"ילדי החינוך הדתי לא יודעים היכן יפתחו את שנת הלימודים"

חבר מועצת העיר נשר, ישי איבגי: "בעוד מספר שבועות עם פתיחת שנת הלימודים יישארו התלמידים ללא מוסד חינוכי. עד כה הנהלת העיר לא נתנה פתרונות"
 

"בעוד מספר שבועות עם פתיחת שנת הלימודים, יישארו כ90 תלמידים ללא מוסד חינוכי. עד כה הנהלת העיר לא נתנה פתרונות", כך טוען חבר מועצת העיר נשר, ישי איבגי.

לפני כשנה נסגר בית הספר הממלכתי דתי היחיד בעיר נשר, בית הספר "ישורון". עם סגירתו מצאו את עצמם הורים רבים מעבירים את ילדיהם ללמוד בבתי הספר הממלכתיים בנשר ובחיפושים אחר פתרונות לחינוך דתי בבתי ספר מחוץ לעיר.

את הפתרון המקומי בעיר סיפק בית הספר "ביחד" שמנה בשנת הלימודים האחרונה כ- 90 תלמידים. בית הספר "ביחד" התאפיין בשילוב ייחודי של  ערכים, יהדות ולימודים כללים. ואולם, בשנת הלימודים הקרובה עתיד בית הספר "ביחד" להיסגר בנשר, זאת מאחר ולא נמצא לו מבנה ראוי שישמש את תלמידיו. לאור זאת הגיעו הורים רבים לישיבת מועצת העיר שהתקיימה בסוף חודש יוני, והעלו את מצוקתם בפני ראש העיר וחברי המועצה. בנוסף להורים, נכח בדיון גם רב העיר, יצחק לוי , שדיבר תוך סערת רגשות על העובדה כי לא ייתכן שבנשר לא תהיה אפשרות לחינוך דתי בשנה הקרובה וביקש מכלל נבחרי הציבור להתגייס למען המטרה.

 

בית הספר "ישורון" שנסגר בנשר. צילום: פייסבוק ישי איבגי

פרח אסטרוגנו תושבת נשר ואם לתלמיד בבית הספר "ביחד": "בית הספר "ביחד" נותן עבורי את החינוך שאני מאמינה שהילד שלי צריך לקבל. לא יתכן שבעיר שנחשבת למקדמת חינוך לא יהיה מענה עבור הורים שרוצים חינוך על בסיס המסורת היהודית, ואני אאלץ לנדוד לחיפה או לרכסים עם הילד שלי בכל בוקר. בישיבת המועצה התחננתי לראש העיר שלא יסגור את בית הספר "ביחד". הוא רק הבטיח שיוקם בית ספר ממלכתי-דתי בעיר. חיכיתי גם לזה ובית הספר ממלכתי דתי אפילו לא נראה באופק. התארגנו כל ההורים למחאה עד שימצאו לנו פתרון הולם לילדים".

חבר מועצת העיר ישי איבגי, פנה בשבוע שעבר לראש העיר, אבי בינמו, במכתב דחוף בו דרש לפתוח בית ספר ממלכתי דתי בעיר ולדאוג למבנה עבור תלמידי בית הספר ביחד: "בתאריך 27/6/18 התקיימה ישיבת מועצת העיר שעל סדר היום – מציאת פתרון למבנה לבית הספר ביחד. בישיבה הצהרת, ראש העיר, כי בתוך שבועיים ייפתח בית ספר ממלכתי דתי בנשר. למרות הסקפטיות של היושבים סביב השולחן עמדת על עמדתך. לאור זאת ומתוך ראיה של מצוקת ההורים, הצעתי עזרתי בנושא. כעבור מספר ימים התקיים בלשכתך דיון נוסף בנושא וכן באפשרויות למציאת פתרון להקצאת מבנה, לבית הספר "ביחד". המצב נכון להיום הוא שאין מבנה לבית הספר היחיד שנותן מענה לחינוך דתי בעיר. קרי, כ- 90 ילדים לא יודעים היכן יפתחו את שנת הלימודים הקרובה ולמרות הצהרתך גם בית ספר ממלכתי דתי, לא קיים".

איבגי. צילום יח"צ

 

איבגי הוסיף: "מדובר בבושה גדולה לעיר נשר שתלמידיה ייאלצו לנדוד מחוץ לעיר בכדי לרכוש השכלה. אבקש לקיים דיון דחוף במועצה בנושא, בטרם תגיע פתיחת שנת הלימודים ונמצא את עצמנו עומדים מול הורים ותלמידים שאין להם בית ספר לשלוח את ילדיהם. אדוני ראש העיר, עמוד במילתך  ותדאג לפתוח בית ספר ממלכתי דתי בנשר! כאמור בכל פניותיי אני עומד לרשותך בכל עת שתצטרך לסיוע ככול שיידרש".

מעיריית נשר טרם נמסרה תגובה.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך