"לא צריך לרוץ ישר לבית חולים" – צפו במיון הקהילתי הראשון מסוגו בישראל

בחיפה יצא אתמול לדרך חדר המיון הקהילתי הראשון בישראל, פרי שיתוף פעולה בין קופת חולים כללית לבית החולים רמב"ם. הקץ להמתנה המייגעת בבית החולים
 

אמש (ראשון) נערכה השקה חגיגית של חדר המיון הקהילתי הראשון בישראל. חדר המיון, פרי שיתוף פעולה ייחודי של קופת חולים כללית עם בית החולים רמב"ם, ייתן מענה לכל אותם מקרים קלים – וזאת במקום לעלות ישירות לבית החולים. (צפו בסרטון וידאו בסוף הכתבה)

השירות החדש מאפשר אבחון וטיפול במסלול מהיר, ללא ההמתנה הממושכת בחדרי המיון, על ידי רופאים מומחים בלבד (שלא תמיד מצויים בחדר המיון), עם תמיכה של מערך המומחים בלין כשנדרש ייעוץ נוסף. המטופל פונה ללא צורך בהפניה וללא עלויות גבוהות של תשלום אגרת מיון או עלות מיון ובעיקר, מוצא עצמו שב לביתו או מופנה במקרים נדירים לאישפוז ישיר במחלקה, תוך זמן קצר לאחר שאובחן, טופל וקיבל תרופות בבית המרקחת שבלין.

אלי כהן, מנהל מרחב חיפה וגליל מערבי של כללית, באילו מקרים מטפל המיון החדש ?
"כולנו יודעים שיש עומסים בבתי החולים בעיקר בחורף. הרעיון הוא להביא את המקרים הקלים, אלו שבדרך כלל שורפים יום שלם במיון ואז שולחים אותם הביתה, לכאן. יהיו כאן רופאים מומחים בשיתוף פעולה עם בית החולים רמב"ם, ואנחנו מודים להם על כך.

המיון נועד לבני 16 ומעלה, וכאן הם יקבלו את כל השירות תחת קורת גג אחת. המיון הזה הוא תחת בית החולים לין ויש כאן את כל האמצעים".

כהן. צילום: ניוז חיפה קריות

"הרעיון הוא להביא את המקרים הקלים". כהן. צילום: ניוז חיפה קריות

 

אז עדיף לחולה שאינו חש בטוב להגיע לכאן במקום להמשיך ולנסוע עוד דקות ספורות בלבד לבית החולים?
"עיקר התלונות של אזרחי המדינה בכלל, ולא רק מבוטחי כללית, הן על ההמתנות הבלתי נגמרות בבית החולים, בעיקר בחורף. כאן הוא יקבל שירות רפואי מהר מאוד. יראה אותו רופא מומחה תוך זמן קצר ויש כאן אפשרות למתן עירויים, יש צוות סיעודי נרחב מאוד וכמובן שיש בית מרקחת".

באילו שעות המרכז יעבוד?
"כרגע בשלב הפתיחה ומתוך הרצון לשמור על רמה גבוהה, המרכז יעבור שישה ימים בשבוע: ימים א-ה מהשעה 08:00 ועד 15:00. ביום ו' הוא יפעל מהשעה 08:00 עד 11:30. בעתיד נשמח להרחיב את הפעילות".

 

פרופסור רפי ביאר, מנכ"ל הקריה הרפואית רמב"ם, איך יבוא לידי ביטוי שיתוף הפעולה בין רמב"ם לכללית במין הקהילתי?
"שיתוף הפעולה יבוא לידי ביטוי באופן יומיומי. נמצא כאן רופא של רמב"ם יחד עם רופאים של כללית, ויחד הם רואים את החולים ומחליטים על טיפול לפי הבעיה. זה יקטין את העומס בחדרי המיון של רמב"ם, וכמובן שאם צריך אשפוז החולה עובר מכאן לבית החולים רמב"ם. אנחנו כאן שבועיים ורואים שיפור משמעותי. לא תמיד צריך להגיע לבית החולים".

פרופ' רפי ביאר. צילום: ניוז חיפה קריות

"אנחנו כאן שבועיים ורואים שיפור משמעותי". מנהל בית החולים רמב"ם, פרופ' רפי ביאר. צילום: ניוז חיפה קריות

צפו:


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בבריאות