המנצחים הגדולים

בתהלוכה רבת משתתפים, שנערכה בחיפה לרגל יום הניצחון של בנות הברית על גרמניה הנאצית, צעדו ביום שישי האחרון וטרנים ובני משפחותיהם עם בני נוער תושבי העיר

"המצעד הוא עדות לזיכרון והוקרת מעשי הגבורה של ותיקי המלחמה". צילום: צבי רוגר

"המצעד הוא עדות לזיכרון והוקרת מעשי הגבורה של ותיקי המלחמה". צילום: צבי רוגר

המצעד השנה לציון 70 שנות ניצחון על הנאצים התקיים ביום שישי שעבר, 8 במאי, שהוא "יום הניצחון" – יום כניעת גרמניה הנאצית לבנות הברית. בגלל הבדלי השעות הגיעה הידיעה על כניעת גרמניה למוסקבה לאחר חצות ולכן את "יום הניצחון" חוגגים בברית המועצות ב-9 במאי.

את המצעד אשר יצא מרחוב הרצל והסתיים באמפי מדרחוב נורדאו, הובילו ראש העיר חיפה יונה יהב, סגניתו ויו"ר העמותה לקליטת עלייה, יוליה שטראים והקונסול הרוסי איגור סנטבוב.

יו"ר הרשות לקליטת עלייה בחיפה, סגנית ראש העיר יוליה שטראים: "המצעד, שהיה הגדול ביותר שהתקיים בעיר עד כה, הוא עדות לכך שאנו זוכרים ומוקירים את מעשי הגבורה של ותיקי מלחמת העולם השנייה ונעשה הכול על מנת שהדורות הבאים לא ישכחו אותם. מצעד בסדר גודל כזה בשנה בה אנו מציינים 25 שנים לעלייה הגדולה ממדינות ברית המועצות לשעבר, מצביע על כך שהעיר חיפה דואגת לכבד את המסורת של העולים הרבים החיים בקרבה ".

מסורת מצעדי הווטרנים החלה בחיפה בשנת 2004, זוהי השנה ה-12 ברציפות בה התקיים המצעד בחיפה וכמידי שנה לקחו בו חלק מאות לוחמים ובני משפחותיהם, לצד חניכי תנועות הנוער השונות, תושבי חיפה ותלמידי בתי הספר בעיר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה