חיפה: פקחים השיבו לאזרח תיק ובו עשרות אלפי שקלים

הפקחים סיירו בעיר ולפתע מצאו תיק ובו עשרות אלפי שקלים ושיקים. הם השיבו אותו לאזרח עוד בטרם הבחין בחסרונו
 

אמיר סוסאן (47) וצביקה כהן (55), שני פקחים ותיקים בעיריית חיפה, היו אתמול (שני) בסיור שגרתי ברחוב אלנבי בלב המושבה הגרמנית בחיפה. לפתע הבחינו בתיק קטן אשר היה מונח במרכז הכביש בו נסעו.

השניים עצרו מיד את הניידת על מנת לבדוק את התיק, והופתעו לגלות בתוכו עשרות אלפי שקלים, חלקם בכסף מזומן והיתר בצ'קים חתומים לטובת מוסך בחיפה.

בירור קצר אותו ערכו השניים עם מוקד 144 הביא לאיתורו של בעל המוסך אשר לפקודתו נרשמו הצ'קים. בעל המוסך הופתע לגלות כי הכסף אותו שלח להפקדה בבנק – אבד.

 

בעל המוסך התפלא ואילו העובד כלל לא שם לב. צילום אילוסטרציה

 

בעל המוסך התקשר לפקיד אותו שלח להפקיד את הכסף וזה השיב לו כי הוא בדיוק נמצא בכניסה לבנק, מבלי שהיה מודע כלל לעובדה כי איבד את כל הכסף. הסתבר כי בדרכו לבנק עצר לסייע לעובד אחר של המוסך, להעלות מכשיר כבד לביתו ובתוך כך נפל מידיו ככל הנראה התיק מבלי שבכלל הרגיש בכך.

צביקה כהן, נשוי ואב לבת עובד בעיריית חיפה כ-30 שנה ואילו אמיר סוסאן, נשוי ואב לתאומים בני 10, עובד אגם הוא בגף הפיקוח הכללי בעיריית חיפה מזה כ – 19 שנים.

בקבלת פנים, אותה קיים היום ראש עיריית חיפה יונה יהב לפקחים, סיפרו השניים כי אין זו הפעם הראשונה בה הם מחזירים אבדות לבעליהם אולם זו הפעם הראשונה בה מצאו סכום כסף גדול כל כך.

הפקחים שהשיבו את התיק עם ראש העיר יונה יהב. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

השניים הוסיפו וסיפרו כי שמחו להחזיר את התיק לבעליו עוד לפני שהוא הבחין באובדן ובכך מנעו ממנו דאגה וחיפושים מיותרים.

יהב, מסר לפקחים מכתב תודה מטעם בעל המוסך והודה להם על כך שפעלו כפי שמצופה מעובדים המשרתים את הציבור, תוך גילוי אזרחות למופת.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות