בזכות אפליקציה ישראלית: אחים נפגשו לראשונה לאחר 51 שנים (וידאו)

שני אחים למחצה נפגשו לאחר 51 שנים בזכות התאמת דנא שגילתה MyHeritage הישראלית. המפגש המרגש בין השניים תועד בסרטון קצר
 

שני אחים למחצה בשנות החמישים לחייהם, זכו להיפגש לראשונה לאחר נתק של 51 שנים, מאז לידת האח הצעיר שנשלח לאימוץ, והכל בזכות התאמת דנא שגילתה חברת ההייטק MyHeritage הישראלית.

תחילת הסיפור בשנות השישים כשאמם של האחים סבלה מאירוע מוחי קשה במהלך הריונה השני. הבן שנולד בעקבות אותו הריון, ריצ'רד אמרי, נמסר לאימוץ כי האם לא יכלה לטפל בו. הבן הבכור, פול האנון, כיום בן 58, גדל כל השנים בידיעה שיש לו אח למחצה, אך שניהם לא ידעו כיצד ליצור קשר זה עם זה.

האנון זכר את היום בו אמו מסרה את התינוק, ואז שבה הביתה ומעולם לא דיברה על כך יותר.

לפני מספר שנים החל אמרי, האח המאומץ, לנסות לאתר את אחיו הבכור, אך הוא לא ידע עליו דבר מעבר לכך שהוא נולד בקונטיקט בארה"ב. סוכנות האימוץ סיפקה לו רק רקע כללי על הוריו, ללא זיהוי מדויק.

בשנה שעברה צפה אמרי בטלוויזיה בכתבה על חברת MyHeritage הישראלית, מחזיקת מאגר אילנות היוחסין הגדולה בעולם, שמבצעת התאמות גם בעזרת בדיקות דנא. אמרי החליט להזמין את הערכה…..

תוצאות הבדיקה שהתקבלו בתוך מספר שבועות גילו התאמת דנא חזקה לאשה שלא הכיר מקונטיקט ואשר התבררה כבת דודה שלו. דרכה יצר אמרי קשר עם אחיו ושניהם נפגשו לראשונה לאחר למעלה מחצי מאה, בביתו של האנון.

למרבה הצער אמרי לא הספיק להתאחד מחדש עם אימו שהלכה לעולמה בשנה האחרונה. שני האחים משלימים כעת את הפער של השנים הרבות בהם נכפה עליהם הנתק ומגלים את המשפחה החדשה שלא הכירו.

הסיפור והמפגש בין האחים תועדו בסרטון קצר ומרגש:

מייסד ומנכ"ל חברת ההייטק MyHeritage הישראלית הוא היזם גלעד יפת, בוגר הטכניון.

הסטרטאפ הישראלי MyHeritage המחזיק במאגר אילנות היוחסין הגדול בעולם, פתח בימים אלה מרכז להפצת בדיקות ד.נ.א באירופה. הבדיקות, המבוצעות באופן עצמאי, משמשות לאיתור קרובי משפחה בכל רחבי העולם – והביאו למקרים רבים של חיבור קשרי משפחה שנותקו בעבר ולגילוי שורשים משפחתיים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בהכי חם