"כארגון בריאות מוביל מחובתנו להיות ערוכים לספק תרופות במצבי חירום"

מאז החל את תפקידו בהנהלה הרפואית של מכבי במחוז צפון, פועל ד"ר אייל פורמן לפיתוח אמצעי הרפואה של מכבי
 

שירותי טלא-רפואה באמצעות רפואה מקוונת מרחוק, בית ספר לאורתופדיה ופיתוח הרפואה בצפון במצבי חירום. מאז החל את תפקידו בהנהלה הרפואית של מחוז הצפון של מכבי, ד"ר אייל פורמן, פועל לפיתוח אמצעי הרפואה של מכבי בצפון.

ד"ר פורמן (47), סגן המנהל הרפואי של מכבי, בוגר האוניברסיטה העברית, החל את תפקידו במחוז צפון לפני מספר חודשים. לאחר 21 שנים בשרות הקבע בהן שימש במגוון תפקידים בכירים ופיקודיים ובהם רופא גדוד קרבי, קצין רפואת אוגדה, מפקד רפואה בפיקוד העורף ב'צוק איתן' ואחראי להוצאת משלחות חילוץ לאסונות בנפאל וטורקיה. ד"ר פורמן סיים את שירותו כאלוף משנה.

מאז הצטרף להנהלה הרפואית של מכבי בצפון הוא פועל במגוון מישורים לפיתוח וקידום בריאותם של התושבים. במסגרת תפקידו הוא אחראי על הניהול הרפואי בעשרה מרחבים שונים במחוז הצפון – בין היתר בנושאים של קידום בריאות, קידום פרויקטים עתידיים, פיתוח רפואה חדשנית לצפון, וכן הנגשת הרפואה לתושבי הפריפריה.

 

ד"ר אייל פורמן. צילום: מכבי

כחלק מפיתוח החדשנות במחוז הצפון, הוא החל לפתח שירות חדש לקהילה, הנקרא פרויקט 'טלה-רפואה', שיחל לפעול בחודשים הקרובים בשיתוף עם בתי החולים, במסגרתו מכבי תגייס רופאים מומחים מבתי החולים אשר יחד יוכלו להעניק שירותי רפואה מתקדמת למטופלים מאזורי הפריפריה המרוחקים באמצעות רפואה מקוונת.

בנוסף, בין שלל תחומי אחריותו, הוא פועל לחיזוק הרפואה בצפון הארץ במצבי חירום, שכן הצפון חשוף גאוגרפית למצבי חירום החל ממלחמות, רעידות אדמה שהורגשו לאחרונה, שריפות ועד לפגעי מזג האוויר. "כארגון בריאות מוביל מחובתנו להיות ערוכים במצבי חירום לספק תרופות, לדעת היכן ממוקמת אוכלוסייה חלשה במצבים של שרפות לדוגמא, כל זאת על מנת לתת מענה בשעת חירום. היות והגעתי מפיקוד העורף, אני מכיר היטב את סדר הפעולות שיש ליישם במצבים כאלו ואני יכול לומר כי תפיסת החירום של מכבי בהחלט עומדת בדרישות".

בין לבין, ד"ר פורמן אף משמש במהלך השבוע כאורתופד במרפאת מכבי בחורב שבחיפה ואחראי על תחום האורתופדיה בצפון. עוד הוא מספר כי הוא פועל להקמת בית ספר לאורתופדיה שצפוי להתחיל לעבוד כבר בחודשים הקרובים על מנת לשפר את המענה לתחום כה נחוץ. "הרעיון החל לפני הגעתי לתפקיד, אני על תקן המבצע, בעזרת שיתוף פעולה עם בתי החולים, המסקנה הרווחת היא שדרישה לאורתופדיה מצד המטופלים היא שכיחה ועל כן הנגשת התחום תאפשר למטופלים לקבל את השירות בצורה זמינה ויעילה יותר".

בראייתו העתידית הוא רואה במכבי ארגון בריאות בעל תחום אחריות נרחב שיכול לשפר את איכות חייהם של רבים "יש לנו בארגון צוות מדהים ומגוון בתפקידיו שמגיעים תמיד חיוביים לעבודה. אני פוגש מטופלים רבים ומבין מהם עד כמה הם שבעי רצון מהשירות ועדיין אני מנסה תמיד לחשוב איפה עוד ניתן להשתפר. כארגון מוביל מחובתנו לשמור על חדשנות, לשפר מענה ולהעניק לכל מבוטח את זכויותיו. השאיפה שלי היא להעניק שירות מצוין לכלל תושבי הצפון". מסכם ד"ר פורמן.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות