרית מוצקין