עמותת שינוי בחיפה הביאה להקפאת אישור תכנית המתאר

הסדר בין העמותה – לבין הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה והוועדה הבין-משרדית, קובע כי הוועדה המחוזית לא תפרסם את דבר אישורה של התכנית מבלי להודיע לעמותה על כוונתה לעשות זאת, בכתב, וזאת עשרה ימים לפני הפרסום


עמותת "שינוי בחיפה" גרמה להקפאת אישור תכנית מתאר 2000, זאת בעקבות עתירה מנהלית שהגישה לבית המשפט המחוזי בחיפה.

העמותה טענה בעתירה שהגישה כי תכנית המתאר אינה כוללת מענה נאות לבעיות יסוד חמורות של העיר חיפה ואינה מציגה פתרונות ארוכי טווח לנושאים המעיבים על כלכלת העיר ובהם אוכלוסייה מזדקנת, נטישת צעירים, גידול אוכלוסייה בשיעור נמוך, תוצר נמוך יחסית וחוסר במקורות תעסוקה ופרנסה.

בעתירה המנהלית אשר הוגשה על ידי עורכי הדין עפר אטיאס, עדן ענבר ויעל לירון-שגיא, ביקשה עמותת 'שינוי בחיפה' להורות על הפקדתה מחדש של תכנית המתאר חיפה 2000.

 

היכל המשפט בחיפה

 

בית המשפט המחוזי נתן בהחלטתו תוקף להסדר דיוני אליו הצליחו להגיע עמותת 'שינוי בחיפה' ושתי הוועדות שנגדן הוגשה העתירה: הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה שאישרה את התכנית, והוועדה הבין משרדית שיזמה את התכנית ואשר בה שותפה עיריית חיפה.

בהסדר בין הצדדים נקבע כי מבלי לגרוע מטענות הצדדים ובהתחשב בעובדה שטרם הושלמו התנאים שנקבעו לאישור התכנית, מוסכם על הצדדים כי הוועדה המחוזית לא תפרסם את דבר אישורה של התכנית מבלי להודיע לעמותה על כוונתה לעשות זאת, בכתב, וזאת עשרה ימים לפני הפרסום.

עוד נקבע בהסדר כי "הצדדים שומרים על כל טענותיהם בקשר עם הודעה כאמור, לכשתתפרסם, ויוכלו לנקוט בכל הליך משפטי".

העמותה חרטה על דגלה ליזום ולתכנן את השינויים הנדרשים שייטיבו עם העיר

בית המשפט קבע כי דיון בעתירה עצמה יתקיים ב-14 בנובמבר והורה למשיבות להגיש את תשובתן לעתירה עד 14 באוקטובר.

בין מייסדי עמותת 'שינוי בחיפה' ניתן למצוא את אנשי העסקים גד זאבי, משה גרידינגר, אלי גולדהר, מנכ"ל רפא"ל לשעבר, גיורא שלגי איש ההייטק דן וילנסקי, מנכ"ל עיריית נתניה לשעבר צביקה רק, ליאורה בירנהק מרקוס ועוד רבים וטובים בעלי ניסיון עסקי רב שנים  ותרומה רבת שנים לקהילה.

העמותה חרטה על דגלה ליזום ולתכנן את השינויים הנדרשים שייטיבו עם העיר, כאשר המטרה המרכזית, החזרתה של חיפה להיות המטרופולין של הצפון, עיר מרכזית, מובילה ומושכת.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads