רב חיפאי נחקר במשטרה בחשד שערך חופות מחוץ לרבנות

המשטרה עיכבה הבוקר לחקירה את הרב דב חיון העומד בראש קהילת מוריה בחיפה, בחשד כי חיתן זוגות באופן פסול שלא במסגרת הרבנות, וכמו כן חיתן בני זוג כאשר לאשה אסור היה להינשא. יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי: "כאן לא איראן!"
 

רב חיפאי נחקר במשטרה בחשד שערך חופות אסורות והשיא מעוכבי חיתון.

המשטרה חוקרת חשד כי הרב דב חיון העומד בראש קהילת מוריה בחיפה, חיתן זוגות באופן פסול שלא במסגרת הרבנות. כמו כן לטענת הנהלת בתי הדין הרבניים השיא הרב זוג כאשר לאשה אסור היה להינשא.

הנהלת בתי הדין הרבניים הגיבה הבוקר על חקירתו של הרב הקונסרבטיבי בחיפה, לאחר תלונה שהגישה נגדו הרבנות ומסרה:

"מדובר באדם שהשיא מעוכבי חיתון, דבר שהוא פלילי ואסור על פי חוק. בנוסף התחמק מלהסדיר את הרישומים כפי שדורש החוק", כך נמסר מהנהלת בתי הדין.

 

הרב עוכב לחקירה. החשד: חיתן זוגות מחוץ לרבנות והשיא אשה למרות שאסור היה לה להינשא. צילום אילוסטרציה

 

ממשטרת ישראל נמסר הבוקר:
מחובתה של משטרת ישראל לחקור כל עבירה שבוצעה בניגוד לחוק, ובפרט לאור החלטה מחייבת של מוסד שיפוטי מוסמך בישראל.
גם במקרה זה פתחה המשטרה בחקירה לאור החלטה של בית הדין הרבני בחיפה לפיה בית הדין מורה למשטרת ישראל לחקור את הרב, לאחר שעבר על חוק העונשין ופקודת הנישואין והגירושין בישראל.
בהתאם להחלטה שיפוטית זו, מוקדם יותר השבוע זימנה אותו המשטרה לחקירה אך בחר שלא להתייצב במועד הנקוב. לאור זאת, נאלצה המשטרה לעכבו לחקירה הבוקר בסיומה שוחרר. ראוי שכל טענה ביחס לנושא, תופנה לגורמים המחליטים ולא לאלו שמחוייבים עפ״י חוק לאכוף את אותן החלטות".

יו״ר העבודה והמחנה הציוני, אבי גבאי, הגיב הבוקר על מעצר הרב הקונסרבטיבי בחיפה ואמר:

"כאן לא איראן! המשטרה לא תהיה משטרת דת שמופעלת על ידי רבנים שחוששים מתחרות. תסבירו פנים, תכבדו נשים שמבקשות גט, תנו שירות לאנשים במקום להפעיל משטרה! קורא למפכ"ל לוודא שהמקרה הראשון יהיה גם האחרון".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות