חייו של אדם ניצלו לאחר שהתמוטט במרפאה יועצת של כללית

גבר שליווה את אשתו לייעוץ אורתופדי ניצל בנס הודות לעירנות הצוות במקום
 

מזל גדול: חייו של גבר שהתמוטט בעת שליווה את אשתו לייעוץ אורטופדי במרפאה יועצת של כללית בנהריה, ניצלו הודות לערנות הצוות במקום.

"גם כאשר מאבדים הכרה ונמצאים בסכנת חיים, צריך שיהיה מזל היכן זה מתרחש". כך סיכם גבר בן 71 שחייו ניצלו לאחר שהתמוטט דווקא בתוך המרפאה היועצת של כללית בנהריה, אליה הגיע בכלל כמלווה לאשתו שפנתה למרפאה בשל חבלה בברך.

בסיום הביקור במחלקה, פנו בני הזוג למשרד הקבלה לתיאום תור נוסף. בעודו משוחח עמה, הבחינה נורית סורויה מצוות המשרד כי האיש חש ברע. היא מיהרה להסב את תשומת ליבה של האחות מיכל רקנטי לעובדה שהאיש אינו חש בטוב וגם נראה רע. במקביל, הזעיקה אילנית אסולין, המנהלת האדמיניסטרטיבית במרפאה, ניידת טיפול נמרץ למקום. בעוד האחות רקנטי פונה אליו, איבד האיש את הכרתו ומצבו הדרדר במהירות. למקום הוזעקו מיד ד"ר ג'לא אבו עלי וד"ר יגאל שומינוב – שני רופאים מצוות המיון הקהילתי, שהינם פנימאים מנוסים ומיומנים בטיפול דחוף.

 

מצילי חיים: צוות אבחון דחוף נהריה. מימין: ענת אלגרישי, ד"ר חסארמה, רולא שדאד, בשארה בשארה, מאחור, ד"ר שומינוב יגאל, סוהיר שנאתי. צילום דוברות כללית

הצוות החל בנוהל החייאה: האחות האחראית במיון הקהילתי, סוהיר שנאתי, פתחה וריד, סייעו לה בטיפול אלכסנדרה קוסטינסקי – אחות אחראית במרפאה וטלי קמיסה – אחות במיון הקהילתי שגם דאגו לחבר את האיש לחמצן. האחיות מיהרו לבצע בדיקת א.ק.ג, רמת סוכר בדם ולחבר את האיש למוניטור. הודות לטיפול האינטנסיבי שב האיש בהדרגה להכרתו וצוות טיפול נמרץ שהגיע תוך מספר דקות, כבר מצא אותו במצב יציב יותר והבהיל אותו לבית החולים.

מתברר כי האיש עבר רק שלושה שבועות קודם לכן ניתוח מעקפים. מנהלת המרפאה היועצת של כללית בנהריה, ד"ר איילה רוזנו גורליק סיפרה כי הצוות היה בקשר עם בית החולים ועם המטופל וכי הם שמחו לשמוע שמצבו השתפר וכי הוא שוחרר לאחר מספר ימים לביתו.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות