חשש לחיי צעיר שנכנס הלילה לים מול חוף דדו

חיפושים נרחבים בים ובאוויר אחר צעיר בן 28 הנעדר משעות הלילה בים, סמוך לחוף דדו בחיפה
 

משטרת ישראל עורכת החל משעות הלילה חיפושים נרחבים בים אחר הנעדר סאלח עואיסי (28) מנצרת, שנכנס לים מול חוף דדו בחיפה בכדי לחלץ אדם אחר, אולם הוא עצמו טרם יצא מהים וטרם אותר.

על פי דיווח שהתקבל במוקד 100 בסביבות השעה 00:30, סאלח נכנס לים על מנת לסייע בחילוץ אדם אחר שקרא לעזרה מהמים, כאשר האחרון חולץ ופונה במצב קל אל בית החולים, אולם סאלח טרם אותר וחפציו האישיים נותרו בחוף וזוהו על ידי בני משפחתו.

 

חוף דדו, הבוקר. צילום דוברות המשטרה

כוחות משטרה גדולים בסיוע מתנדבים, פועלים ברציפות החל מקבלת הדיווח על מנת לאתרו, תוך שילוב יחידות משטרה מיוחדות במרחב הימי, היבשתי והאווירי, לצד ליווי בני המשפחה ועדכונם כל העת על ידי שוטרי התחנה.

שוטרי הסיור סורקים לאורך קו החוף, בסיוע מסוק החג מעל ומפעיל אמצעי איתור מתקדמים. שוטרי השיטור הימי סורקים את הים באמצעות ספינת שיטור ואופנועי ים.

כזכור רק השבוע קיפח את חייו באופן טראגי תושב חיפה (49), בעת שנכנס לים להציל צעיר בן 27 שטבע בחוף הסטודנטים. הגבר הצליח להציל את הצעיר שהובהל במצב בינוני לרמב"ם, אלא שהוא עצמו טבע בעת שסייע לצעיר, ובעקבות כך נלחם על חייו שעות ארוכות עד שלמחרת אפסו הסיכויים להצילו, כל מערכות גופו קרסו והרופאים נאלצו לקבוע את מותו בבית החולים.

להלן מספר המלצות המשטרה לציבור הרוחצים והמבלים בחופי הים :

? המשטרה שבה ומזכירה למתרחצים לגלות אחריות אישית להיכנס לים בחופים מוכרזים בלבד ובשעות פעילות המצילים.
? אין להיכנס לעומק המים עקב סכנת היסחפות.
? זהירות בעת כניסה למים על גבי אבובים או מזרוני ים עקב סכנת היסחפות.
? מומלץ להשאיר בחוף חבר צופה עם טלפון למקרה של מצוקה.
? ככלל, רצוי לא להיכנס למים לבד (בדגש על ילדים קטנים) אלא בלוויית אדם נוסף.
? אין להיכנס למים תחת השפעת אלכוהול – מדובר בשילוב מסכן חיים!
? אין להשיט כלי שייט בקרבת החוף ובסמוך לרוחצים.
? למשיטים כלי שייט, גלשנים וכיו', יש להצטייד בטלפון נייד בכניסה ממושכת לים ובכל בעיה או סכנה יש לדווח בהקדם האפשרי למוקד 100 של המשטרה


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות