"סטודנטים מעצבים שפה גרפית"

תערוכה במעבדאדא, במוזיאון ינקו דאדא – פרויקט מיוחד של הסטודנטים ביחידה ללימודי חוץ של המרכז האקדמי ויצו חיפה פתיחה ביום שישי, 27.7.18 בשעה 12:00 התערוכה תמשך עד 3.8.18.

במסגרת הפרויקט "סטודנטים מעצבים שפה גרפית" התבקשו סטודנטים לעיצוב גרפי בשנה ב'  בלימודי חוץ במרכז האקדמי ויצו חיפה, בהנחיית המעצבת הגרפית רייצ'י סרנוף-וולפיש, לעצב תדמית ל"מעבדאדא" – מרחב היצירה החווייתי במוזיאון ינקו דאדא, השוכן במרכז כפר האמנים עין הוד.

תערוכה במעבדאדא, במוזיאון ינקו דאדא

המעבדאדא הוקמה כדי להסביר ולהמחיש באופן חווייתי את עיקרי האמנות המודרנית בכלל ואת אלה של תנועת דאדא בפרט. במרחב קסום זה יכול כל אחד להיכנס לנעליו של אמן דאדא, לפרוץ את גבולות היצירה המקובלים, לעוף על כנפי הדמיון ולחוות יצירה בין תחומית. היה זה אך טבעי שהמעבדאדא תוקם במוזיאון ינקו-דאדא, המוקדש ליצירתו של מרסל ינקו, מקים כפר האמנים עין הוד, וממייסדי תנועת דאדא בציריך ב-1916.


משימתם של הסטודנטים הייתה לפתח שפה גרפית הכוללת עיצוב לוגו, ניירת, כרטיס ביקור, מעטפה, נייר מכתבים, כרזה וערכת הפעלה בנושא תנועת דאדא. התהליך כלל מחקר-למידה שביצעו הסטודנטים על תנועת הדאדא שכלל ביקור בכפר האמנים, במוזיאון ינקו דאדא ובמעבדאדא והסתיים בעיצוב התוצרים הגרפיים.

22 סטודנטים הגישו הצעות, שמתוכן בחר צוות משותף של המוזיאון ולימודי חוץ את המיתוג שעיצבה נועה בלטר. נועה היטיבה לבטא את רוח המקום מבחינת החיבור בין החפצים וקהל היעד בצבעוניות שמזכירה מסמכים ישנים.

הפרויקט הוא פרי שיתוף פעולה בין לימודי חוץ של המרכז האקדמי לעיצוב ויצו חיפה ומוזיאון ינקו-דאדא, שיתוף פעולה שנמשך כמה שנים ובמסגרתו, למשל, עיצבו בשנת 2016 הסטודנטים את השפה האמנותית לתערוכה המרכזית שציינה את שנת המאה לתנועת דאדא.

תערוכה במעבדאדא, במוזיאון ינקו דאדא

ביום שישי, 27.7.18 בשעה 12:00 תפתח תערוכה שתציג את כל 22 ההצעות שהוצעו לתחרות וכן את הפרויקטים הזוכים בשלושת המקומות הראשונים. התערוכה תוצג במרחב הטבעי ביותר להצגתה – המעבדאדא שהינה חלק ממוזיאון ינקו דאדא.

אוצרת: רייצ'י סרנוף וולפיש

שעות הפתיחה במוזיאון ינקו-דאדא: ימים א' – ה' בשעות 10:00 – 15:00

יום ו' וערבי חג בשעות10:00 – 14:00

שבתות וחגים בשעות 10:00 –15:30

מחיר כניסה: 24 ₪ למבוגר; הנחות לאזרחים ותיקים, ילדים, חיילים ועוד

מוזיאון ינקו-דאדא,

כפר האמנים עין הוד,

ד"נ חוף הכרמל 30890.

טל': 04-9842350

www.jancodada.co.il
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בתרבות ופנאי