מאבק אסדות הגז: "המשטרה פינתה את מאהל המחאה במהלך דיון בצו מניעה"

פעילי סביבה טוענים כי שוטרים פינו את מאהל המחאה שלהם על אף צו מניעה שנידון וניתן להם באותה עת בבית המשפט. המשטרה: "בשעה 07:20 השופט חתם במעמד צו אחד על צו המניעה, כאשר הפינוי הסתיים ונשאר ציוד מועט על משאיות ההובלה"
 

מחאת אסדות הגז מחריפה: בימים האחרונים נמצאים עשרות פעילים באוהלים במתחם מחאה, סמוך לאתר העבודות להקמת אסדות הגז באיזור פורדייס. מארגני המחאה דורשים להרחיק את האסדה המתוכננת מול חוף דור לטווח של 120 מטר מקו החוף.

בהודעה שפרסמו לפני מספר ימים מארגני המחאה בדף הפייסבוק של "שומרי הבית" הם כתבו כך: "די. נמאס. אם לא שומרים עלינו, אנחנו נשמור על עצמנו! הגענו עכשיו לאתר העבודות עם אוהלים ואין לנו כוונה לזוז מפה. אז אם גם לכם נמאס שמחרבנים עליכם, קחו אוהל, מחצלת, אוכל, מים וגיטרה והצטרפו אלינו!  האתר נמצא ממזרח לכביש החוף ובצמוד לו, 500 מ' צפונית למחלף זכרון. חשוב: בלי אלימות. בלי ונדליזם. אבל עם המון נחישות! תגיעו כמה שיותר מהר. אנחנו שומרי הבית!".

המפגינים טוענים כי הבוקר, רשות מקרקעי ישראל והמשטרה הגיעו לפנות אותם מהמאהל וזאת למרות צו מניעה שניתן הבוקר, בסוגייה בה אמור השופט לדון מחר (רביעי).

 

שוטרים במתחם המחאה. צילום דוברות המשטרה

 

פינוי מתחם המחאה הבוקר. צילום: דוברות המשטרה

 

"בושה וחרפה, זו מדינת משטרה!!!", זעקו המפגינים לעבר השוטרים. בפוסט בפייסבוק כתבו הפעילים לפני זמן קצר: "משטרת ישראל החליטה לקבוע עובדות בשטח והגיעה בכוחות גדולים על מנת לפנות את מאהל המחאה של שומרי הבית, במאבק להרחקת אסדת הגז. זאת למרות שאתמול בערב מפקד מרחב מנשה התחייב בפני הצדדים לחכות להכרעת בית המשפט בנושא. הכרעה שהיתה אמורה להתקבל היום! בנוסף, בקשה לצו מניעה לפינוי כבר היתה מונחת בפני בית המשפט מאמש. גם לאחר שניתן צו המניעה ע"י שופט הבוקר בשעה 7:20, המשיכה המשטרה בהריסת המאהל ובפינוי האזרחים, תוך ביזוי בית המשפט", טענו המפגינים.

 

הבוקר בעת הפינוי. צילום דוברות המשטרה

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "נבהיר כי הסוגיה המשפטית נתונה לפתחה של רשות מקרקעי ישראל ולא המשטרה, שהינה גורם מקצועי המסייע ביישום החוק. משכך, הבקשה עצמה לצו מניעה לא נמסרה למשטרה, כשם שההודעה על פתיחת ההליך לא נמסרה לנו על פי סדרי הדין וכן לא הודיעו על תאריך לדיון אצל שופט וכמובן לא על על החלטה כלשהיא".

עוד נמסר כי "בשעה 07:20 בבוקר, השופט חתם במעמד צו אחד על צו המניעה, כאשר הפינוי הסתיים ונשאר ציוד מועט על משאיות ההובלה. לפיכך, כל ניסיון להכפיש ולפגוע במשטרה בטענות שווא, אינו ראוי ויש לדחותו על הסף".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות